• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
A ona kod vas iza, prema pastuharni je još ok. Stari Mertz nju poravna s gredom :D: Ali sve su katastrofa uz cestu. Tamo gdje bi trebala biti otresišta, stoka naveze šutu i onda se buni što se iznosi blato. Tako meni jedan lik govori, on je radio u Njemačkoj, tamo ne bi tako iznosili blato, a ne ovako. Ja mu kažem, da ali bi imali i normalne puteve da smo u Njemačkoj. I ne bi svako navozio smeće po njima. A ja ga vidio dva puta da izlazi s te iste lenije s praznim kolicima. Ma daj, bježi. A imamo jednoga koji uslužno odvozi šutu okolo i istresa na leniju. I ne možeš mu ništa. A jedan konj, kum od gradonačelnika, napravio kuću na kraju naselja, ono, Bogu iza tregera, u polju, kupio zemlju od sirotinje, pa mu grad doveo sve komunalije tamo, on redovno šalje susjedu inspekciju jer mu se iznosi blato pred kuću. Onda mu ja redovno otresem sve što mogu, zaletim se koliko god mogu, ako ne otpadne sve, onda se vratim, pa opet. Ma daj.
 
E

el pibe

Guest
Da se meni tak zaletavaš pred kućom i stresaš blato sa kotača u povratku si garant dobil kvadar dvadesetku na haubu sa balkona:(nod):.Ja sam nekoliko puta prao cestu sa šmrkom za majstorima zato kaj sam vatrogasac i u mojoj smo općini nadležni za razne intervencije koje možemo obaviti bez brigade.Onda sam se pobunio zbog takve šlampavosti.Kaj da ja i nas nekolicinu čistimo blato i gnoj sa ceste? Samo zato kaj neki bolesnici jedva čekaju da padne kiša kako bi mogli divljati i ružiti sa traktorima.Ajde care nek si svaki takav pacijent nabavi quad ili kroser i vozi se po šumi i sporednim cestama.A kaj se tiče Njemačke kaj mislite da tam ne postoji blato?Ja sam stanovao blizu Stuttgarta čovjek je pored nas imao farmu na glavnoj cesti a sporednih ne asfaltiranih puteva koliko hoćeš.I nikakvih problema naravno jer su kazne kak spada i postoji kultura stanovanja i življenja.Nit je on kao farmer postavio sebe kao prioritet pa ga boli rudo za ostale.Kod nas je druga situacija.A kaj se tiče jakih poljoprivrednika nikad ne sudjeluju u nikakvoj akciji čiščenja jer oni "nemaju vremena" za to.Bitno da imaju vremena zasrati ceste,zatrpati sporedne ceste sa šutum i armaturama i skopaju takve kratere sa traktorčugama da ja sa svojim ne mogu proći sljedeća dva mjeseca.Nedugo mi je susjed naletio u blizini jednog takvog ranča sa kultivatorom na šipku "šesticu" i poderao gumu.To da sam ja tako ostavio isti dan dobio bi kaznu od općinskog redara,prijavili bi me u policiji a možda i lovačkom društvu da sam postavio tu šipku kao zamku.Ljudi kaskamo mi jako,nejednakost i zakon jačeg vlada.A kultura življenja velika nula.
 
E

el pibe

Guest
Kako je čistil blato sa strojeva ?

Esslingen,Filderstadt preciznije.Nisam imao prilike vidjeti kako čiste traktore ali imao sam ih prilike svakodnevno vidjeti kako sudjeluju i voze na prometnicama koje su prometnije nešto ako si ikad prolazio Zagrebom kroz primjer Savsku.Naravno nisu bili prepuni blata i mulj nije letjelo sa njih.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To je sad najveće pitanje-kako očistiti blato sa kotača?
Probao sam sa špahtlom i krpom jedan put,trebao bi mi sat vremena da očistim kotače,i to samo vanjsku stranu,unutarnju ni ne mogu doseći...
Većinom se malo brže provozam po poljskom putu prije izlaska na cestu da blato otpadne,nekad i dva puta,ali nekad i to samo znači nakupljanje dodatnog blata,a u najvećoj mjeri se ni ne mogu brzo voziti jer su putevi prepuni rupa,a iza traktora bude puna prikolica ili težak priključak...
A ovo da se na polje ne ide kad je mokro ne treba ni komentirati,pa posao se mora napraviti,kuda bismo došli da čekamo idealne uvjete? Pogotovo zadnjih godina,kad nije ni bilo suho cijelu sezonu...
Kod nas je općina ove godine (nakon 5 godina) organizirala popravak poljskih puteva...
Pod moje selo se vodi 25km puteva,dobili smo 5 kamiona šljunka,i lika koji je po putevima vukao običnu gredu za ravnanje zemlje... Nije ni prašinu uspio dignut,kamoli nešto poravnat...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Isti je slucaj i kod mene,nemam gdje traktor otresti,pa onda idem jednom stranom po bankini dok se vecina ne otrese,kad idem kroz selo idem najsporije sto mogu ali opet se blato stepe.
A nemogu cekati lijepo vrijeme,jer je puno posla za raditi.
Cak sam i danas vec bio na polju.:)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Dovoljna bi bila vodena barijera na svakom putu dužine barem 20-tak metara i 90% blata se samo ispere.
Ili ga ovak oprati, ali neznam jel bi htjela mojeg oprati
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=tM0wQaPvtw8[/YT]
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Županiska cesta Kutina-Sisak, šuma Brezovica, dečki su tamo prošle godine imali liniju u šumi. Kada je bio izvoz iz šume dva bečara su s lopatama stajali uz cestu i kupili blato iza dva traktora. Ima načina samo nema volje...
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
Malo svega...

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=6gNMSKJNPgk[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EHgXxkiEFlM[/YT]
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Pitam se bude li i on dobio odstetu kak su ovi od prosle godine na stare staglje nove kuce digli
A ovi ljudi kojima su srusene farme i uginula stoka ko fucka nije bitno.:(devil):
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne znam. Saznao iz novina. Vjerojatno ce biti uskoro vise informacija.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
Malo su starije slike,posto nisam bio aktivan na forumu
Traktor je nakon par dana opet bio u voznom stanju
Uz stetu od oko 20000e
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1433058221476.jpg
    uploadfromtaptalk1433058221476.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 407
  • uploadfromtaptalk1433058238192.jpg
    uploadfromtaptalk1433058238192.jpg
    49 KB · Pregleda: 390
  • uploadfromtaptalk1433058261327.jpg
    uploadfromtaptalk1433058261327.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 401
  • uploadfromtaptalk1433058284456.jpg
    uploadfromtaptalk1433058284456.jpg
    15.6 KB · Pregleda: 381

Najnoviji postovi

Na vrh