• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
i tko će sad taj put popravit?

da je to kod mene, stoka bi u roku od pola sata navezla šutu i smeće. a što ljudi buše gume, što su vagaši da s manjim traktorom upadneš, što se ne može poravnat tanjuračom - koga boli penis, to je lenija, nije njihovo...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Postolje je ostalo gore jer greben je u remontu pa kad se slozi da se sve isproba i onad ce ic dolje dok se svi poslovi prije kosnje obave ovo je ispalo ne nadano put se taj ni ne koristi idu ljudi po tudim parcelama i rade spure ja nisam htio po tudi parceli i desilo se ovo a put je u koma stanju i vlasnik parcele ce sredivat put i mozda ako se dogovorimo cu mu ja sredivat ga!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
vozim na hrpe, farma se zatvara, pa da se iskoristi što se može. dok se može. da nije te mišjakinje, bilo bi to suho. ovako samo najednom potone do osovine i moš se slikat :icon_butt:
sutra u nove radne pobjede :icon_axe:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
pa fino, ko i sve ostalo u ovoj državi. krave su već otišle, ostalo još 20-30 telića. inače je kapacitet 300 grla. a sve je automatizirano. možda će radit samo tov, ali i to je šteta, to je mliječna farma. ma, ništa čudno, ima takvih koliko hoćeš. samo, što manje farmi, to manje stajnjaka, to mene muči...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Počni držat krave i problem rješen. Ako nestaju farme valjda ima i zemlje koja za njima ostaje.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
zemlje nema. nema kod nas ni špiceva neobrađenih. sve se radi, a nikakve vajde od toga... a o kravama ozbiljno razmišljam, dok je dida mogo, držali smo ih. krajem 70-ih smo imali i aparat za mužnju, pa možeš mislit koliko je toga bilo. al, odoh u teški off....
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A to ima smisla kao jd od 150 ks za 10 jutara zemlje. Pogotovo prije 30-40 godina. Ugl. Bilo je 10-15 krava. Nekad i manje... ali sad kad bi drzo krave ne znam koliko bi ih najmanje trebalo biti da steta bude najmanja i da bude neke koristi od njih, osim stajnjaka...
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Danas kod nas u susjednom selu stariji čovjek palio traktor odvijačem na alnaseru i kako ga nije izbacio iz brzine traktor ga pregazio. Navodno da ima nekoliko rebara slomljenih i da mu je kuk zdrobio.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
@itp,ima smisla,kupili kravu dobili muzilicu gratis,sluzila je dobro,puno brze je gotovo dojenje,vjerrovatno nebi kupovali nikad novu
@hellboj 152,toga je i mene bilo najvise strah kod paljenja na šarafciger jer stojim ispred gume a zeznes se lako za brzine,nadam se da će čovjek brzo ozdravit
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Sto se tice paljenja traktora direkt na alnaser tu igra veliku ulogu onaj prekidac na reduktoru za brze i spore (govorim o IMT traktorima) za kojeg mnogi govore da sta to treba biti, pa odpoje one zice da nemaju posla s tom rucicom pri paljenju..
Ta rucica cuva glavu pri paljenju traktora..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod paljenja traktora "direkt" na anlaseru, taj prekidač nema nikakve funkcije, on služi samo kao prekidač struje prema bravi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
To nisam znal, mislil sam da to sluzi i kod paljenja direkt..
Al ako se mora paliti direkt, to nije posao.. Treba biti sve ispravno da se pali na kljuc kak se i pali i tu je kraj price..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je....kaj ko ima pikati traktor pod rebra, pa baš i da moram reči to i nek ga pregazi!! Pa majku mu cjeli vjek ljudi stradavaju od toga i još nikad se nisu opametili.
Traktor se pali sa sjedišta i to je jedino ispravno i sigurno!

mene za ovaj prekidač na reduktoru boli uvo...dok se pali bilo kakav stroj koji ima kvačilo, OBAVEZNO NOGA NA KVAČILO!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zato Zetora i nemožeš upalit dok ne stisneš kvačilo do kraja i to je jako dobro napravljeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh