• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Možda bolje odmah novu polugu pojačat,da ne bude poslije nismo znali,a isti postupak ponovit i na drugoj polugi,jer ako je jedna pukla mogla bi i druga strana..
Stvarno slabo izgledjau te poluge na SDF traktorima,ali pucaju kako kome..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Koliko vidim, stabilizatori su bili na klizajućem dijelu (šlic-rupi), kak i mora biti za plug.
Za transport je bolje da su okrugloj rupi, tak da se priključak nemre klatiti lijevo-desno, pa su i manji udarci na poluge.

Neznam baš koliko bi bilo srećeod navarivanja komada, jer je poluga od poboljšanog materijala, a i mora biti dijelom savitljiva (ponašati se ko feder), da apsorbira udarce. Ako bude prekruta, bude lomova ili šarafa ili nečega drugoga.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Svojevremeno dok sam nosio teške priključke sa XA,na oko sam vidio kako se poluga uvija,ali izdržala je bez lomova..Odustao sam od nošenja teških priključka i stavio špricu na drugi traktor..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Takve iste poluge su na našem EX-u, da nisam videl sad na svoje oči, nebi veroval na riječ nekome da to more puči.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Spaner i poteznicu spojis kroz jednu rupu. Tako ti veca povrsina poteznice odradi ulogu kakve sajbe.
I produzi malo spanere, ako ti na cesti smeta stavis dva osiguraca i nema njihanja. Vertikalne sile ublazi ehr ako ga imas, u njivi plivajuci polozaj.
Jbt ne znam kako moze puknut, pa tako moze i vuca opalit u brdu s punom prikolicom.
Jel to cat3?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kategorija 2 je. Nemam ehr.
Zavarili smo je , valjda bude izdržala dok nova ne dojde.

Dado6340@ fino si ti zabrazdil sa tim beračem. Jesi se sam izvukel ili je trebala pomoć ?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,834
Dublje nejde. Bral je i šurjak sa Proximom 90 pa smo se izvlačili.
Bil je i on zaglavil ali nisam štel takov stroj slikati kak je zaglibil.
Lani sam nakon cjele godine kiše na tom komadu jedva zamazal gume a sad je ubi bože. :mad::
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Dado pošteno si zaglibio. Proxima isto bere s tornadom 40? Ja idem sutra brati sa T40 i Z6245 nadam se da će to fino ići :). Moji su prekljucer brali bez problema..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Čovijek skoro pogine danas pred mojim očima

f460c479e47644b21c86a2c22f92e9fc.jpg

b946abe1a063210a4fa8ae10e78d1dc0.jpg

63d3d5468ff2793758da03b6dd9cd027.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Ma sreća je kaj je motokultivator nekako nasjel prednjim djelom na nešto i diglo mu jedan kotač u zrak i tu je stao. Čovijek je odletio sa prikolice točno pored njega i skotrljao se niz nasip. Vjerojatno bi ga pregazio da nije stao. Uglavnom prošlo je sa par ogrebotina od trnja na kraju, iza mene je još išao taktor sa sajlom pa ga je on izvukao van.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
Vidim ja nešto se teško vučem po njivi :mad:
 

Prilozi

  • IMG00153.jpg
    IMG00153.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 213

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
U mokrom se svozi berač i onda su ti veći traktori preširoki.. Ja sa 6245 jedva hvatam red nekad.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
A kaj se tu u biti dogodilo? Kak je on zavrsil v jarku?

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
Taj put je inače nekada bila pruga, danas još služi i kao nasip i kad ti netko ide u susret jedan se mora malo u stranu maknut. U ovom slučaju sam ja taj koji se miče u stranu a ne on, međutim čovijek je mislio da ima mjesta sa strane i eto ti vraga. Kad je on sletio bili smo jedan od drugog dobrih 100- tinjak metara tako da mi nije baš jasno zašto je odmah bježao u stranu pogotovo kad taj dio nije pokošen i ne vidi se najbolje kolka je tu kosina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh