• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Zašto zlatne, evo primjer ( nije oštrica zlatna :D: ):

https://www.messis.hr/baterijski-i-...a-parkova-i-nasada-kit-shark-zs-50-baterijske



Kada smo već kod škara za orezivanje trebam preporuku za pilu za voćarstvo ili nešto drugo. Naime, trebam odrezat debla na visinu 60cm na kakvih 400 voćaka koje su na mjestu reza promjera 4-9cm.
Da uzmem Stihl, Husquarnu, Kuker, Felco, Fiskars ili je svejedno? Koje dužine oštricu?
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Idi na dulju oštricu i obavezno zaobljenu. Od ovih tu nabrojanih mislim da nema greške.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hele, ove su na žgance pa mi se 10x manja cijena čini logičnijom. No, neke stvari baš nemaju veze s logikom. Pa za 3x veću cijenu, od navedene, se može kupiti dobar manji traktor.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ali ako se dobro sjećam kolega @daevu je na preporuku kolege @bobostar uzeo akumulatorske Infaco, zato takva cijena.
Pogledaj na youtube kako rade te akumulatorske škare pa će ti biti jasno čemu takva cijena, oni koji imaju velike voćnjake predobra stvar, vjerojatno vrijedi svake lipe.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Hele, ove su na žgance pa mi se 10x manja cijena čini logičnijom. No, neke stvari baš nemaju veze s logikom. Pa za 3x veću cijenu, od navedene, se može kupiti dobar manji traktor.

Iako se na prvi pogled i cini vrlo visoka cijena za jedne je*ene gospodske skare i iako to zaista je visoka cijena za to malo sto se za nju dobije nebi se one ni proizvodile da se to ljudima ne isplati,,,
Ako bi u obzir uzeli koliko vise se sa tim skarama dade napraviti a sa manje ulozenog truda dolazi se do zakljucka da bi se za razliku vremena (koje bi inace potrosili za rezidbu sa obicnim skarama) moglo odraditi i stogod usluzno te bi se taj alat mogao vrlo brzo otplatiti te bi nam tako ostao brzi i funkcionalniji alat sa kojim bi se dala zasluziti i koja kuna,,,
Mnogima od nas je to trenutno nedostizno jer za kolicine koje imamo je to totalno neisplativo, no jednog dana nadam se da cemo doci do situacije kad ce one biti prijeka potreba a tad necemo pitati za cijenu,,,

Treba gledati prema boljitku i napredku tehnologije a ne nazadovati, zapravo na zdravlje bi trebali poceti misliti daleko prije nego nam dođe iz dupeta u glavu,,,
Nazalost situacija nerijetko nije takva da si sve to mozemo i priustiti,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Taman kad se otplate i poderu se, pa opet iz početka...kak i s većinom današnjih (pre)skupih proizvoda.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ali ako se dobro sjećam kolega @daevu je na preporuku kolege @bobostar uzeo akumulatorske Infaco, zato takva cijena.
Pogledaj na youtube kako rade te akumulatorske škare pa će ti biti jasno čemu takva cijena, oni koji imaju velike voćnjake predobra stvar, vjerojatno vrijedi svake lipe.

kolega bobostar je rekao svoje mišljenje
vjeruj mi da sam pregledao sve moguće škare koje su mi pale na pamet
i stvarno mi se čini da je infaco f3015 no.1
što se tiče cijene, kod nas su bile u trenutku kad sam ih kupovao najpovoljnije
gledao sam cijene od Njemačke do USA, nije neka velika razlika ali je
u njemaškoj su 1450+ pdv, USA oko 2200dolara

počeo sam sezonu rezanja juče,
inače sam prošle sezone sa njima napravio nešto manje od 100.000 rezova
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Kupljene škare, isprobano 8 sati rada, najbolja investicija do sada, gdje mi je pamet bila sve ove godine...
Ovo su najbolje škare na tržištu ako se uzme omjer cijene - kvalitete - mogućnosti.
Talijanski proizvođač, zastupnik Sjeme iz Splita.
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Cijena 5795,10 sa PDV-om
Slika mi je sad problem jer nemam vremena ali možeš pogledati kad ukucaš na: baterijske škare ausonija sjeme split pa ti se pokaže video od cca 8 min. Uživaj i naruči!
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
da smo to nije niti blizu infaco-u f3015, ili njima sličnih škara
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
da smo to nije niti blizu infaco-u f3015, ili njima sličnih škara

