• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SLIKE - NEZGODE, LOMOVI...

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Za nekaj ljepše...a i temelji budu, sve svoje vrijeme (važno da je doma).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
@Tommy, zato kaj ju šoder drži, a sanduk je skoro prazan.
@Kupljenec, a kak da stojim na 40 stupnjeva nagiba? Usput, srednja slika ti je zato da vidiš kak izgleda gornja šasija ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Moras si sloziti da se stranica otvara sa donje strane a da gore ostane na pantima 😉
Dobro za bočno kipanje rasutih tereta, za ostalo baš i ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ova je iz '83, kupljena 2007. Jedini stroj u kojega nisam nikaj uložil, osim noge i nove električne instalacije.
@Tommy, bojim se da bi ju prehitilo kad bi rinfuzno kipal, jer stranice nisu visoke...ali pregovaram da ju V. produži, ugradi stup otraga i napravi zadnju "pravu" runfuznu (i sad je rinfuzna, kad je ugrađena nadogradnja). Bočne mi ne trebaju biti rinfuzne, jer vrlo rijetko kipam bočno (valjda dva-tri put do sad), a i proširilo bi prikolicu, pa bi mi to moglo smetati.
Bočno rinfuzno je za zrnje, a to mi i ne treba (za sad). Osim toga, postala bi "selska kurva", a to ne želim (radi miješanja ulja), a da posuđujem i traktor - ne bi baš.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Tak sam šefu vozil pijesak za betonažu.
Veli navezi se na ovu deku i kipaj desno. Počelo kipanje betonska deka pukla i lijevi kotač prikolice u zrak.
Onda lopatarenje!
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Tak novije Tehnostrojke imaju složeno.
Moja Tehnostrojka je trostrani kiper i ima složeno i na bočnim stranicama i na zadnjoj stranici da stranice kod kipanja mogu biti dolje otvorene i ostati visjeti na gornjim pantima, i obratno, da ih se otvori na gornjim pantima a donji panti ostanu zatvoreni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Koliko tonska je? Ovakva ETK ili neki drugi tip?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Moja Tehnostrojka je trostrani kiper i ima složeno i na bočnim stranicama i na zadnjoj stranici da stranice kod kipanja mogu biti dolje otvorene i ostati visjeti na gornjim pantima
Stavi kakvu sliku 😉
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Koliko tonska je? Ovakva ETK ili neki drugi tip?
Tehnostroj etk 410, iz 1983.godine.
Najveća dopuštena masa 5200 kg.
Masa praznog vozila 1100 kg.
Dopuštena nosivost 4100 kg.
Dimenzije pneumatika 7,50x20.
Moja ima duple stranice, kao tvoja samo još jedne stranice više. I još na mojoj imam postavljene drvene stranice visine cca 30 cm.
Nemam sad slike, radim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Aha, onda je prepravljana, jer nisam siguran da je bilo ovakvog zatvaranja u to vrijeme.
Ima par prepravljenih i u mojem kraju.
 
Na vrh