• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

A

AGRIPLUS65

Guest
to nije budaletina vec profesionalac da je budaletina sve bi je tamo sabral u kup.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Budaletina je ovaj kaj je snimao odnosno krenuo u preticanje malg kamiona .
Jest da je šlepa malo proklizila ali tko je ikad vozio šlepu zna da se to često dešava
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Profesionalan vozač se nesmije tako ponašati i u takav rizik prepuštati,mora voditi računa o tome koliko je njegov kamion dugačak i koliko je ralica dugačka koju je pretjecao. Znači da o tome nije vodio brigu ni o tome da može doči ususret drugo vozilo. Sa strane se vidi snijeg,mora još i o tome voditi brigu da može doči do proklizavanja ili zanošenja vozila.
Znam o tome i tim svakakvim glupostima o prometu i prometnim pravilima više nego šta vi mislite. Idem u prometnu školu bolje rečeno Tehničar cestovnoga prometa i o tome učimo. Tata mi je bio vozač i on mi je ispričao ponešto otome.
Vi si mislite šta hočete ali taj vozač kamiona nije smio preticati ralicu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Na ovome forumu sami tehničari:weedman:

Možemo pisat kaj očemo,al prošlo je bez neke šteta,štete nije ni bilo i ne vrijedi dizat preveliku prašinu oko ovog.

A to kaj je ovaj vozač smio ili nije smio je njegova stvar,jer jedno je literatura i ono kaj piše na papiru a stvarnost nešto sasvim treče..

Sreča kaj je prošlo tako.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
po meni je ovaj vozač profesionalac, a ovaj što vozi auto je budala jer kad je stao ovaj kombi prije njega mogao je i on, a ne pravi se važan pa ide pretjecati, greška vozača kamiona je ta da je sa velikom brzinom išao pretjecat, pa kad je skoro petekao ralicu špela je uhvatila snjega i počela plesat, ovdje se vidi koliko je ovaj vozač dobar jer da je on usrao i zakočio kao što bi njih 90% učinila auto više nebi bilo jer bi pri kočenju šlepu zanijelo još više,ali je on dao gas i izravnao šlepu
i svi sretni niko nije naj ..bo

moram se i ja nekad pravit pametan, inače ja sam inžinjer zajebavanja i emitiranja drugih ljudi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
Profesionalan vozač se nesmije tako ponašati i u takav rizik prepuštati,mora voditi računa o tome koliko je njegov kamion dugačak i koliko je ralica dugačka koju je pretjecao. Znači da o tome nije vodio brigu ni o tome da može doči ususret drugo vozilo. Sa strane se vidi snijeg,mora još i o tome voditi brigu da može doči do proklizavanja ili zanošenja vozila.
Znam o tome i tim svakakvim glupostima o prometu i prometnim pravilima više nego šta vi mislite. Idem u prometnu školu bolje rečeno Tehničar cestovnoga prometa i o tome učimo. Tata mi je bio vozač i on mi je ispričao ponešto otome.
Vi si mislite šta hočete ali taj vozač kamiona nije smio preticati ralicu.

potpisujem,ipak,nije ni on sam na cesti,moraš misliti i na druge sudionike u prometu....a i uvjeti na cesti,neki misle ako voze kamion da su baje na cesti...
pogotovo dok je radio kamenolom u Tounju,ide ti u susret kamion igm tounj,moli boga da prođe mimo tebe a da se ništa ne dogodi...
dok sam vozio kombi, prošao sam dosta toga,a i vidio svega i svačega da si to ne možeš zamisliti kakvih sve idiota ima za volanom...
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Budaletina je ovaj kaj je snimao odnosno krenuo u preticanje malg kamiona .
Jest da je šlepa malo proklizila ali tko je ikad vozio šlepu zna da se to često dešava
Točno za budaletinu. A za proklizavanje, grozan je osjećaj kada vidiš u retrovizoru da prikolica ide u stranu i još vuče kamion za sobom :?
Profesionalan vozač se nesmije tako ponašati i u takav rizik prepuštati,mora voditi računa o tome koliko je njegov kamion dugačak i koliko je ralica dugačka koju je pretjecao. Znači da o tome nije vodio brigu ni o tome da može doči ususret drugo vozilo. Sa strane se vidi snijeg,mora još i o tome voditi brigu da može doči do proklizavanja ili zanošenja vozila.
Znam o tome i tim svakakvim glupostima o prometu i prometnim pravilima više nego šta vi mislite. Idem u prometnu školu bolje rečeno Tehničar cestovnoga prometa i o tome učimo. Tata mi je bio vozač i on mi je ispričao ponešto otome.
Vi si mislite šta hočete ali taj vozač kamiona nije smio preticati ralicu.
A ovo što si napisao u našoj dragoj Hrvatskoj (a i drugdje) sve pada u vodu :roll:
Vožnja non-stop, tahografi i evidencije ne postoje, pitaš dispodenta kada moraš doći on kaže "još jučer!", plaća kasni i još si plaćen po km iako je zabranjeno, k tome još i mi vozači automobila im se lijepimo na guzicu pa nas ne vide, guramo se ispred njih itd. a drugih poslova nema pa trpe i voze.
A jedan od razloga zašto se to radi (osim što to država dopušta zbog pojedinaca i interesa) je ta što mi obična raja želimo sve bude servirano na vrijeme od jela i pila do toalet papira :blackeye
Naravno izuzetak čine vozači kamiona koji svoj posao rade odgovorno :prayer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Točno za budaletinu. A za proklizavanje, grozan je osjećaj kada vidiš u retrovizoru da prikolica ide u stranu i još vuče kamion za sobom :?

Jeziv je to osjećaj.....kad sam ja spazio u retrovizoru da se kiper Fap kod naglog kočenja zakrenuo i jurio prema meni, a ja stojim.....:shock:
Tak da je moguće da nije preticao nego nije na vrijeme uočio ralicu, pa je da izbjegne sudar samo produžio.....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako dobro vidim mali bijeli nama upaljena svijetla ..mali je , bijeli , bijal cerada, vani sve bijalo , ralica diže "prašinu" od snijega..možda se radi toga baletan odlučio zaobiči ralicu
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vi govorite o realnosti i svakodnevnome životu,a ja sam vam napisao šta sam učio u školi i kako bi po pravilu i propisima trebalo bit.
Ovaj čovjek šta je to snimao to je njegova stvar to nema veze sa ničime,može svatko snimat ko hoče to je vaša privatna stvar.
Po takvome vremenu nisu smjeli ni jedan ni drugi preticat ai vjerujem da se nisu držali ograničene tj. propisane brzine na tome djelu ceste pa su tako i jedan i drugi krivi. Kamijonđija je imao sreče pa se je snašao u ovakvoj situaciji ali če mu ovo biti pouka pa više neče tako preticati i voditi računa o tome koliko je njegovo vozilo dugačko i koje ubrzanje ima naspram drugog vozila koje pretiče i koliko ima vremena za tu radnju prije nego ga prestigne.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma kakva pouka pa rus je to....
Nama je teško držati se ograničenja tih par dana u godini, a kamoli u Rusiji, gdje je snijeg koronična pojava...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E moj dado ..jučer sam napravio 140 km ...samo u zadnjih 10 minuta vožnje sam prešao preko dva živa crvena ( nemoj nikom reč).
6 puta prelazio preko pružnog prijelaza a da nisam stao ..da ne govorim o sječenju zavoja preko pune ,nepridržavanja ograničenja brzine , razmaka ,itd.
Drži se ti propisa kad si u prometu..ali takvim stavnom nikad nebuš izašao iz npr. zagreba ..ubit če rte ki zeca ..
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
svaki od vaših postova je djelomično točan
al ja vas pitam da je došlo do sudara tko bi bio kriv?
vozač kamiona-i to je točno,nije smio pretjecat
a sad kak se ko snašao,to su samo popratni detalji
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,703
jučer se vozim za karlovac,cesta nikakva a baje se voze kao da nema bljuzge po cesti...
e kad se dogodi sranje onda je kriv netko treći
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Vi govorite o realnosti i svakodnevnome životu,a ja sam vam napisao šta sam učio u školi i kako bi po pravilu i propisima trebalo bit.
Trebalo bit i realnost je drugačije, budeš vidio. I ti češ isto kršiti propise tako da uzalud nam o njima govoriš :mrgreen:

Ma kakva pouka pa rus je to....
Nama je teško držati se ograničenja tih par dana u godini, a kamoli u Rusiji, gdje je snijeg koronična pojava...
Jučer se dopisivao sa prijateljem u Moskvi i kažem mu da je kod nas pao prvi snijeg, a on odgovori da kod njih "bijelo gov*o" već duže vremena pada a o temperaturama da ne pričam :shock:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
E moj dado ..jučer sam napravio 140 km ...samo u zadnjih 10 minuta vožnje sam prešao preko dva živa crvena ( nemoj nikom reč).
6 puta prelazio preko pružnog prijelaza a da nisam stao ..da ne govorim o sječenju zavoja preko pune ,nepridržavanja ograničenja brzine , razmaka ,itd.
Drži se ti propisa kad si u prometu..ali takvim stavnom nikad nebuš izašao iz npr. zagreba ..ubit če rte ki zeca ..

Sve je to istina i šta si ti naveo ali ja samo iznašam kako je trebalo bit...Vjeruj mi i ja svaki dan kršim zakon,vozim se bez vozačke ito vozim traktor,motor pa čak i auto...ajd fala bogu pa sam kreno u autoškolu.Dosad nisam jer nisam još punoljetan. Vozio sam traktor iz Sesveta kući znači 130-150 kilometara bez vozačke pa si ti misli šta je i kak je moglo bit.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Drži se ti propisa kad si u prometu..ali takvim stavnom nikad nebuš izašao iz npr. zagreba ..ubit če rte ki zeca ..
Ako bude uopće ušao u Zagreb, pogotovo na rotoru :lol:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vozio sam traktor iz Sesveta kući znači 130-150 kilometara bez vozačke pa si ti misli šta je i kak je moglo bit.

Sad si me podsjetio na mog ujaka koji je 10 godina vozio firmin auto sa radnicima prije nego je položio vozački i to doslovno od Triglava do Đevđelije... Kad sam ga pitao kako to, veli da dok ga je kao novog zaposlenika direktor poslao s autom da podigne neke stvari, njega je bilo strah priznati, bojeći se za otkaz....i eto malo pomalo nakupi stež:axe:

Ako bude uopće ušao u Zagreb, pogotovo na rotoru :lol:
Haaahaaa, kako svi znaju za taj rotor, mene ljudi zvali kud moraju ići da izbjegnu rotor, a nisu ušli dublje do Žitnjaka....noćna mora...
Najača mi je bila kolegica iz Vrbovskog koje prošla preko a da praktički nije bila na rotoru....:!:..3 puta je skretala desno prvi izlaz i onda se vračala....:mrgreen:...manevar od 45min:shock:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Navodno je na tom rotoru jedna sabračajka dnevno ..a ima dana kad ih je i po 6 .
Bandić je najavio denielaciju tog raskrižja pa reci klegici da " neče još dugo"
 

Najnoviji postovi

Na vrh