• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Nadam se da je vatreno krštenje pršlo dobro....:icon_thumright:. Inače, infaco ima i zaštitnu rukavicu za lijevu ruku (nažalost samo za doplatu), ali valjda su prsti na broju!!!


mogu vam reći da više nikad ne planiram imati obične ručne škare, ovo je preporod

sad možda jesu preskupe, jer ne znam šta na njima toliko košta, ali da je dobra stvar definitivno je

nakon čitavog dana rezanja , jednostavno nisi umoran, ne boli ruka, a posla se napravi oko 2-3 puta više
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Dodaj malo i uzmi Felco 8

Felco 8 su mi skupe. Mogu najviše dati 300kn, ali bi najrađe do 250kn jer imam oko 150 loza pa mislim da mi ne trebaju neke vrhunske škare. Bitno mi je samo da su bolje od ovih koje dođu 70-80kn.
Da li netko zna kakve su Fiskars P90.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
mogu vam reći da više nikad ne planiram imati obične ručne škare, ovo je preporod

sad možda jesu preskupe, jer ne znam šta na njima toliko košta, ali da je dobra stvar definitivno je

nakon čitavog dana rezanja , jednostavno nisi umoran, ne boli ruka, a posla se napravi oko 2-3 puta više

Ja sa mojim Zanon Tiger ZT 40 radim već mjesec dana i isto kao i ti ručne više nebi uzimao...nevjerovatna je to razlika i pogotovo kada se orezuje dan za danom...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Felco 8 su mi skupe. Mogu najviše dati 300kn, ali bi najrađe do 250kn jer imam oko 150 loza pa mislim da mi ne trebaju neke vrhunske škare. Bitno mi je samo da su bolje od ovih koje dođu 70-80kn.
Da li netko zna kakve su Fiskars P90.


stisnite m.u.da i kupite si škare kakve treba , ne kupujete ih svake godine

sve ostale su iste kao i ove od 20-100kn
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Ja sa mojim Zanon Tiger ZT 40 radim već mjesec dana i isto kao i ti ručne više nebi uzimao...nevjerovatna je to razlika i pogotovo kada se orezuje dan za danom...

pa nije možda baš da za danom, ali imam 4ha koje sam orezujem, pa ti sad vidi koliko je to stiskanja, na prazno da stišćeš pa pop. izd.is
 

toni12

Novi član
Tu od
3 Ožu 2016
Poruka
24
Mislim da Fiskars nisu loše škare. Sigurno su PX94 ili P90 bolje od ovih koje dođu 80-100kn, ove s kojima sam do sad radio su bile oko 70kn. Mislim da mi škare od 400+ kn nisu potrebne za oko 150 loza i nešto voćki.

Koje su bolje mimoilazne ili nakovanj.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
za 150 loza nemožeš pogrješit

ja bih si uzeo tick

Razni dizajni škara su za raznu upotrebu, mimoilazne su za vinograd recimo da možeš s njima zaslijepiti, nakovanj su dobre za recimo breskve i ostale voćke. Imaš i takozvane kukerice.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
pa nije možda baš da za danom, ali imam 4ha koje sam orezujem, pa ti sad vidi koliko je to stiskanja, na prazno da stišćeš pa pop. izd.is

Kod mene je doslovno dan za danom,3 ha kruške na sjemenjaku pa misli koja je to šuma.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Trebaju mi škare najviše za vinograd od 200 do 300kn.
Da li su bolje mimoilazne s jednom oštricom ili nakovanj.
Ovo su modeli koje sam stavio u uži izbor:
Fiskars PX94
Fiskars PX92
Fiskars P94
Fiskars P90
Felco 160S
Kuker 5-23
Felco 5

Nekako me najviše privlače Fiskars P90.
Moja preporuka su Felco 5. Nisu skupe i trajne su. Ja sam imao i predhodni model (predhodnik Felco 5) i taj mi je model posebno drag. Govorim za rezanje vinove loze; a može poslužiti i za manje radove na voćkama. Malo su teže jer su potpuno metalne, ali ja sam zadovoljan u kategoriji ručnih. :(hi):
 

juanjuaninho89

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
26
Iskustva sa škarama za orezivanje

Da li neko ima iskustva sa ovim makazama za orezivanje- kupljene u Becu?
7184363c340ff108f43d31fa49b5bf7b.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

juanjuaninho89

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
26
Re: Iskustva sa makazama za orezivanje?

Hvala druze, moracu da nabavim neke vece za mlade grane vocaka, ove ocigledno ne igraju tu nikakvu ulogu..

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 

juanjuaninho89

Novi član
Tu od
16 Stu 2017
Poruka
26
Re: Iskustva sa makazama za orezivanje?

Pazario danas, neka iskustva? Kakva je springer marka? 9e je cena.
1e01171d6cf55a1ca10eb3e90df18d84.jpg


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: Iskustva sa makazama za orezivanje?

Ja bih trebao neke teleskopske.. molim preporuku ?
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Za Daevu: Kolika je cijena škara, gdje si ih kupio, mislim na ove električne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh