• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Vari :). Dok ne nadjes rabljenu poslužice.. Jel se još sta potrgalo kod puknuća? Moglo je npr. top-link iskriviti.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Puklo je tam di je rupa za klin, nemam pojma kak. Napatil se taj traktor.
Nasrecu nije nikaj drugo puklo niti se izvinulo. Sa sajlom i drugim traktorom smo pluga poravnali i otkopcali .
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Vjerojatno nema brzo kočanje nego kuglu.
To se kupe drugi krajevi sa kuglama (100-tinjak kn/kom), stari se odrežu i samo se pošteno zavare.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Re: Oranje, oranje, oranje...3

ako ti nije problem stavi koju sliku....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Pa onda dobar majstor to može zavariti? Meni je pukla na mjesto gdje ide kugla, kupio sam drugi taj dio-100 kn i 50 kn sam platio varenje.. Nova poluga za Zetora 6245 je 2000 kn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako imaš mjesta, pojačaj s gornje i donje strane. I komad debljeg lima bu puno pomogel.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Pred dvije godine i meni je pukla donja poteznica na istom mjestu ko i Adonisu. Imao sam pokapčen plug okretač, poluge su bile malo "raspuštene i kod skretanja jednostavno se plug preokrenuo. Sreća je bila što je puknula na toj rupi od španera,pa smo mogli pojačati sa svake strane, i bilo je dobro do pred mjesec dana kad je ponovno pukla, ali ovaj puta na varu kod kraja pojačanja. Da bude pravi rock and roll, pukla je i druga. Orao sam za repicu dosta tvrdu zemlju, nepravilnog oblika jer sam tu parcelu sastavljao od više čestica, kroz tri table i sad mi je na jednom kraju parcele ostala "cvika" od svojih 15 cm, a dalje sam nastavio uz među druge parcele s tim da kad se budem vračao zajedno s normalnom brazdom odorem i ovu "cviku" od prethodne parcele. Plug se jednostavno preokrenuo i naslonio na zadnji desni kotač . Srečom da nije razrezao gumu jer su na njemu glanc nova željeza. Pokupio sam "ostatke", otišao doma, stavio nova pojačanja i nazad na oranje. Pitao sam u Hiržin comercu u Štefancu koliko bi me došlo da mi odrežu nove poluge, ali debljine 25 mm i širine 10 cm, pošto toliko ima mjesta za variti na brzoj spojci, i izračunali su mi da bi ma obje došle svojih 800 kn i to od hardoxa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iskreno se nedam da nebudem nikad doživel da na našem Exploreru puklne poluga hidraulika, još od nagodinu ak dobije kombinaciju rotodrljača+sijačica, strah bude još veći.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pretpostavljam da je problem z transportu po cestama i neravninama, kad prikljucak poskakuje na rukama. A na tom klinu je poluga najslabija kad je probusena i jos drzi svu tezinu prikljucka.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Iskreno se nedam da nebudem nikad doživel da na našem Exploreru puklne poluga hidraulika, još od nagodinu ak dobije kombinaciju rotodrljača+sijačica, strah bude još veći.
Ma nece ti puknut :). Ja sam je slomio zbog sranja u šumi, ali inače ne bi trebalo biti problema.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Neće puknut dok ne pukne. Onda je gotovo. A da su mogli staviti jače poluge, mogli su. Moje originalne su debljine 2cm i širine 7cm. Imam rotobrane Mascio od 820 kg, i kad ih pokapčim molim dragog Boga da ne dođe do sranja, jer kakve puteve imamo po polju sve je moguće.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Je, stvarno škrtare sa materijalom . Nedavno mi čovjek rekao da mu na John Deeru isto pukla ruka i to u vožnji, a imao isto plug zakopčani. Traktor je bil star 4 godine, veli da su došli iz servisa i besplatno mu zamijenili .
Evo slike.
 

Prilozi

  • DSC_0116 (Large).jpg
    DSC_0116 (Large).jpg
    47.1 KB · Pregleda: 252
  • DSC_0117 (Large).jpg
    DSC_0117 (Large).jpg
    48.1 KB · Pregleda: 253
  • DSC_0118 (Large).jpg
    DSC_0118 (Large).jpg
    50.9 KB · Pregleda: 249
  • DSC_0119 (Large).jpg
    DSC_0119 (Large).jpg
    46.9 KB · Pregleda: 234

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Bog me ubio ako nisu na mom kinezu od 42 ks masivnije poluge. Stvarno, kao sto rece adonis skrtare sa materijalom
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Je, tu je malo slaba. No, razlog pucanja su ovi teleskopski stabilizatori, koji su kruti kad se dogodi udarac. Lanci su ipak elastičniji, pa se to, vjerojatno nebi (sad) dogodilo.
Štore i Universal na tom mjestu imaju veeeliku šajbu, tak da ne dozvole da se piga na tom mjestu.

Najbolje bi bilo dati iz pločevine izrezati jednako debele ali šire poluge, poput onih na IMT-u, trokutasto oblikovane.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Mozda bi onda bilo bolje da su te ruke sa teleskopskim stabilizatorima bile spojene na onu rupu koja ima veci zazor ( slika 3 ), pa da ruka moze "setati" kod raznih opterecenja ?

Isel sam danas prijaviti stetu i osiguranje je priznalo, tak da bude isla nova ruka.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Loša izvedba. Vidio sam pojačanu poteznicu na štoreu gdje je čovijek dodao komad od lisnate opruge sa unutarnje strane ali je stavio rastojnike da premosti preko vertikalne uške i malo duži klin.
 

Najnoviji postovi

Na vrh