• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sklapanje zitnog hedera

B

Bobo

Guest
Ovo sam danas prvi puta vidio i nisam ni mogao misliti da se toga itko sjetio...


Nema potrebe za kolicima, a i lakse je voziti tako, jer ne moras stalno paziti na kolica... Samo je pitanje koliko tu hidraulika kombajna trpi opterecenja...

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Čugi nije problem voziti kolica sa hederom iza kombajna , ne mora se paziti na njih. Naravno po dobroj cesti , po nekoj lošoj poljskoj cesti tako i tako idem polako sa ili bez kolica . Svake godine prevezem više od 100 km sa kolicima i hedrerom iza kombajna , osim što mi pukne guma nema nikakvih drugih problema .

Priznajem da mi se sviđa to sklapanje hedera i ako takav heder ne bi pravio neke probleme u radu na njivi ( petljanje trave ili slabija propusnost ... ) bilo bi dobro i o tome malo razmisliti .
 
Č

Čugi

Guest
Znam da nije problem, baš gledam ovde kod mene ovi iz "Delte" kada skidaju i kače hedere sa kolica, sve skupa traje 1 minut, jedino što mora izači iz kombajna da otkači i prikači kolica, mad verujem da ima kombajna gde je i to "automatski". Sve se u suštini svodi na skračenje vremena.
 
R

robert

Guest
hans -jedan svabo dok sam bio 'gore' mi je rekao da je klasicni heder bolji od ovoga,jer se cesto na samom preklopu namota klasje pa stopa
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
hans -jedan svabo dok sam bio 'gore' mi je rekao da je klasicni heder bolji od ovoga,jer se cesto na samom preklopu namota klasje pa stopa

E tu smo , to sam i ja mislio da ima neka banana
bananasad.gif

Da se sklapa na veličinu kutije od šibica ne bih ga uzeo ako mi u radu pravi probleme , zamisli samo problema u soji , grrrrr , poludim čim se sjetim petljanja soje na puž i grablje .
 
R

robert

Guest
ne znam, za kombinate.....ako das upraviteljima po strane.... onda bi uzeli i novog zmaja.... :lol:
 
Na vrh