• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
On se htio mimoići samnom samo ja sam bio na cesti a on je preko brine(zemlja,trava) uz cestu to htio odraditi bez zaustavljanja.kad je došao do rupe i betonskih stepenica onda se zaustavio.nažalost prekasno.
Mogao je prije stati na ulasku u dvorište. Ali nije.
Valjda postoji pravilo da se makneš ako imaš za to mogućnosti.ja ih nisam imao jer bila je mogućnost da porušim ogradu da on može proći i onda šta bi bilo..ja kriv za ogradu,a on bi otišao.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ne filozofirajte napamet... čl 63,stav4. (4) Ako je zbog nedovoljne širine ceste ili zbog neke zapreke na cesti mimoilaženje onemogućeno, vozač kojem je to, s obzirom na osobine ceste i okolnosti prometa, lakše i sigurnije izvesti, dužan je prvi se zaustaviti i, prema potrebi, kretanjem unatrag ili na drugi način pomaknuti svoje vozilo i zauzeti na cesti položaj kojim se omogućuje mimoilaženje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ima li u zakonu stavka da onaj sa prikljucim vozilom ili vecom kategorijom ima prednost u odnosu na "manjeg" , u ovom slucaju suzene ceste ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima, decidirano se to spominje pri mimoilaženju pri usponu..a i ovdje je tom vozilu bilo lakše pomaknuti se nego traktoru s prikolicom. Tako da kolega Komer nije kriv.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Poanta je samo tko je stajao a tko se kretao u trenutko dodira.

Ako si stajao on je kriv, ako je on stajao ti si kriv. Sva debata tu završava...

Ako si se micao, daj mu policu i baš te briga. U najgorem slučaju izgubit ćeš 15% bonusa. Znači s 50% past će ti na 35. Šanse za to su manje od 1% a ako se i dogodi kod sljedeće registracije odeš u drugu osiguravajuću kuću.... Ako do sada nisi koristio osiguranje tj nisi niti jedamput bio kriv neće ti skinut bonus....
Mi smo doma prijavili da je popustila ručna kočnica i zabio se traktor u auto. Traktoru niš, a auto popravljen na policu. Samo napominjem da to što smo prijavili nema veze s stvarnošću ( auto kupljen kvrcnut)... Niti jedna polica nije se mijenjala...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Imam dosta ljudi koji kažu ništa mu nedaj.
Drugi kažu daj mu policu i amen.
Čovjek je mogao zastati prije i skloniti se na njemu pogodnom mjestu.išao je na sve ili ništa.
Ja nisam imao izbora.
Nikad nisam imao nikakve sudare il slične stvari.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ako dođe do situacije kakva je opisana. Znači da je onemogućeno mimoilaženje dva vozila na kolniku koji je uži (da omogući slobodno mimoilaženje) i dođe do sudara ili samo bočnog struganja (vozila u vozilo). Načelno bi se moglo zaključiti da svako od sudionika u tome snosi troškove na svom vozilu.

Postoji u zakonu da npr. Ako se autobus kreće prometnicom (koja je uska) tako da autobus svojim gabaritom zauzima 70% širine prometnice, i recimo ako je to u nekom zavoju onda i 90% širine prometnice. I ako se autobus kreće po usponu a u susret mu dolazi osobni automobil (kojemu je onemogućeno mimoilaženje) i dođe do kontakta. Osobni automobil je u krivu. Znači autobus je u prednosti. Nisam siguran da li je ista situacija ako se autobus kreće nizbrdo?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Komer,
u postu 5068 sam drugim riječima napisal isto kaj i kolega zwer u prve dvije rečenice.

S obzirom na to da se radi o gubitku male vrijednosti bonusa, predlažem da postupiš kak je kolega napisal. Postoji opcija da vozaču auta ponudiš nadoknadu s tvoje police, ali da ti on povrati gubitak bonusa za 2 godine. Ukoliko je fer, s obzirom na okolnosti kak se nezgoda dogodila, to bu prihvatil.

Nisi u pravu kad tvrdiš da nisi imal izbora. Uvijek postoji izbor, u tvojem slučaju, zaustaviti se.

