• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sjetvospremači

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,119
hvala,
ako sam dobro razumio operacije idu ovim redosljedom.oranje- tanjurače/freza- sjetvospremač- sijačica.
Ja zemlju rano u proljeće potanjuram i onda se ovako pripremi za sjetvu sa drljačom sa valjcima
 

Prilozi

  • IMG_20220411_164226.jpg
    IMG_20220411_164226.jpg
    111.6 KB · Pregleda: 39

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Evo jedne prinove kod mene.
Pecka zahvata 2.80, ima par noževa za zamijeniti, ali ništa strašno.

2nXd6Dy.jpg


qAJTo9s.jpg


y1ezKvk.jpg


ODNTQme.jpg
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
Jel mi može netko sa iskustvom preporučiti koji sjetvospremač uzeti za JD6910 a da dobro radi.Vidim da dosta hvalite cosmo sjetvospr.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Jel bi uzimao novi ili rabljeni?
Neznam zašto ne uzimaš kompaktor.
Ja preferiram samo ravne ili kose S opruge.
 

zetor

Član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
42
Kolko dođe polovni kompaktor? Da dobro radi.A i sjetvospremač isto tako sve jedno mi samo da dobro radi
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja ga uzeo i prezadovoljan, u svim zemljama radi dobro. Ja sam uzeo sa ravnim S oprugama. Po meni jedina mana zadnji valjci, u odnosu na cijeli sjetvospremač su nekako mršavi.
Na slici priprema u friško oranje gdje je brazda malo zapekla.

IMG_20231019_135302.jpg
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
To je moj susjed kupio i nije zadovoljan, za lagane zemlje uz vodu i dobro promrznutu zemlju da ali malo zaj... zemlju lose se pokazao....
Zato prednosti jesenske brazde i jesensko oranje, dolaze više do izražaja kod pripreme zemlje za proljetno sijanje... Daleko je lakša priprema zemlje, ona je promrzla, rahla, rastresita i ima više akumulirane vlage.Naravno to vrijedi kod mene na mojoj zemlji koja nije pjeskovita i nije crnica....
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,257
Ja ga uzeo i prezadovoljan, u svim zemljama radi dobro. Ja sam uzeo sa ravnim S oprugama. Po meni jedina mana zadnji valjci, u odnosu na cijeli sjetvospremač su nekako mršavi.
Na slici priprema u friško oranje gdje je brazda malo zapekla.

View attachment 70204
Ova priprema je san snova, moj uzeo sa pacjim nogama i veli da nije dobro. Ali manjeg je uzeo, nema sklapanje....


Na ovoj zemljim mislim da bi ucinak izostao....
 

Prilozi

  • 20240113_141213.jpg
    20240113_141213.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 40

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Samo se treba prilagoditi zemlji. Naravno da tu u friškom oranju nema šanse.
Ja sam takvu zemlju ranije oro kad se malo prosušilo tanjuro i onda čekao kišu nakon toga i poslje kiše sjetvospremač. Ali to nije tako svake jeseni da se može.
 

brajant

Novi član
Tu od
10 Stu 2023
Poruka
7
Ima li tko iskustva sa Agro Masz sjetvospremačima? Koji bi bio prikladan za traktor od 120ks?
 

Najnoviji postovi

Na vrh