• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike strojeva i radova u Alberti (Kanada)

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Zadnja grupa postova za danas. Slike traktora i mehanizacije od lokalnog dilera za John Deere. Gradić u kojem sam stanovao ima oko 6 000 stanovnika i u njemu su bila dva dilera poljoprivrednih strojeva JD i New Holland a svaki od njih ima možda na lageru više strojeva nego generalni zastupnik tih firmi kod nas. Osim prodaje oni i iznajmljuju strojeve.

Traktori







































 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Sviđa mi se filozofija oko izbora marki. Jd i cnh i dosta...
Kod nas 100 marki 100 servisa i ni jedan ne mozes docekat kad ti treba, a lageri rez. dijelova mrsavi da ne mogu biti mrsaviji.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Super je i to kaj oni kupuju kaj im stvarno treba, nisu ko mi. Kod nas je natjecanje ko ima kaj bolje u selu, i naravno jače, mora se biti viđen po selu sa novim pilama.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Kombajni na lageru, on je imao nešto manje traktora od JD-a ali zato dosta više kombajna mislim da sam ih zbrojio preko 30, puno je slika ali jednostavno nisam znao koje još da izbacim jer je to pola od slika koje imam.

Kombajni 1/3







































 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Sijačice, kao što ste vidjeli na onim prijašnjim slikama sije se isključivo no till, i to je sistem da prvo ide sijačica, zatim tank/prikolica sa sjemenom i na kraju tank sa tekučim dušikom jer im je tako jeftinije jer se ne pretvara dušik u zrno pa onda sije već se dušik direktno polaže u tlo.

























Swateri tj. kosačice















 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
znate kad budemo mi njih dostigli?...nikad, pa ni tada... :hahah:

To je nemoguće, prvenstveno zbog veličine posjeda i samih parcela, tam imaš tri veličine parcela Mile (milja) koja je dimenzija milja x milja (1609 x 1609 m tj. 256 Ha) , Half (polovica) 1609x804 tj. 128 Ha i Quarter četvrtina 804 x 804 m tj. 64 Ha. A drugo nenaseljenost jer od najvećih pet provincija samo Ontario ima više od 10 stanovnika (ima 14) po km2 dok Alberta i Quebec imaju oko 6 stanovnika po km2 a Saskatchevan i Manitoba oko 2 stanovnika po km2. Primjerice ta općina gdje sam ja bio ima površinu od 4 156 km2 (otprilike kao osječko baranjska županija) i sveukupno oko 10 000 stanovnika od toga je oko 6 000 u gradu.
 
Posljednje uređivanje:

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Lako je za traktore i strojeve, to samo moremo pasti oci. Nego, recite vi nama jel ima tam lova i ribolova za gastarbajtere? Ja bi rekel da ova polja kukuruza za ispasu vrve pernatom i sitnom divljaci.. jel ima bjelorepih jelena? jel se mogu pecati lososi tam kod vas? One njihove divovske stuke?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
Takvi gazde bar ne moraju na tehnički iti, nego tehnički dojde k njima 😅

Stvarno fascinantno, kakva tu organizacija treba, koje površine, kakva mašinerija i drugačiji tip proizvodnje nego naš..
Totalno drugi svijet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Super je i to kaj oni kupuju kaj im stvarno treba, nisu ko mi. Kod nas je natjecanje ko ima kaj bolje u selu, i naravno jače, mora se biti viđen po selu sa novim pilama.
A kome da se hvale uz tak rijetku naseljenost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh