• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kolega itp,ali ako nisi informiran,na terenu je priča takva da upravo najveće budaletine žive na tom potezu od Vrbovca,Križevci,Bjelovar do Podravine jer tu još ima nešto poljorivrede,mislim da se ne naljute forumaši iz tog kraja ,normalno to je priča ovih što ti spominješ na početku priče.Ali onoliko neobrađenog zemljišta uz brzu cestu sigurno nema nigdje u našem okruženju:mad::mad:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo za šta se može iskoristiti traktor


naravno ako si dovoljno pijan ili lud

Moram i ja malo skoknuti do opštine sa traktorom :icon_rofl: Kvalifikacije skoro da zadovoljavam , ne pijem ali vjerovatno sam dovoljno lud :icon_super:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@ajkula, samo sam čekao kad će Borat iskočiti odnekuda. Strašno, ne bi čovjek nikad pomislio da postoji takav prostor u ovoliko maloj zemlji. Aj, ono oko Zagreba, prema Jastrebarskom ili prema Gorici ima zapuštenog zemljišta, ali su barem sela uređena. A ovo, ovi su upropastili i prošlost i budućnost. Ono, u centru sela par secesijskih, baroknih i gotičkih objekata, najčešće ruinirane fasase, a sve oko toga živi užas. Mislim, nije ni kod mene nešto specijalno, moji su se svi bavili građevinom, a znaš kako se kaže, u kovača najgora sjekira, ali nismo nikada gradili gluposti. Moja ulica ima preko 200 kuća sa svake strane i samo su dvije u kojima su Hercegovci napravljene nebu pod oblake, da odskaču od ostatka ulice, sve ostalo je skladno i umjereno. Sad, da se netko izvana proveze oko Zagreba i oko Đakova, zaključio bi da se ovdje živi kao u raju... Očiti dokaz da se red, rad i poštenje ovdje ne isplate.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Oko Zagreba ima puno neobrađenog jer su se ljudi iselili. Pa tamo su skoro prazna sela, a iako žive tamo, šta imaju malo više od pola sata do Zagreba, skoro ništa. Pa više nikoga nije briga za zemlju i poljoprivredu. A i ruku na srce kakvo je stanje bolje ne raditi ako imaš drugdje bolji posao, i to nije ništa čudno. Više manje 95% ljudi se prestalo baviti poljoprivredom u okolici zagreba te otišli za boljim poslom u grad.
I tu oko mene na početku Zagorja, većina zemljišta je neobrađena.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To zapušteno zemljište uz te silne ceste,pa neke industrijske zone izgrađene na plodnoj zemlji,imate primjer u Bjelovarskoj županiji,gdje je nastala recimo industrijska zona usred velike table obradive zemlje,sve ravno kao stol ali blesava politika je okrenula sve naopačke.Konkretno radi se o poslovnoj zoni Severin,mislim sve je to lijepo ali takvo zemljište uništiti za privatne biznise je moguće samo u Hrvatskoj.Pročitao sam neki alarmantni podatak da je Hrvatska prenamjenila u nekoliko godina oko 400 hektara poljoprivrednog zemljišta u neki oblik industrijskog ili građevinskog zemljišta a recimo Velika Britanija od kraja 2 svj.rata do danas blizu 1000 hektara,eto to je samo jedan od apsurda koji je moguć samo kod nas,nažalost.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Danas svaka vukohebina ima industrijsku ili poslovnu zonu i većina ih je smještena na takvim lokacijama, na odličnom zemljištu. I u većini njih je jedno ili dva skladišta, a sve ostalo je korov. Idioti. Neće se moći za 300 godina popraviti ono što su sad zasrali.
To je točno, taj podatak, ali treba uzeti u obzir da je većina prenamjena kod nas bila u kršu (iako je i dosta oranica prenamjenjeno) i da mi, za razliku od civiliziranih društava nemamo zelene pojaseve. To su prostori zelenila koja okružuju naselja i oni čine granicu građevinske zone, u njima i izvan njih jednostavno nije dopuštena gradnja. Nedavno se čitava Engleska digla na noge jer su u nekom gradu htjeli napraviti muslimansko groblje u zelenom pojasu. Što isto ne čudi, jer im je većina zajednice bila iz Pakistana. Zato kod nas i imaš takve gluposti, voziš se po 40 km, a ne znaš u kojem si selu. Sve bi ja to porušio i počupo temlje. Ionako imamo na desetine tisuća nekretnina viška.

@SonnYYY, naravno, kad čitava država radi za Zagreb, sve je tamo i svi tamo sele, ne samo iz uže okolice. I odavde ljudi sele u Zg. Samo što se zemlja i dalje obrađuje. To će se srediti kad dođu porezi za neobrađeno zemljište, pa nek razmišljaju jel se isplati ili ne i hoće li je dati u najam ili neće.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,352
Ti boga ovo mi liči na ostrvo smeća da pluta.Sami smo sebi neprijateli, na ovaj ili na onaj način. Mislim da i Bog(ako ga ima)polako diže ruke!!!!!
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,352
Jarane u Bosni sam gdje smo nekad imali rijeke koje smo mogli piti, a sad tu plutqa smeće. Ja sam tu medju starijima na forumu, al vjerujte mi da tamo krajem 70-ih kad smo čitali da u Japanu se propdaje flaširana voda smo se (ibretili, po naški čudili):A sada je Vrelo Bosne zagadjeno. Kamo ide ovaj svijet.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ja sam se zaprepastio kad sam pročitao koliko flaširane vode danas BiH uvozi, a druga u Europi po izvorima vode. Najgore mi je ono kad prođeš uz Bosnu ili Neretvu, a nizak vodostaj, ono je strašno. Jako puno će trebat da se to vrati u normalu. A i pitanje je hoće li se ikada vratiti.
Takav je vakat došo, ne zna se više šta je insan a šta hajvan. Ama kijamet.
 
