• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
264
Evo moje male nezgode malo dobio po kuku od grane nije strasno:(wasntme)::(wasntme):
vcto.jpg
Trebao sam slikati kako mi je ruka izgledala kad mi je tornjak "dao pet" sa svojom šapom, a i lice je malo dobilo...slično ovome :mur:
Sad imam lijepu uspomenu na taj događaj :icon_hang:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@čiko sigurno ti nije bilo lijepo!!
@puknuti ja bas ne dobivam lako masnice jer da da bio bi cijeli u njima uvijek bio je ovo dosta jaki udarac sad vec polako prolazi masnica samo jos malo kost boli kad stisnem proci ce i to!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to je nomoguče kaj bi se tolko požara desilo slučajno...to je neka budala zapalila,ili više njih...
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
dva je vužgal u mom selu i do polneva je još dva potpalil al su ga ljudi navreme primetili tak du tu nije bilo veče štete pa niti ne pišu o tome, posle ga je policija prijela
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
kaj bodo? pre dvo tri tjedne je vužgal v svojem selu sosedovoga škedja i ve so ga pustili valjda na "odmor"
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I danas oko podneva su čakovečki vatrogasci jurili nekam.ali su se brzo vratili.

Pred šest-sedam godina je u mome selu bilo požara svaki tjedan.Netko je palio štagljeve,ali uvijek stare,I samo u jednom dijelu sela.Bili mi jedne večeri kod prijatelja,i slučajno netko pogledao kroz prozor,nešto iza deset,i vidjeli odbljesak vatre,još sasvim male,ko kada baterija svijetli preko puta u dvorištu,u štaglju.Istrčali smo svi preko,muž i prijatelj se zaletjeli odmah unutra i vidjeli nekoga u mraku kako je protrčao prema vrtu,a tamo su pod brijegom šumarci.Nisu ga mogli naći,umeđuvremenu su stigli vatrogasci,jer su već bili spremni za intervenciju.Znalo se da će gorjeti,samo se nije znalo kad i gdje.Cijelo selo je skoro godinu dana bilo u psihozi.Svi su sumnjali u svakoga,policija je cijelo selo ispitala,ali se krivac nije nikada našao.Jedan od osumnjičenih je umeđuvremenu umro,požari su prestali,ali niti sada nije sigurno tko ih je palio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Još bi mogel razmeti (ne i opravdati) tešku osvetu, ali nikak nemrem ovakvu bezrazložnu paljevinu
shvatiti. Ko da nam nije dosta elementarnih nepogoda, linića i države, nego još susjed susjedu nanosi štetu. Kakvim nas je ljudima napravilo ovo nemoralno društvo?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ne radi se tu o zlobi ili zločestoći,ti su ljudi bolesni i treba ih razumjeti.Oni zapravo trebaju našu pomoć.a mi im radimo ono najgore što možemo-osuđujemo ih i etiketiramo a da se pritom uopće ne pitamo što se sa njima događa.Piromanstvo je zapravo samo manifestacija nekih dubljih problema koje osoba nosi u sebi a nitko iz njihove okoline to ne prepoznaje.Postali smo toliko zaokupljeni sobom i svojim problemima da često ne vidimo što se oko nas događa.Dok ne bude prekasno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Ma ne radi se tu o zlobi ili zločestoći,ti su ljudi bolesni i treba ih razumjeti.Oni zapravo trebaju našu pomoć.a mi im radimo ono najgore što možemo-osuđujemo ih i etiketiramo a da se pritom uopće ne pitamo što se sa njima događa.Piromanstvo je zapravo samo manifestacija nekih dubljih problema koje osoba nosi u sebi a nitko iz njihove okoline to ne prepoznaje.Postali smo toliko zaokupljeni sobom i svojim problemima da često ne vidimo što se oko nas događa.Dok ne bude prekasno.

