• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Mislim da nebi. Kolona vozila se ne smije pretjecati. Ti si postupil po propisima a on ih je prekrsil.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Upravo to i govorim. Dok ne ugrade crne kutije i to svima nama ali u glave, dokazivati čija je namjera bila prije, nema smisla.
Tvrdim samo da onaj ispred je u takvim situacijama u pravu, ako nije po zakonu onda po životnim zakonima svakak je. Svako skretanje stvara smetnje u prometu. Svaka smetnja izaziva nezgode i nesreće, s toga onaj koji skreće mora što sigurnije i što hitnije maknuti se s ceste. Vozač koji skreće mora paziti na promet iz pravca naprijed i bočno, naravno i iza. Međutim je ograničen u toj radnji te stoga odgovornost mora biti na onomu koji pretječe.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
@ZJ..iznenadjuješ me...dosta toga znaš o prometu...@Hodor...ti si na strani ovog što skreće...Ajd razjasni situaciju...1. skreće traktorom s cisternom u lijevo, sve je poduzeo da to učini pravilno...2. auto ga počne pretjecati i dodje do udara prednjeg lijevog kotača traktora u desni bočnio dio automobneila, koji se počne zanosit i sleti s ceste i razbije se u susjedovoj ogradi...Čija je tu krivnja??.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovog sa cisternom jer je za pretpostaviti da je taj sa autom zapoceo radnju preticanja prije nego li je ovaj poceo skretati
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sve to je bespredmetno raspravljati. Svaka radnja se obavlja tek kad je utvrdjeno da se ista moze obaviti bez opasnosti po ostale sudionike u prometu. To vrijedi za sve. Tu su jos i mozebitni znakovi i oznake na kolniku koje diktiraju dodatno sta se i u kojem trenu smije ili ne smije.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
@ZJ..iznenadjuješ me...dosta toga znaš o prometu...@Hodor...ti si na strani ovog što skreće...Ajd razjasni situaciju...1. skreće traktorom s cisternom u lijevo, sve je poduzeo da to učini pravilno...2. auto ga počne pretjecati i dodje do udara prednjeg lijevog kotača traktora u desni bočnio dio automobneila, koji se počne zanosit i sleti s ceste i razbije se u susjedovoj ogradi...Čija je tu krivnja??.

Ako je prvi sve poduzeo kak spada da skrene, koga vraga ima ovaj započet prestizat.
Sama činjenica da je prvi ispred drugoga u smjeru kretanja govori neke stvari.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nekak si mislim da upravo je ova rasprava posljedica tko je što prije napravio, jel prvi dao žmigavac prije nego ga je drugi odlučio zaobići ili je obratno. To je činjenično nemoguće dokazati, teško i sa svjedocima.
Upravo zbog toga smatram da prvi ima apsolutnu prednost.
I ako se netko kuži u problematiku da objasni jesu li skretanje i pretjecanje jednako vrijedni za odvijanje prometa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Kad se skreće u lijevo, dužnost je propustiti sve koji idu prema tebi kao i one koji su započeli neku drugu radnju, recimo, pretjecanja.
Ja kada dam lijevi žmigavac i stojim da propustim vozila iz suprotnog smijera , ja sam započeo radnju koju izvršavam , u međuvremenu ako je neko iza mene zagazio u lijevu traku mora da sačeka da ja svoju radnju koja je obilježena žmigavcem (naravno) odradim do kraja
Znači ni on mene ne smiej prekidati u izvršavanju najvaljene radnje
A udarac u zadnji lijevi ili prednji lijevi ćošak udarenog auta ništa ne pokazuje , tu su situacije toliko varijabilne da to ništa nemože dokazati

Za kriminal da je svugdje nemoraš mi govoriti,u ostalom blizu smo mi jedan drugog.
Ali kad ti kažem da mi transportni sistem(kod nas to kažu traka)koji vozi ugalj na separaciju prolazi kroz njivu,

a naveče popijem koju pivu i kad legnem nesikiram se hoćel mi policija ili poštar pokucati na vrata.Izvini ako sam bio dosadan.

Nismo mi daleko i poznajem ja tvoj kraj veoma dobro , poznajem i mnogi dio ljudi koji se bave tim ''ćumurašenjem'' tamo kod tebe
Pa eto , izvini ali i ti ako uzmeš par tona za sebe i ti ispadaš kriminalac , tako ispada

A slični smo i ti i ja samo što meni do imanja došlo rudničko odlagalište koje mi je obezvrijedilo sve što imam , to je velika nesreća što je mogla da me zadesi a nije mi ništa oduzeto pa sam silom prilika morao da pobjegnem , muka je to :(n):

Bože sačuvaj da si mi dosadan , samo se jedan drugom jadamo :eek::
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zapamtite da samim davanjem žmigavca niste još započeli nikakvu radnju, već samo skrećete pozornost na možebitnu namjeru skretanja, ali ste i možda zaboravili ugasiti žmigavac...jer ste još u svojoj traci.
Radnja započinje prelaskom crte, odnosno ulaskom na lijevu ili suprotnu traku. Ako je već netko iza vas na njoj, pa i djelić sekunde, dužnost ga je propustiti.
Dakle, onaj s cisternom bi bil kriv.
Radije vjetujte nego da se sami uvjerite u to.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Hoćeš reči da ako ja vidim pred sobom vozilo koje je dalo lijevi žmigavac, mogu ga zaobići, samo zato jer mu je kotač unutar linije....bolesno:icon_oak:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zaboravili su napisati da i onaj napred prije paljenja žmigavca mora pogledati ima li koga iza...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ma ja neznam koji je klinac ljudima. Poljop. strojeve postuju kao i kukce na tablici. X puta mi se to dogodilo da skrecem lijevo, uredno dam zmigavac na vrijeme, prije onoga iza mene, i hladno me pocnu obilazit. Nebitno jel puna linija. A jos bolje mi je kad kombajnom skrecem desno pa se zadni kraj zanese par metara, a manijaci oce na silu obic lijevo ustedit si tri sekunde, a neznaju da u trenu mogu ostat bez pola auta, a suputnici i bez glave. Nije mi se to dogodilo ali je tata prije par godina razderao pola kombija. Kad je lik vidio sta je napravio sjeo i nastavio dalje iako mu je tata rekao da bez problema nazove policiju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ma sve je dobro samo dok ostanu glave na ramenima..

Prekjucer mi bratic imao prometnu s prijateljem (taj prijatelj je vozio) , okrenuli se na krov pa opet na kotace.. probili su sofersajbu glavama, bratic probio bocno staklo na desnim vratima ramenom i osim sto su dosta natuceni i malo izlupane glave nije im nista..
Policija i ovi iz hitne se cudili kako su ostali zivi.. Evo bratic vec danas na poslu..

Dok smo isli u srednju, prijatelj i ja idemo iz neke feste i zaletim se u zeljezne stupove od brajde u nekom vinogradu (metar od asvalta) s 80 km/h, da sam isao pola metra ulijevo, udario bi u klijet i prijatelj bi vjerojatno bio pokojni..
Posije ti to dode iz dupeta u glavu i vidis kakva se sranja mogu dogoditi pa se dode pameti..

Jos sam sudjelovao u dosta ozbiljnih i manje ozbiljnih prometnih udesa, ali uvijek kao suvozac i na srecu nikad nikome nista..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Ako zbog niceg onda zbog sigurnosti bi uvjek kupio novi auto. Da nisam imao zracne jastuke sad vjerovatno nebi bio tu, cak se i za male novce mogao popravit, prodali smo ga posto poto i kupili novi.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
Ovo predje u saobraćajni kurs. Ja mislim da smo Jo i ja za vas stari viozači, ja sam prije par dana slavio 30 godina vozačke, i to sve kategorije,najeo se tog bijednog hljeba a danas mislim da ništa neznam.Narode da vam bude jasno,vozač ili šofer se uči dok je živ,i opet umre da nije sve naučio.

JO kad si duvala bogati jel pokazalo imalo onih promilčića?
A znatel da i ako si jeo voće(šljive,groždje itd)na duvanju zna pokazati promile alkohola.

Vjerovali ili ne slavim 30g. vozačke, a prvi i zadnji put sam duvo u Doxi(Qatar)2008g.i to na radilištu,hvala bogu bio .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Da nisi ovako :icon_rofl::icon_rofl:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Drf33wdvvbE[/YT]
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E šijem te za tri godine - meni pred dva tjedna bilo trideset tri,ali samo "B". U ostalome me debelo gaziš, ja sam tek početkom devedeset pete položila "C".

Od čega bih ja promile napuhala - od bistrog od borovnice? Hihi.....
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Odkud ti sada ovo?
Na mene moj tata nije potrošio jedne lipe od moje šesnaeste.
Pljunula mala u šake i zaradila.....a i od muževe plače sam si nekaj uzela.:icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh