• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Poznat mi je taj strah, kad ti desna noga drhti na gasu ili kočnici pod punim teretom, a uzbrdica jako velika, pa se moliš Bogu da prođe sve u redu, najgore mi je bilo jedanput kad smo vozili punu prikolicu gnoja pa je puknula guma na prikolici i traktor počinje da gubi snagu usred uzbrdice, sva sreća pa je bio tata sa mnom pa je odmah zakočio prikolicu dok smo još bili u pokretu i kad se traktor ugasio nisam smio sići sa njega dolje, jer kako sam htio pustiti kočnicu tako ga je htejlo povući nazad zbog teškog tereta, da sam bio sam ne mogu ni zamisliti što bi se desilo, skači dole i spasi sebi život, a ostalo kako bude bude, samo da netko ne dođe i da još drugi ne nastradaju.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
Često nije stvar ni frajerisanja, makar bude slučajeva, ali nerijetko nakon xy sati jednostavno koncentracija više nije na zavidnom nivou, tad je vrijeme za doma otić leć ali danas su druga vremena.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Često nije stvar ni frajerisanja, makar bude slučajeva, ali nerijetko nakon xy sati jednostavno koncentracija više nije na zavidnom nivou, tad je vrijeme za doma otić leć ali danas su druga vremena.
Slažem se, bolje se odmoriti i napraviti drugi dan, najčešće ljudi forsiraju kako bi se što više napravilo jer drugačije se danas jednostavno ne može zbog manjka vremena i zbog toga i dolazi do samih nesreća.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Bome mene jednom bila potjerala prikolica gnoja,usro sam se bio ko grlica,već bio jednom nogom na stepenici da skočim al ga nekako dobio
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Zato ti danas ovi noviji i moderniji traktori imaju senzore, pa kad procjeni da je bočni nagib preveliki te lijepo upozori, pa ne moraš da riskiraš, osim ako mu nećeš vjerovati isključiš pa ideš na svoju ruku, testirat svoje sposobnosti. :LOL: Kaj RAKETA nema toga? :p
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nema raketa to, reka stane i ne dela to😇niš ne usporava, dojde do kud misli da more i nazat🍻nema forsiranja.
A ti senzori isto znaju zajebat, sused šlajsa drva u šumi i jače cukne i traktor krepa, jer se nekaj aktiviralo, evo opet raketa u ispomoć, ja kad cuknem niš se ne ukopča niti uključiti , jedino lanc more puknut😉
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Nema raketa to, reka stane i ne dela to😇niš ne usporava, dojde do kud misli da more i nazat🍻nema forsiranja.
A ti senzori isto znaju zajebat, sused šlajsa drva u šumi i jače cukne i traktor krepa, jer se nekaj aktiviralo, evo opet raketa u ispomoć, ja kad cuknem niš se ne ukopča niti uključiti , jedino lanc more puknut😉
Ma ti si strašan, ja neznam kak bi tvoji susedi preživeli da nema RAKETE i tebe. Sva sreća da te imaju. :D:ppozdrav:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
ako raketu prevrneš svaka čast.
Pa nisam ju prevrnuo nego me nekad strah nagiba.
Ma ti si strašan, ja neznam kak bi tvoji susedi preživeli da nema RAKETE i tebe. Sva sreća da te imaju. :D:ppozdrav:
To i ja velim 😉moderne traktore svi imaju a svi nekaj paze snjima, pada kiša pa se boji po vodi prepeljal da se kaj ne smoči pa stane, drugi šlajsa drva cukne jače traktor ni Bog ne zapali, vrućina ova sad isto nekaj novoga nosi za moderne traktore, valjda se instalacija rastali, a raketa samo vozi, nema zastoja, ali moram priznat vruće je u kabini malo, al preživi se. 🍻😇Raketa je svemiraki projekt. Kaj će mi takvi neki moderni trakror po kojem više šerafiš nek delaš snjim🤭
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,899
Inače vele, pravi sused je najbolji sused, ali kod mene ti je ovak, sused daj mi posudi trebešku, može, nema problema, ali drška ti je napuknuta, neće dugo, ma znam, nemaš problema, budem ja to zamjenil. Dobro, ja radim i naravno meni drška pukne, e sad kupim ja novu to zamjenim i dođe sused za par dana, meni bi sad trebala trebeška, evo ja baš zamjenio dršku, sad imaš novu. Veli sused e pa super, da ju nisi strgal nebi ju trebal ni mijenjati, nemaš sreće. :ROFLMAO: Velim ja njemu ma sve 5 sused, niši mi više niš dužan. :LOL:

Pa nisam ju prevrnuo nego me nekad strah nagiba.

To i ja velim 😉moderne traktore svi imaju a svi nekaj paze snjima, pada kiša pa se boji po vodi prepeljal da se kaj ne smoči pa stane, drugi šlajsa drva cukne jače traktor ni Bog ne zapali, vrućina ova sad isto nekaj novoga nosi za moderne traktore, valjda se instalacija rastali, a raketa samo vozi, nema zastoja, ali moram priznat vruće je u kabini malo, al preživi se. 🍻😇Raketa je svemiraki projekt. Kaj će mi takvi neki moderni trakror po kojem više šerafiš nek delaš snjim🤭
Kaj nemaš amortizere na prozorima, pa da to malo otvoriš, prirodno hlađenje. :ROFLMAO:
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Ovaj kaj se prevrnuo mi je bratić od mame, dosta je ozljeđen a traktor se tri puta preokrenuo. Koji peh, jučer mi se bratu dok je radio grede sijena odronula zemlja i jako se naslonio prema potoku, na sreću nije se prevrnuo i potegnuo sam ga na stran van. Skoro su bile dvije iste situacije na isti dan u obitelji.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Ja sam jučer isto skoro letio strmo.
A slabo su pograbili gume loše.
Sljedeća investicija kvalitetne gume.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,774
Traktori su sjajni pomoćnici i sluge, ali ih se uvijek i u svakom trenutku mora respektirati i uvažavati.

Moj je pok. tast imao s traktorom bezbroj "opasnih događaja", spomenuo budem samo jedan. Vozio je na "jednoosovinki" prikolici, "s povišenim nastavcima" piljena drva, nekome po velikoj nizbrdici. (Na prikolici su postojale zračne kočnice, ali ih je tast isključio, eliminirao, koristio se samo s "ručnom kočnicom" od prikolice i traktorskim kočnicama na zadnjim kotačima; "Torpedo 40...") Naravno da ga je puna prikolica drva iznenadila i potjerala, izgubio je kontrolu, traktor je završio na krovu kabine, s kotačima u zraku, a tast je sretno ispao i prošao sa natučenim rebrima itd., itd.
Na žalost nije izvukao pouku iz toga, nakon što smo traktor limarski i svakako drukčije sredili, pri jednom od prvih dolazaka "s terena", nije uspio zakočiti i nije pogodio otvor od ulaznih vrata u dvorište nego u stup između malih i velikih vrata... I bilo je "opet iznova sređuj limariju na traktoru". Vjerovali ili ne, vozio je pokraj noge "poklonjeni mu kanister 5 lit vina", on se prevrnuo i ušao ispod pedale kočnice, pa dok je tast probao kočiti kanister s vinom je to onemogučio 😖 ...

Ljudi olako zanemare i podcijene opasnosti koje vrebaju. Naročito oni koji rade i voze traktore u ravnici, pa čim doču na brijeg - eto opasnih problema...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Ne znam o kakvom je traktoru riječ, no bočna roto kosa je zeznuti priključak, pogotovo za lakši traktor.
Za puno smo stvari sami krivi, a puno put nemremo izbjeći neke stvari jer nam fale neke stvari.
Novi traktori imaju pojase na sjedalu, ali ne znam da ih itko koristi. Pri prevrtanju mogu spasiti glavu, jer čovjek nemre ispasti pa da ga luk ili kabina stisnu.

Svi smo mi imali takvih situacija manje ili više, kaj svojom krivnjom kaj nekoga drugoga.

Nadam se da se bude oporavil.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,936
Dok smo bili klinci, vozio kolegu na rami bicikla, a on u ruci držao demižon vina (staklena opletena flaša od 5 litara).
U jednom trenutku zaleti se pjevac i direkt u prednji kotač. Mi salto preko kotača, ogulili se ko *****, a on drži čitav demižon u zraku. Pomotali prednji kotač, pokupili pjevca i pješke kući.
 

Najnoviji postovi

Na vrh