• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Bratić se sa Passatom '99. zaletio u auto kuću i razbio 8 auta s tim da je prije toga srušio drvo, nije bio vezan i nisu se otvorili zračni jastuci.
Začudilo me kolko je Passat zapravo jak jer dalje od veznog lima ništ nije ošlo, dok recimo Corsi koja je bila jedna žrtva od tih osam, mašinu joj je zbil van i masakriral ju totalno...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
auta su konstruirani tako da maksimalno zaštite putnike , ne moraju se sad javiti oni koji budu rekli da ne netko poginuo tko se omotao oko stupa a motoru ništa itd ....parametra u sudaru ima jamo puno a energija je ogromna .

dakel auta je zamišljeno da izleti motor , tj motor uglavnom ide ispod nogu vozača a ne u kabinu ..itd .
a silna energija se troši na gužvanje lima , spona , amortizera , plastika , pregrada , komora , šupljina , posuda za vodu

Takođeš zračni ima kopjuter , kako je podešen tako reagira ...možeš i porušiti kopetan nasad mladih višnji , ako akcelerator nije detektirao udarac jastuci ostaju zapakirani , itd ..mogu tako do sutra .
nijedan ncap test se ne radi u šljiviku , masliniku ili među ovcama
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ovo zadnje me nasmija,,:icon_thumright:
"nijedan ncap test se ne radi u šljiviku , masliniku ili među ovcama "
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali uopče ima unutra jastuke?
Možda je netko prije samo blende stavio.
Punjenje jastuka je jaaaako skupo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ne sjecam se vec jel bilo kakve stete na motoru, znam da se otkinuo filter ulja zajedno s kucistem, i mislim da je sve drugo ostalo cijelo kaj se motora tice..

Oficir, pa auto je kupljen nov, valjda su bili zracni u njemu ugradeni..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A onda su valjda bili ako ga imaš od prvog dana.
Nije silina bila toliko jaka za otvaranje jastuka.
C4 udarac u vepra sa 70km/h otvorila se oba zračna i popravak prednjeg kraja prava sitnica,21000kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Nema veze pojas sa jastukom, pojas reagira za sebe kad eksplodira ampula on ostaje zategnut imao ljetos priliku kad sam razbio terrana oba se jastuka otvorila a nisam bio vezan.Kad sam sve napravio i složio jednom prilikom murja na cesti ja za pojas on ni mrdac daj 2 druga pojasa još na sve to :icon_pidu:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam kupil polovan auto, ima zračne jastuke za vozača i suvozača, a dal su unutra neznam, no moje je mišljenje da možda i nisu unutra, ali budem pokušal ne saznati dal jesu ili nisu, za sad mi to uspjeva, valjda bude i dalje dok se ne kupi neki drugi auto :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na renaultu se jastuci aktiviraju preko pojaseva, ako nisi vezan nema jastuka.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Na renaultu se jastuci aktiviraju preko pojaseva, ako nisi vezan nema jastuka.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Netočno...nemoraš biti vezan, dovoljno je da s nekog slupanog auta odrežeš traku pojasa i metneš u svoj samo priključak u utičnicu pojasa.Time tvoj kompjuter vidi kao da si vezan i po potrebi aktivira zračni jastuk. Naravno prevario si kompjuter ali ne i Policiju.
Inaće tko može gledat FoxCrime, svaki dan ima serijal "jedinica za istragu prometnih nesreća" veoma zanimljiva tema kako se radi istraga tko je krivac..zanimljivo da na prvom mjestu istražuju okolinu..tj.kolnik i preglednost, na drugom mjestu vozilo..pritisak u svakoj gumi..i sve ostalo, a na trečem...zadnjem mjestu su vozači i njihova krivnja..
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ne bih se složio s tim mada više iskreno ni ne znam na koji sistem rade. Kolko znam na VW se jastuk aktivira kad se napne pojas u slučaju jakog udarca e sad jel je to tako ili ne, tako mi je rečeno mada stvarno ima jako različitih slučajeva.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Netočno...nemoraš biti vezan, dovoljno je da s nekog slupanog auta odrežeš traku pojasa i metneš u svoj samo priključak u utičnicu pojasa...

Ne trebaš ni to,imaš u Interšparu za kupiti plastični adapter za 15 kuna koji se ušteka umjesto pojasa. :(nerd):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Fauvejki ne trebaju biti zakopčani pojasevi, barem ne starijim modelima. Na zatezač pojaseva dolaze samo dvije žice koje aktiviraju zatezače isto kak i na jastuke u volanu i na suvozačevom mjestu.... provjereno.

Senzor udarca se nalazi ispod instrument table, a ispred mjenjača. nema nikakvih senzora u braniku .....
Imam negde i sliku rastavljenog ali nemogu da nađem ovaj tren, uglavnom unutra je samo kuglica, neki prah i malo elektronike.
Nejasno mi je na koju foru radi i očitava sudar.

Ovdje je smješten



A za ovo sam ga ja iskoristil i u njega napasal :(giggle)::(giggle):
taman je stalo.

 

Najnoviji postovi

Na vrh