• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
chainsawtractorvscar.jpg

Ovaj z autom se grdo zameril traktoristi.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
nije naslov kriv, stvarno je u dvorištu, dvorište je uz samu cestu,a ispod kuće je velika strana, a kad su ovi za cestu nasipali napravili su i bočnu krivinu, a on je išao popreko velike krivine, kotačem se popeo na granu,a drugom gumom na nasip od ceste i traktor se prevrnuo par puta niz glavnu stranu ispod kuće.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kam da stavim ove slike, pa ajd nek budu tu.
Danas ujutro oko 7 sam brao i na kraju njive je kanal, trava skliska, kotači blatni i na okretanju me zabacilo i povuklo mi traktor prema kanalu, sva sreča da je berač nizak pa se nasadio na nasip od kanala i tu je sve stalo, više ni napred ni nazad. uglavnom da je traktor s prednjom vučom, vjerujem da bi riješio ovu situaciju samo tako :D

Evo par slika koje sam napravio dok sam čekal kolegu da me dođe povuči u nazad van.

Slika2285.jpg


Slika2287.jpg


Slika2286.jpg


Slika2288.jpg


Slika2289.jpg


Evo kak izgleda iz dna kanala...
Slika2290.jpg

Nije uopče tako strašno ali svako nacukivanje u rikverc me samo vuklo sve bliže u kanal.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ŠANANA ima da se ženiš sa naše strane ,možda Šandrovac pa da vidiš odakle se ljudi čupaju van ,to si ti garant gledao kakovu mladu damu u prolazu pa fulao prije skrenuti :lol::lol::lol:,malo šale al zbilja u tom trenu fali prednja,bitno da nije nešto otišlo horuk:partyman::partyman:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Neznam kam da stavim ove slike, pa ajd nek budu tu.
Danas ujutro oko 7 sam brao i na kraju njive je kanal, trava skliska, kotači blatni i na okretanju me zabacilo i povuklo mi traktor prema kanalu, sva sreča da je berač nizak pa se nasadio na nasip od kanala i tu je sve stalo, više ni napred ni nazad. uglavnom da je traktor s prednjom vučom, vjerujem da bi riješio ovu situaciju samo tako :D

Evo par slika koje sam napravio dok sam čekal kolegu da me dođe povuči u nazad van.

Slika2285.jpg

Da jednom... Oće to.

I sa 549, i za TD45, malo zucneš iza, ujutro rano, rosa, povaljana trava i hopkad skužiš da te ne sluša i ne skreće nego ide ravno, gotov je, ni napred ni nazad, de si tu si. Naravno, ako nemaš prednji pogon, kao šta nisam imao.

549 je gornjim rubom blatobrana strugal po grabi, duboka je recimo 1m, široka također, onda znaš kak je bil nagnut. Čovjeku koji je stal na cesti (ravnica je, dakle nije brdo) je kabina bila ispod koljena, kolko se nagnul u grabu. Tak je bilo i sa TD45 jednom prilikom...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je a kaj češ, videl sam i sam dok je krivo krenul da nebude dobro završilo...sva sreča pa ga nije odvuklo još dublje.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
I ove prednje gume su pomogle da se dogodi što se dogodilo,da su one ,, normalne,, vodeče
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
A ovi prednji kotači su samo za šminku? :):)

A ja k'o kreten gledam u gume i čudim se zašto duplak nije mogao da se izvuče iz ove pozicije , duplak :finga:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ha haa dobar si savo ...i ja sam to gledao i nije mi bilo jasno zašto nije mogao van kad ono trt nema prednje:madmana::madmana:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ove prednje gume su pomogle da se dogodi što se dogodilo,da su one ,, normalne,, vodeče
Ma badava da su kakve god kad bi bile pune blata i kukuruzovine, a na mokroj travi da su kakve traktor ide samo ravno....bile su takve gore prije neg su stavljene ove...ista priča kad nema prednji pogon, a i na starom 560 su bile takve vodeče i kad sam bral s njim ista priča po mokrom, napred je lagan i kad berač iza zapne nema skretanja više.:toimonster:

A ja k'o kreten gledam u gume i čudim se zašto duplak nije mogao da se izvuče iz ove pozicije , duplak :finga:
Jao Savo....:D :D :D optička varka:mrgreen:

Priznaj, nasel si ti prije, pa si se onda malo igral napred nazad dok te nije potegnulo :scratch
Je da, izašel sam ja na nasip ali sam pokušal vratiti berač ponovno nazad da ga poravnam jer je usko i dosta teško zaći ponovno u redove i prilikom tog vračanja me je zabacilo prema kanalu, nema se kaj skrivati tu. Berač je nisko i strugao je dolje po zemlji, a bunker skoro pun i to onda u rikverc nije išlo nego je zabacilo traktor prema kanlu i tu je stalo. Uglavnom krivica je moja jer sam se preblizo pustil ka kanalu.
 
Posljednje uređivanje:

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
možda bi jedino pomoglo na vrijme razdojiti kočnice i s kočenjem jedog kotača rješiti problem ali sada nakon bitke svi smo pametni, u šumi na mokrom i balavom koristim ove nosače napijed na koje nabacam drva i nemam problema sa volanom, kuda ga okrenem tuda ide mada mi ljudi u to baš ne vjeruju misle da je to bezpotrebno ali meni jako puno pomaže, jedino mi u gustoj šumi malo smeta jer je traktor doži 65 cm od standarda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,324
Je da, izašel sam ja na nasip ali sam pokušal vratiti berač ponovno nazad da ga poravnam jer je usko i dosta teško zaći ponovno u redove i prilikom tog vračanja me je zabacilo prema kanalu, nema se kaj skrivati tu. Berač je nisko i strugao je dolje po zemlji, a bunker skoro pun i to onda u rikverc nije išlo nego je zabacilo traktor prema kanlu i tu je stalo. Uglavnom krivica je moja jer sam se preblizo pustil ka kanalu.
Vidim ja da si ti brusil i prije ;)

Nego dobro ga namočilo kod vas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh