• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Škare za rezidbu voćaka

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Budući da je sezona rezidbe , neki već na veliko režu , neki su tek počeli sa rezidbom a neki će tek početi..., otvaram ovu temu da malo prokomentiramo kave škare koristimo u rezidbi.

Kada sm kupovao prve ozbiljnije škare ( profesionalne ) svi su me upućivali na Kuker .

Tako sam i napravio kupio sam Kukerove škare mada sam tek poslje skužio da baš i nisu Kuker :mur: , neznam dali sam ja bio jako naivan (neupućen) ili je trgovac bio toliko sposoban da me prevari.
Škare same po sebi i nisu loše režem sa njimaveć tri godine , ali nije to ono što sam ja htio kupiti.

Evo kako izgledaju



Prije dva dana sam si kupio škare za deblje grane Gardena 8768 iste takve ima naš forumaš Zvonis na njegovu preporuku sam ih i kupio.
Zanimljiva stvar je da te škare imaju garanciju 25 godina :icon_eek:

Evo kako one izgledaju



Stare škare sam naoštrio , nove su valjda oštre , sad samo treba krenuti u rezidbu :icon_wink:
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
moje mišljenje je da kod škara za rezanje imate nove kukerice i stare, a sve ostalo je ... osim možda par njih
ove gardena škare za debele grane sam probao i katastrofa su:icon_hang:, imaju jako loš rez (barem one koje sam ja probao), garancija na njih je nešto drugo
inače kad kupujem kakve škare ponesem sa sobom grana raznih debljina i probam te škare kad ih kupujem
za rezuckanje imam kuker mod.72:icon_mrgreen:
a za deblje grane Tick nisu naj,naj ali za te novce su ok:(blush):
dok sam sa teleskopskim oduševljen proizvođača Fiskars:(clap):

to su samo moja mišljenja:icon_redface:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa te škare Gardena koje sam kupio probao sam kod kolege Zvonisa , rezale su odlično a i on sam mi je rekao da je zadovoljan sa njima , zato sam ih i kupio .

Platio sam ih 240 kn nije to nešto puno ..., mada nije ni malo . Gledao sam i kukerove sličnan model one su oko 900 kn :icon_scratch:

Ma meni nije samo jasna ta garancija od 25 godina :icon_scratch:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,252
E evako izgledaju moje kuker makaze tj model kuker 72

kuker72.jpg


Takoće velike kuker makaze Troncarami 88, koje za 10 godina uopšte nisam nikako oštrio, a sjeku kao i prvog dana. Samo mora im se redovno (u 2-3 godine) promjeniti jedan šaraf sa podloškom koje se troši.

evo slike
kuker88.jpg


Takođe sam skoro hteo da kupim još jedne ove velike kuker makaze, međutim nema ih nigdje u prodaji, pa sam uzeo na preporuku Castellari tucano M80 (plaćene 90 evra) koji kažu da se radi po istoj tehnologij kako kuker. Takođe sam prezadovoljan. Što uhvate to odsjeku uz minimalan napor, grane debljine 4 cm kao od šale.

Evo slika
castellaritucanom80.jpg


Ja sam prezadovoljan sa svim ovim makazama i preporučio bi svakome, samo vodite računa da su orginalne.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koje škare bi još preporučili, trebat će mi negdje 4 komada a puno mi je za sada dat 350kn za komad. Još su male voćkice i grančice ko šibice. :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Vidio sam u Mercatoru škare od Uniora i baš o tome raspravljao sa forumašem Zvonis. Ove Fiskars izgledaju kao beba naspram Uniora. Doduše i cijena je različita. Al sam mu rekao kao da su kaljene i nađem ih na netu...

materijal: oštrice od čelične legure
donja čeljust od aluminija, ručke čelične
čeljusti u cijelosti ojačane i zakaljene
nož induktivno zakaljen, fino brušen i obložen teflonom
za podrezivanje grana
rezanje do promjera 40mm
dvozglobna izvedba
ručke lakirane, masivne navlake

http://www.unior.com/proizvod-1/astschere-555-6
Da se nači za 380 kn.
To su za malo višlje voćnjake ;)
Poz
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ovakve velike uniorove imamo mi, odlićne su , no sad su već stare 20tak godina i sad im je ipak kraj.....največi nedostatak po meni je spoj škara i cijevi ručke, ako se ne pretjera OK, no nama su se tu deformirale i jednom kad cijevi malo dobe, postaju jako savitljive
Što se tiće malih trsnih škara, ja sam pred 4-5 godina kupio Bahco i oduševljen sam.....jeftine, ergonomske, beskrajno lagane, i nakon relativno intenzivne upotrebe nema niti malo traga umoru. Nema šanse da ispadne opruga, što zna biti dosta nervirajjuće. Nije mi samo jasno kako su uspjeli uglaviti škare u te ručke, ali 25, čak i 30 mm nije nikakvav problem za njih
Kad sam ih kupovao, kupio sam ih prvenstveno zbog veličine, a i bile na akciji....imam manju ruku, i velike škare su bile nespretne i ne iskoristive. Jedini nedostatak je da zbog ergonomije nemoguće ih je koristiti u lijevoj ruci
PG-M2.jpg
 