Ja ne znam što bi im falilo ili što imaju viška. oštrica se sama otvara--zatvara, režu grane 30 mm debljine, baterija drži 8 sati rada, puni se 4 sata. Rez je oštar, gladak, imaju garanciju i osiguran servis te rezervne dijelove. Za mene, nakon mehaničkih škara ovo je dobitak u svakom smislu, a o cijeni da ne govorimo.
Kada bi bilo prilike da se isprobaju neke druge marke mogla bi se napraviti usporedba. Uspoređujem ono što smo imali do sada. Znači što režem mehaničkim tri dana po 6-7 sati i bole ramena zglobovi ruke... ovima odradim 8 sati jedan dan i nema bolova. Za mene je ovo užitak u poslu.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma ne fali im ništa osim malog fi rezanja max. 28mm ( infaco max. 55mm )
baterija ako drži cijeli dan , super, i da ne znam koja je njihova težina
i kakve opcije rezanja, tj. namještanja otvorenosti noža imaju i zatvaranja noža, tj. prelaska preko kontra noža
infaco ima 10 opcija rezanja, koja štimate prema većinom debelim granama radi bržeg rezanja, i u jednom potezu otvarate nož na 45mm, odrežete, i opet se vraćate na izabranu zadanau postavku, koja je recimo primjera radi namještena za grane od 15mm
i isto tako 10 položaja prelaska preko kontra noža, da štedite oštricu dok je nova, ili kad je već potrošena od oštrenja, da je iskoristite do kraja
imaju mogućnost pulsnog ili proporcionalnog rezanja
infaco je težak 790gr

a to da je puno lakše rezati sa el. škarama nego sa ručnim, to je definitivno tako
ja sam odmah napisao da se nadam da nikad neću morati više koristiti ručne škare
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se ove za 299 kn čine povoljne za hobi voćare. stavil si mi bubicu v uho. Smeta me jedino kaj nemaju veznu pločicu s druge strane zupčanika. Da imaju tu dvoreznu vezu na štiftima, ne bi se premišljal.
Imam dvoje (no name, donji cjenovni razred), jedne su mimoilazne, a druge na nakovanj. Nekako više volim ove na nakovanj. Iz mimoilaznih deblje grane bježe van kod rezanja, a kod ovih na nakovanj ne.

Nekad davno sam vidjel reklamu za neke škare (jednoručne) koje su se za odrezati granu debljine 3 cm trebale nekoliko puta stisnuti. Prijenos je bil takav da se kod svakog stiskanja zarezale jedan dio. Za reklamu su dali mladoj curi da prereže dršku od metle, kaj je ona napravila bez muke uz nekoliko stiskanja.
Taj mehanizam je bilo moguće jednostavno blokirati i onda su funkcionirale kao najobičnije ručne škare.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Takve skare viđam u srbiji po sajmovima i vašarima. Nisu nesto ni skupe, a kvaliteta je upitna i sama upotrebljivost. I u vinograd nosim dvoje. Obicne i teleskopske mimoilazne za sve deblje rezove.
Tako da ne vidim neku svrhu takvih.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
336
Ima li netko ovakve škare? Znam da nisu profi!,ali uz dodatne baterije???
 

Prilozi

  • Å kare za rezidbu.jpg
    Å kare za rezidbu.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 83

Najnoviji postovi

Na vrh