E

el pibe

Guest
Kaj se tiče neobradive zemlje u okolici Zagreba.Da objasnim neke stvari jer vidim da vam puno toga nije jasno.Nekima je čudno kak je sve pusto,pusto je iz razloga kaj su ljudi odselili a glavni je razlog kaj su rijetki u toj regiji koji posjeduju mnogo zemlje.I oni koji su je imali to se sve rasparceliralo tak da na kraju nitko nije dobio jedan pošteni komad zemlje gdje bi mogao od iste egzistirati.Ako se i misliš baviti poljoprivredom moraš hebeno uložiti u kupnju ili najam zemlje.A to nije lako jer su sve veće površine već kupljene,zakupljene ili u državnom posjedu.Znači nedostatak zemlje.A voziti se od jedne do druge njive od par hvati udaljene 20km baš i nema računice.Bolje onda kupiti dostavna vozila i baviti se špedicijom.Tak da nije ista situacija zakopčiti plug od 4 brazde i pustiti brigu na veselje ili kod nas na bregu zbog nekaj "kvadrati" zemlje imati stalno otvorena vrata na traktoru da moreš skočiti van ak ti ne daj Bog nekaj zašteka.Ili za svaku njivu prikopčavati drugi traktor jer se z velikim nemaš di okrenuti i sve si buš zagazio a s malim nemreš speljati u brdo.Krvavi je to kruh nema to veze sa lijenosti.Čista računica.I naravno da ljudi napuštaju takve bezvrijedne ficleke zemle.Neki su dobili zemlju na dlanu do kud im pogled seže pa ne znaju iskoristiti i nečeju delati:drink:Takvi meni nisu jasni.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh @itp, možda se zapravo ta flaširana voda i ne troši toliko iz potrebe koliko iz objesti i podpadanja pod utjecaj pomodarstva., iskazivanje financijskih mišiča, ili jednostavno - ljudske gluposti. Kupovati flaširanu vodu za kućnu upotrebu je baš ljudska glupost. Piti - ako ne moraš - vodu koja je punjena i stoji u plastičnoj ambalaži nekoliko mjeseci ili godinu dana je zaista ljudska glupost ako nisi - recimo - na putu na primjer - pa ožedniš a ne želiš u kafiču popiti nešto drugo i dva deci platiti ko tri litre obične vode. Susjede oko mene su uzele automate za vodu, i dovozili su im one boce od 25 litara , a ja pijem svoju, - ne gradsku, iako imam gradski vodovod - svoju iz hidrofora - provjerenu od javnog zdravstva. Besplatnu. Gradski vodovod smo isključili. Ako hoću ledenu ko iz automata - napunim flašu i stavim je u frižider. Nije da i ja ne kupim ponekada flaširanu vodu - kada smo negdje na putu uvijek uzmem jer kada je baš žeđ u pitanju, voda je jedino ono što može zadovoljiti potrebu organizma.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Bobiću to je demokracija na djelu,samo za moj pojam malo čudan oblik demokracije,imamo i mi u selu jednu takvu metuzalemku,ta već više od 40 godina dobiva pomoć za sina što je nahebo u JNA.Ali oni su se snašli oduvijek, jednostavno takav im genski kod,ali svejedno su se malo zaje...,jer znam kod mene da su se isto većina izjasnili kao domoljubi ali ovi što su ostali kakti c...ni,oni dobiju nešto veću socijalku.:icon_madu::icon_madu::icon_madu:

al i tome se staje na kraj! navodno ce svi takvi na socijali koji kakti nemogu nac posao a zdrav je i vitalan mjesecno "odsluživat" 30sati drustveno korisnog rada. ja se ne slažem sa svim postupcima nase vlade al neki imaju smisla!
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Kod nas u općini ima jako puno klizišta. Ljudima su cijeli vinogradi i vočnjaci otišli niz brijeg. Nekima je klizište metar od kuće ili klijeti,a nekima su se vikendice(klijeti) nagnule u stranu. Pruga između Novog Marofa i Varaždina je bila zatvarana nekoliko puta. Sredinom prošle godine je bila zatvorena mjesec i pol jer su sanirali odron u usjeku od 30m. Prošli tjedan je bila ponovo zatvorena zbog odrona na 3 dana.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ta regija je generalno siromašan , ljudi jedva preživljavaju a rudnici zgrću pare , ta ista sirotinja moli za radno mjesto u rudnicima ali ''moćnici'' zapošljavaju svoju rodbinu i političke sledbenike ne gledajući socijalnu klimu stanovništva tako da se na kraju dobije ovakav tragičan rezultal
Ovo znam jer to nije daleko od mene a i u mom mjestu ima rudnik i termoelektrana koji zapošljavanje i ''podjelu plijena'' rade na isti način , zapošljavaju se iz jedne porodice po 3-4člana i mnoga sirotinja samo može da gleda , konkretno moja porodica broji 7 članova i tražim posao na rudniku ali ne dolazim u obzir jer prije mene imaju sve političke aktiviste i svu svoju rodbinu da zaposle
E isti takav princip je i kod ovih nastradalih
 

Najnoviji postovi

Na vrh