Edit:
Brgud,
vjerojatno nije jer prednost ima onaj koji se kreće uzbrdo. Doduše mislim da je pravilo o nekrivnji onoga koji stoji starije od primjera koji si navel.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nemam takvih iskustava, hvala Bogu, ali po meni ste obojica krivi jer to nije riješeno na licu mjesta.
Ti nemaš štete, a on nije htjeo riješiti odmah to. Mislim da to ni ja ne bi u takvoj situaciji potpisao.
Ili riješimo na licu mjesta ili me više ne pitaj...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ni ja ne bih ništa davao. Kako se spominje gore, ništa nije riješeno na licu mjesta, sad dalje kud koji mili moji. Sad če se taj sjetit bilo kada da će tebi doć po policu, ma kako da ne, a i tko može dokazat bilo šta.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ni ja ne bih ništa davao. Kako se spominje gore, ništa nije riješeno na licu mjesta, sad dalje kud koji mili moji. Sad če se taj sjetit bilo kada da će tebi doć po policu, ma kako da ne, a i tko može dokazat bilo šta.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Cesta ima svoju širinu. Komere ako si bio širji od širine svoje trake, a nisi stao prije njega, mislim da si ti kriv. Logički je da on sa širinom Caddya nema potrebe prijeći preko crte na tvoju stranu. Pitanje je da li si ti prešao sa svojim vozilom preko crte na njegovu stranu....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kažem, kriv je onaj koji se u trenutku kontakta micao...

Sad zajebavat se zbog 50eur i u toj zajbanciji najbolje će proć osiguranje jer neće nikom platit nšta....

Ako si kriv potpiši čovijeku policu i gotovo...
Ako nisi, steraj ga u PM, ili tvrdi da si ti stao a on se nastavioi kretat i zakačio tebe...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Traka je samo jedna..nije cesta obilježena..
Kolega bhorv mi je napisao i pritom mu zahvaljujem jer smo se i čuli telefonski.
Članak 65.

(1) Na cesti iz članka 64. stavka 1. ovoga Zakona, kad se jedno od vozila koja se mimoilaze mora kretati unatrag, kretat će se unatrag: svako vozilo koje se susrelo s vozilom koje vuče priključno vozilo, teretni automobil koji se susretne s autobusom, vozilo koje se susrelo s vozilom više kategorije, a ako se mimoilaze vozila iste kategorije – vozilo koje se kreće niz nagib, osim ako je, s obzirom na uvjete i položaj vozila na cesti, lakše i sigurnije da to učini vozač vozila koje se kreće uz nagib.

A danas je promijenio iskaz.
Rekao je da je on stajao.
Rekao sam mu da je žalosno s obzirom koliko ima godina da ide lagati.
Kretao se i imam svjedoka o tome.
On kaže naravno da će ti kolega potvrditi,ja sam mu rekao da nije bitno tko je i šta je,nego da će reći istinu.
Onda je zašutio.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
(1) Na cesti iz članka 64. stavka 1. ovoga Zakona, kad se jedno od vozila koja se mimoilaze mora kretati unatrag, kretat će se unatrag: svako vozilo koje se susrelo s vozilom koje vuče priključno vozilo, teretni automobil koji se susretne s autobusom, vozilo koje se susrelo s vozilom više kategorije, a ako se mimoilaze vozila iste kategorije – vozilo koje se kreće niz nagib, osim ako je, s obzirom na uvjete i položaj vozila na cesti, lakše i sigurnije da to učini vozač vozila koje se kreće uz nagib.
Nemoj to kao laik opće spominjat. Nemoj opće spominjat nikakve zakone jer ti odmah može vratit "Aha ti si to znao pa si mi išaoo namjerno naprvit štetu", mogao si stat.

Samo se pravi lud i drži svoje priče i ne popuštaj....
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zašto bi priznao krivicu bezveze kad nisi kriv.
I nije rješio na licu mjesta nije htio policiju nije ispunio izvješće.
Policu mu nisi dao ili jesi nisi mu se potpisao sam je kriv pa neka snosi troškove
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Baš se razvila diskusija. Drago mi je da su navedene neka stvari iz zakona, iako mi se čini da se za te novce (dela se o ~100 kn, ili manje, na gubitku bonusa) previše komplicira. Najbolje je da ste oba ljudi kak spada. Komer, ti nemaš štete, a on ima vjerojatno za barem 1000 kn. Ruku na srce, ali da bar jedan od Vas nije nimalo pogriješil, to se nebi dogodilo. Po meni je najbolje (najljudskije) rješenje da on tebi da 100 kn, a ti njemu policu da si naplati od tvojeg osiguranja. Iskoristite osiguranje kad ga već svi moramo platiti. Možda nisam u pravu, ali s obzirom na situaciju, jednostavno ne vidim poštenije rješenje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Meni nije do 100kn police,vidim da je počeo mijenjati priču a nije tako bilo.
To mi je krivo.
Da je rekao,čuj,trebam popravit auto,ajde potpiši da se ne natežemo,nebi puno dvoumio..
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Kolko ja vidim...Komer napisao si da si stao prije njega, zwer je u pravu on se kretao ti stajao...nisi kriv i ne popuštaj mu ništa..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Danas kaže da je stao kraj traktora i čekao da prođem.da je stao kraj traktora vidio bi da nemože proći.
 

Najnoviji postovi

Na vrh