Posljednje uređivanje:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
Ovakve velike uniorove imamo mi, odlićne su , no sad su već stare 20tak godina i sad im je ipak kraj.....največi nedostatak po meni je spoj škara i cijevi ručke, ako se ne pretjera OK, no nama su se tu deformirale i jednom kad cijevi malo dobe, postaju jako savitljive
Što se tiće malih trsnih škara, ja sam pred 4-5 godina kupio Bahco i oduševljen sam.....jeftine, ergonomske, beskrajno lagane, i nakon relativno intenzivne upotrebe nema niti malo traga umoru. Nema šanse da ispadne opruga, što zna biti dosta nervirajjuće. Nije mi samo jasno kako su uspjeli uglaviti škare u te ručke, ali 25, čak i 30 mm nije nikakvav problem za njih
Kad sam ih kupovao, kupio sam ih prvenstveno zbog veličine, a i bile na akciji....imam manju ruku, i velike škare su bile nespretne i ne iskoristive. Jedini nedostatak je da zbog ergonomije nemoguće ih je koristiti u lijevoj ruci
PG-M2.jpg


ja isto imam iste ovakve bahco i nikakvih problema nemam s njima lagane cvrste sam ja puno s njima ne radim pa i nisam neko mjerilo
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hodor pošto je Unior siurno ima rezervnih dijelova što ti srce poželi ;) Te Bahco kao da su napravljene za korale ;) Pssst.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Dok po kupuješ sve dijelove, kupiš dvoje škare....aluminijski nakovan sam sam napravio, jer mi bilo glupo dati 80kn..jebi ga, nakon 20 godina sve je u banani..ovo za korale te ne shvaćam....škare na prvi pogled ne izgledaju da su čvrste, no ja sa dvije šake stisnem, a vjeruj mi mogu dobro stisnuti, reže grane od 30mm ko od šale...jasnosve je to jako relativno, moj rođo troši jedne kukerice na 3 godine
http://www.northcoastgardening.com/2009/04/hand-pruner-felco-corona-bahco/
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Meni te škare baš izgledaju za podvodne aktivnosti :)
Laki plastični materijali, male škare zbog debelih podvodnih rukavica i tako ;)
Ribica na ručki, kričava boja u mutnom moru i tako sve ukazuje na to ;)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Meni te škare baš izgledaju za podvodne aktivnosti :)
Laki plastični materijali, male škare zbog debelih podvodnih rukavica i tako ;)
Ribica na ručki, kričava boja u mutnom moru i tako sve ukazuje na to ;)

A to.....:icon_lol:...ma slučajnost...udica, odnosno narančasta su zaštitni znaci bahco-sandvika....ručka je u biti kompozit, neki pleksi(gfk), a male su jer sam takve htio, ima 3 veličine
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Budući da je sezona rezidbe , neki već na veliko režu , neki su tek počeli sa rezidbom a neki će tek početi..., otvaram ovu temu da malo prokomentiramo kave škare koristimo u rezidbi.

Kada sm kupovao prve ozbiljnije škare ( profesionalne ) svi su me upućivali na Kuker .

Tako sam i napravio kupio sam Kukerove škare mada sam tek poslje skužio da baš i nisu Kuker :mur: , neznam dali sam ja bio jako naivan (neupućen) ili je trgovac bio toliko sposoban da me prevari.
Škare same po sebi i nisu loše režem sa njimaveć tri godine , ali nije to ono što sam ja htio kupiti.

Evo kako izgledaju



Prije dva dana sam si kupio škare za deblje grane Gardena 8768 iste takve ima naš forumaš Zvonis na njegovu preporuku sam ih i kupio.
Zanimljiva stvar je da te škare imaju garanciju 25 godina :icon_eek:

Evo kako one izgledaju



Stare škare sam naoštrio , nove su valjda oštre , sad samo treba krenuti u rezidbu :icon_wink:

Koliko si platio tu kopiju Kukera?Ja sam jednom samo kupio kopiju,rezao 7 dana i bacio ih preko ograde u šumu a koštale su 120 kn manje od originala.Sada imam Kuker art 72 i samo deri,takve jedne sam imao 4 godine i prejebene su škare.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Koliko si platio tu kopiju Kukera?Ja sam jednom samo kupio kopiju,rezao 7 dana i bacio ih preko ograde u šumu a koštale su 120 kn manje od originala.Sada imam Kuker art 72 i samo deri,takve jedne sam imao 4 godine i prejebene su škare.

Platio sam ih 230 kn , imamih već 3 godine režu one ali nije to onako kako treba biti :icon_sad:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ti to neki fetish ili? He he šalim se. Ja za berbu paprika nemam toliko škara :p
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hmm možda je zato i ne berem? Da kupim ja još škare možda rodi više ;)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Batad, koliko si platio ove "Fiskars" škare sa teleskopskom drškom? I koje su duljine?
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
@Kontam
Evo vidiš da si zvao, šta bi se desilo kad bi došao ovako maksimalno pripremljen.:icon_rofl:


@breskvar

Čini mi se da su dugačke oko 1,5 m a dohvatiš do 3.5 m (da sad ne tražim na netu) i zadovoljavaju sve moje potrebe i za njih sve riječi hvale. Neprevaziđene. Imam ih treću godinu a plaćene su cca. 60€ u ino. Imaš ih u Metrou i Baumaxu i tu su malo skuplje.Kad kreneš u Os svratiš do mene i probaš prije kupovine - na jedno 100 -200 višanja :(rofl)::(party):

Imaš u ponudi i duži model a i nastavak teleskopa da produžiš ove.
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja imam kukersice za voće i neke jeftine iz Lidla za višlje granje. Za povrće imam one iz Baumxa špicoke uske, zavučeš ih gdje hoćeš, služe samo za rezanje peteljki papria i patliđana...
 
Na vrh