Treba ga žaliti ? A šta je sa onim čije je zapalio ? Treba ga natjerati da to popravi i to ubrzanim tempom i da napravi još bolje nego šta je bilo pa mu nebi drugi put palo na pamet paliti ili bi barem prije razmislio za šta služe šibice i upaljač !!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Treba razlikovati palež iz zlobe i piromane.Prve osuđujemo i odgovorni su pred zakonom.Druge liječimo.Iako su posljedice njihovog djela potpuno iste.Pogotovo za oštečenog.Prvi nose urođenu ili stečenu zlobu u sebi,a za druge smo često puta i mi sami odgovorni,pogotovo njihova bliža okolina,jer da smo obratili pažnju na znakove njihovih neuroza mogli smo spriječiti posljedice.
U mome selu posljednjih desetak godina ima puno samoubojstava.Ljudi se truju ili vješaju.Svi su oni prije toga čina jasno pokazivali znakove koji su govorili da im treba pomoć,ali se nitko na to nije obazirao.Zaporavo se njihova okolina nije potrudila shvatiti.kasno je žaliti kada se nešto dogodi.A pogotovo je pogrešno osuđivati a da ne pokušamo sagledati razloge.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Je stvarno ih treba razumjeti ,i one kaj siluju i one kaj siluju vlastitu decu ili roditelje, i one kaj kolju jer im je onda ljepo...treba razumjeti i one kaj kradu a nisu lačni,ma se, samo ne normalne ljude njih, nikak ni smeti razmeti.Obavezno treba pokazati ljudskost i poseban psihološki pristup...još ak su druge vjere ili nedaj bože nacionalnosti ,političkog opredeljenja, tek ih onda treba razmeti...Pa dajte najte,dobro se zna de je DREKU mesto-ILI POD ZEMLJO ILI V SEPTIČKE JAME .Bilo de drugder smrdi i zagađuje...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ti si sada otišao u krajnost.Naravno da svako devijantno ponašanje mora imati svoju kaznu.Nisam tako bedasta da opravdavam takve postupke.Htjela sam samo reći da se često puta ponašamo kao pojedinci neodgovorno i ne osvrčemo na osobe koje trebaju pomoć u vrijeme prije nego naprave nešto lošega,a onda odgovornost svaljujemo samo na njih ili na društvo u cjelini.A društvo smo mi-svaki pojedinac osobno.
Imala sam susjeda koji je mlatio djecu gore nego stoku.Godinama sam preko ograde na vrtu gledala iživljavanje.I desetak puta htjela pozvati socijalnu službu,pa isto toliko puta odustala.Tu smo blizu,dobri smo,nekako se teško uplitati u tuđu intimu.Ta su djeca sada mladi ljudi.Sa traumama koje nose u sebi.Tko zna kako će se,kada, i na koji način one manifestirati.Zakazala sam kao čovjek,kao pojedinac u društvu.Okrenula sam glavu.I danas mi je žao zbog toga.
A kada takva osoba koja je prošla ono što su oni iz nekog razloga doživi onaj "klik" koji pokrene devijantno ponašanje,svi vidimo samo ono što trenutno napravi.I ostalo nam nije bitno.
Otišli smo u off,ali moralo se ovo reći.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Svi mi imamo svoje probleme i psihičke i fizičke, neki veče, neki manje, a neki su u totalnom sranju da več pomalo ne vide kak budu skrpali kraj sa krajem, ali smo svi normalni i ne pada svakom na pamet da sad nekom drugom idemo nanositi štetu.

Da si koliko god lud i ideš svjesno ili nesvjesno nekom recimo zapaliti štagalj, pa jel je to onda bolest????
E ljudi moji, za takve bi i metak potrošio!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Društvo je tak koncipirano da treba siromake , bedake i bolesnike .
Jedino tak svi imaju posla i poslušni su .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,psihički problemi su psihički problemi.Razlikujemo psihičke probleme i psihičke bolesti.Koje su bolesti kao i svaka druga koja se mora liječiti.Ako se prepozna kao bolest.Ima ih lakših,ima ih težih.Ljudi koji od njih boluju pate.
Imam prijateljicu koja je imala psihičke probleme.Trebalo joj je nekoliko godina da ih riješi.Više ih nema.
Poznajem čovjeka koji ima psihičku bolest.On će sa njom živjeti cijeloga života i pokušati ju držati pod kontrolom.Oboje zavrijeđuju svu moju pažnju i pomoć koju im mogu pružiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh