• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,246
Ima rubnjake i kocke zato jer projektiran tak kak su ovi sad lezeci rubnjaci postavljeni...dok je bil gotov onda su skuzili da je.premali i da nebre kamion kroz njega...onda su ga sirili (tj. suzili u srednjem dijelu)... a ovo je nepazanja, neiskustvo i zurba vozaca...s obzirom kak je dns sve sila vjerujem da ima i necija druga odgovornost u svemu tome al jbg...jos je sve dobro proslo na kraju...
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Zato jer takve rotore rade mlatimudanti sa kupljenom diplomom koji nisu nikad sjeli u kamion i napravili krug po rotoru sa njim. Da vidiš kak bi se radili rotori i ostale prometnice kak treba, a ne ovo... Sve je projektirano za aute, a na teretni promet nitko ne misli. Al to su druge teme...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,658
Jeb...i ih rotori. Rijetko koji je dobro isprojektiran a i izveden.
Svi misle da samo bicikli prolaze kroz njih...
A kad treba specijalni teret onda su problemi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,999
malo brži prolazak kroz zavoj

a ovo je nepazanja, neiskustvo i zurba vozaca.
Ja bi rekel da je ipak ovo uzrok u ovom slučaju prevrtanja.

A rotor kao rotor je po mom razmišljanju odlična stvar za ubrzati protočnost prometa. Talijani su to imali valjda oduvijek i kad sam jednom tam ispekel zanat vožnje kroz rotor išlo je ko podmazano.
Kod nas više puta sam naletel na vozače koji se zaustave prije ulaska u rotor pa provjere lijevu i desnu stranu prije nego se uključe u njega, a i sam izlazak iz rotora je spektakl, naročito ako je dvije trake.
Žmigavac daju kad ulaze u njega, a na izlasku ne.....
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Rotor je odlična stvar ako je kak Bog zapovijeda. Ali kod nas nije i vjerojatno nebu duže vrijeme. Plus oni koji nemaju pojma o vožnji po pravcu, kamoli kroz rotor i kulturi vožnje kroz njega. Uvijek velim da bi policija namlatila veće novce na rotoru kažnjavajući debilne vozače nego kaj misle da zarađuju sa kamerama.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Pa nedavno je kod Zdenčine, na nadvožnjaku iznad autoputa. lik parkirao kamion na bok,isto s takvim elementima
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mali rotori s više od 4 ravnomjerno raspoređena ulaza su jako problematični za korištenje žmigavca kod izlaza. Samo malo odstupanje vremena u davanju žmigavca može izazvati sudar i tu je bolje ne koristiti desni žmigavac.
Također mi se ne dopadaju rotori na glavnoj i sporednoj cesti s rijetkim prometom po sporednoj cesti. Guše promet na glavnoj prometnici, pogotovo ako se dela o magistralnoj cesti. Nema križanja do deniveliranih.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
Točno je sve što ste napisali, pa to znači da ne treba dati svima volan u ruke. Ogromna je brojka apsolutno nesposobnih za vožnju. To svakodnevno pokazuju i dokazuju u prometu. Da je manje aktivnih sudionika u prometu bilo bi i manje takvih problematičnih situacija.
Auto škole štancaju vozače i probleme. Nisu filter, a morale bi biti.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Jedno od pravila je obavljanje bilo koje radnje na bezbedan način( da se vodi računa o udaljenosti i položaju vozila koje daje jasnu namjeru pravca kretanja). Drugi je Obaveštavanje učesnika saobraćaja pomoću pokazivač pravca, vrši se na udaljenosti od 50-30 metara od raskrsnice ili mjesta obavljanja radnje. To u kružnom toku nije moguće primjeniti jer unutarnja kruznica nekad manja od 50m.
Davanje pokazivača na 5m od promjene pravca nije uvje uočljivo i kasno, te učesnici trebaju imati razumijevanje da drugi greše zbog ubrzanog kretanja i dinamike saobraćaja.
Tamo jedan član zakona kaže, učesnici saobraćaja trebaju da se prilagode svim uslovim i mogućim greškama drugih učesnika te da se kreću sa oprežnošću da ih izbegnu.
U saobraćaju nema ljutnje na tuđe greške bile namjerne ili slučajne.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Problem kod auto škola je velika konkurencija i s time manjak kvalitetne izobrazbe. Prvo i osnovno, ne uče ih paliti svjetla, natankirati gorivo, napraviti kontrolu ulja, vode i ostalih tekućina, a i promijeniti gume. Kad bi to savladali, onda tek mogu dalje na vožnju. Dalje ne bih jer smo u velikom offu sa temom, osim ak se ne preseli negdje drugdje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,750
@F100666 ti misliš da nije dobro znati što su uzroci za ovakve posljedice, ti to smatraš OFF om. Ja tebi mogu reči da po ravnome može voziti svaka budala, problem nastane več kod prvog skretanja. Tu dolaze do izražaja svi oni koji polažu testove i padaju na njima "višekratno", nemaju pojma koje vozilo ima prednost itd. Da je manje takvih bilo bi manje i krša i loma na cestama.
Još nešto, danas daju "bilo kome" u ruke upravljač kamiona s prikolicama, šlepera itd. To je još jedan uzrok za krš i lom na cestama. Ovaj kamion koji je vozio iz Tehnobetona elemente krovne konstrukcije, ne stupove njih je vidio nesposoban novinar, je imao pratnju, uvijek ima pratnju, ali pratnja ne drži volan u zavoju kroz rotor... Dakle nije OFF nego nagađanje uzroka ove nezgode u rotoru prije ČK...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,903
Autoškolama najviše zamjeram što polaznici ne nauče parkirati "na rit".
A ovo: "natankirati gorivo, napraviti kontrolu ulja, vode i ostalih tekućina, a i promijeniti gume. ".......nema veze sa vožnjom, postoje zanati za to. Pa neki automobili nemaju rezervni kotač
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Vožnja tereta u rotoru, vezivanje tereta, maksimalna opterećenost itd, se ne uči u autoškoli. To je druga priča. Nalet na nepredvidene prepreku ( gresku pešaka, greške drugog vozila il zaustavljen vozo) ili vožnja na poledici, nalet na vodu, odron, itd. To su situacije gdje se glava gubi, a o tom se nemoze neko osposobiti u autoškoli, već se stiče rutinom, praćenjem dinamike saobraćaja i prilagođavanje istom. Svi imate vozačke dozvole pa recite dali je neko ovo učio u auto školi. A ima tog još.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,999
Davanje pokazivača na 5m od promjene pravca nije uvje uočljivo
Nebi se složil.
Kad si ti u ulasku na kružni tok, a ja u dolasku na njega, ako ti upališ prije izlaska žmigavac ja se netrebam zaustavljati..... moj stil vožnje i moj auto dozvoljava da ja kružni prolazim sa 2 brzinom. Ako ti nisi dal žmigavac ja moram stati, šaltati 1 brzinu..... kružni tok gubi smisao a promet gubi na protoku i dinamici ;)
 
Na vrh