• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike vinograda

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
11 puta, kod nas ima više kiše i odmah uhvati peronospora sve što je bliže zemlji
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
pa hvata ti ako ima trave...kod mene ti je jako vjtroviot,,uvjek al uvjek ouse vjetar..nije jak ak se krece..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
vinogradar kaže:
ma nema trave ali čim se počne isparavat zemlja odmah je na lozi ak je nisko
Vidi se da nema trave, to freza sa ticalom radi ;)
 
B

bajki

Guest
Moji redovi su 70 do 130m i svake godine dotežem žicu, ne sve, samo one koje su se dosta popustile. To popuštanje je prije svega jer se krajni stup malo pomakne.
Kod mene je gornja žica na cca 180-190, a visina čokota 60-70 cm. Kada budem sadio novi vinograd ići će se na nižu sadnju 10-20 cm.
koliku rupu si bušio za krajnje stupove - mislim na promjer?
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam deli mene pitaš...ja sam bušio nekih 80 cm promjera negdje 25 neznam točno a neke sam i kopao lopatom tako ta su isto bole negdje 25x25,tako isto i za poduporu i kad to zabetoniraš vječno!!!
 
M

MIHA

Guest
ev koja slika od mog vinograda danas slikano
ovaj je posadjen 2000 god
Obrisan neispravan link.

ovdje sam danas stavljao žici ovaj je posadjen lane inace pola ha
Obrisan neispravan link.

tu sam naknadno nadokupio komad zemlje pa cu nagodinu prosirit oko cca 500 panjeva zweigelta inace na toj tabli imam 2000 grasevine i 200kom zweigelta pa tak da imam crnog vina za sebe
Obrisan neispravan link.

ovo poorano sam pokupovao to je u produzetku onog vinograda slika prije jos sa jednim covjekom sam u pogodbi
za jednu parcelu i kad to skupim tu ce stati ovak odprilike 5000 panjeva jedan bolji ha nevidi se cjela parcela
Obrisan neispravan link.

inace imam 3 ha vinograda i student sam 2 god vinogradarstva- vinarstva-voćarstva
 
A

Alen

Guest
Evo i mog vinograda...

Slika002.jpg

Slika003.jpg


Počelo i vađenje jednog dijela...

gff.jpg
 
K

krx pozega

Guest
Zanima me ovo nakon obrezivanja što se radi sa ostatcima...prođe se malčerom ili se sve iznosi...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
kako ko,bolje je iznositi i zapaliti jer se uniste ostaci kojekakvih nametnika i bolesti,a opet neki melju i zafrazaju sto je u neku ruku gnojivo-humus,ali se tako i bolesti unose u zemlju a stime i u lozu,,,tak da ono...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Negdje sam nasao da postoji neka balirka koja te ostatke slaze u neku vrst briketa koji se koriste kao drva za lozenje.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
jeje postoji,vidio sam to kod Vlade Krauthakera,,,super stvar ali kazu da ju se neisplati imati ispod 15H vinograda...
 
V

VTZ

Guest
Evo malo fotki i sa Varaždinskog područja:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
V

VTZ

Guest
Berba

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
V

VTZ

Guest
Što je ovo, i čemu točno služi - ne bih znao reči! :roll:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh