• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
petar kaže:
ŠANANA kaže:
gdje su slikane ove slike :?: :?: :?: :?:
Slobodna zona Osijek

Jel to kod Novocommerc-a ili su to nečiji privatni traktori :scratch :scratch

Koliko je ks taj 5403 :?: :?:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ŠANANA kaže:
Jel to kod Novocommerc-a ili su to nečiji privatni traktori :scratch :scratch

Koliko je ks taj 5403 :?: :?:
To je 65KS mislim, ali nisam 100% siguran. Vidio sam takvog u Gudovcu sa kabinom koje bolje da nije bilo jer je puna rupa i puše na sve strane.
To je neka indijska serija ili tak nešto "egzotično"... :D :D
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
ŠANANA kaže:
gdje su slikane ove slike :?: :?: :?: :?:
Ovaj 5403 Cabrio mi zakon izgleda, za ljeto dušu dao :mrgreen: :mrgreen:
Samo da mu je rollbar, tj. samo krov gore kao što je imao moj TD 48, zakon za ljeto... ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
ŠANANA kaže:
gdje su slikane ove slike :?: :?: :?: :?:
Ovaj 5403 Cabrio mi zakon izgleda, za ljeto dušu dao :mrgreen: :mrgreen:

Pa te sunce speče kao prase na ražnju...kabina sa klimom i pičiii.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Marko355 kaže:
ŠANANA kaže:
gdje su slikane ove slike :?: :?: :?: :?:
Ovaj 5403 Cabrio mi zakon izgleda, za ljeto dušu dao :mrgreen: :mrgreen:

Pa te sunce speče kao prase na ražnju...kabina sa klimom i pičiii.
Pa ti onda samo za tu kabinu s kljimom moraš onda odvajat od ustu 5 godina da bi se hladio u traktoru. Neka, ja bi bio zadovoljan i s onom polukabinom
 
J

jokapz

Guest
a traktor do jedno 50 ks može bez kabine jer obično taki su traktori za poslove gdje stalno izlaziš i ulaziš u kabinu (kultiviranje sijanje) a na ovim večima svakako kabina nikada nečete požalit kunu koju ste dali za kabinu!! dobra kabina zlata vrijedi!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Evo sad sam našo, piše u Agroglasu, kad je bio u ponudi u Novocommercu da je točno 65 ks :!: :!:
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
ŠANANA kaže:
Evo sad sam našo, piše u Agroglasu, kad je bio u ponudi u Novocommercu da je točno 65 ks :!: :!:
Znao sam!! Izgleda da se Bobo prevario, ipak je on stručnjak za IMT :D
Ja sam u Gudovcu malo gledao te John Deere čudnih serija (xx03 i xx25) i čak sam se i zanimao za ovu xx25 seriju. Traktor je čista klasika, ništa elektronike, radi se u Meksiku, nije ni skup za jednog John Deerea, ali najviše mi se nije svidjelo to šta ima samo 3 brzine (9F+3F). Našao sam na internetu da postoji opcija 12+12 mjenjač, ali su mi u Gudovcu rekli da su za hrvatsko tržište samo ovi s 9+3 mjenjačem i obećali su mi poslati ponudu poštom, ali nikad ništa od toga. Tko zna, da je došla ponuda možda bi sad vozio "jelenka", a ne Landinija :D :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
taj zelenko umijesto kineza DA, al umjesto landinija NE :mrgreen:

Bio je negdje oko 18,500 €
 
B

Bobo

Guest
Ne da mi se kopati po Gospodarskim listovima, znam da je taj 5403 dosao u ponudu mjesec-dva nakon sto sam ja kupio 549 i znam da je kostao nesto malo vise nego 549... Nikad nisam prezalio sto se nesto oko 549 nije zakompliciralo, pa bi sigurno taj JD kupili. Pokazao se kao dobar radni stroj i za ljude koji ne pate za komforom, sasvim dobar traktor...

Tad se navodilo da ima 74 konjske snage a i pricalo se o ovom traktoru u usporedbi sa IMT 577 od kojeg je bio jeftiniji a imao je vise opreme od IMT-a u seriji... naime ovisno gdje se 5403 proizvodi (Brazil, turska, USA) ima od 65 do 75 KS.

Americki traktor je lako prepoznati, jer ima crn motor i sasiju, te se snaga navodi da ima 65ks na kardanu, dok je motor kao takav 74Ks. Brazilci imaju 65ks motor, so ce reci 55 na kardanu a Turci imaju isto 74ks motor, kao i Ameri...


JD 5625 i 5725 bih bez da trepnem kupio prije nego bilo koji drugi traktor, ali to sam samo ja. Mjenjacu nista ne fali, jer se radi o traktoru koji ide 30km/h dakle, ima se dobar izbor brzina za POSAO. da nije za transport govori sama cinjenica da u ponudi nema kompresor, ni uljni izvod za kocnice, a uz traktor se dobije samo donja poteznica... 5x25 serija u vecoj opremi moze imat 12+12 mjenjac ili 24+24, ali to je koliko znam samo na traktorima Made in USA...

Odgovorno tvrdim da je 5625 bolji traktor od bilo kojeg Rusa 82, ili sonalike 90 ili kojekakvih kineza. Polovne i izganjane traktore da ni ne spominjem. a cjenom je i vise nego konkurentan.

Sjedio sam u Gudovcu u 5625 i jako sam se za taj traktor zagrijao i kad se bude kupovao novi traktor, ako bude u ponudi, bit ce bas 5625.

Takodjer sam reko Baji da mi posalje ponudu, al od toga nista... profesionalno, nema sta ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,293
moj djed je bio zainteresiran za onog od 75 ks al s kabinom i bila je bolje izolirana i nije bilo rupica u kabini kao kod ovog 65 ks jd. puno bolje je bilo složen i višlji samo u kabini i malo imao širje gume od ovog od 65 ks drugo je bilo skoro sve isto. i djed je gledao ovog od 65 ks al ja sam ga nagovarao da bolje uztet 75 ks a razlika je bila nekih 2500e. a puno bolji traktor. i još je u dilemi dal da ga uzme ili ne. al mislim da neče pošto više nesmije na traktor niti na sunce van
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Bobo kaže:
Odgovorno tvrdim da je 5625 bolji traktor od bilo kojeg Rusa 82, ili sonalike 90 ili kojekakvih kineza. Polovne i izganjane traktore da ni ne spominjem. a cjenom je i vise nego konkurentan.

nebi bio baš toliko siguran, svaka čast JD ali sa ovakvim modelima me nažalost razočarao
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Bobo kaže:
JD 5625 i 5725 bih bez da trepnem kupio prije nego bilo koji drugi traktor, ali to sam samo ja. Mjenjacu nista ne fali, jer se radi o traktoru koji ide 30km/h dakle, ima se dobar izbor brzina za POSAO. da nije za transport govori sama cinjenica da u ponudi nema kompresor, ni uljni izvod za kocnice, a uz traktor se dobije samo donja poteznica... 5x25 serija u vecoj opremi moze imat 12+12 mjenjac ili 24+24, ali to je koliko znam samo na traktorima Made in USA...

Odgovorno tvrdim da je 5625 bolji traktor od bilo kojeg Rusa 82, ili sonalike 90 ili kojekakvih kineza. Polovne i izganjane traktore da ni ne spominjem. a cjenom je i vise nego konkurentan.

Sjedio sam u Gudovcu u 5625 i jako sam se za taj traktor zagrijao i kad se bude kupovao novi traktor, ako bude u ponudi, bit ce bas 5625.

Takodjer sam reko Baji da mi posalje ponudu, al od toga nista... profesionalno, nema sta ;)
Ta serija xx25 ima tri grupe po tri brzine i maksimalna brzina mu je mislim 31km/h. Slažem se da je to sasvim dovoljno za rad, ali kad se već daju toliki novci (mislim da je 91KS bio 26000 +PDV) onda treba gledati i na brzinu u transportu. Motori su navodno od neke starije serije (znači original John Deere), ali se traktori sastavljaju u Meksiku.
I ja sam bio zagrijan za taj traktor, rekao mi je trgovac da se može naručiti i gornja vuča (mislim oko 2000kn), ali da za naše tržište imaju same te getribe s 3 brzine. I lijepo čovjek uzeo moje podatke i obećao da će poslati ponudu i podatke o traktoru poštom, ali uzalud moje čekanje...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
jO65Xgh9DzGwEOeZ.v.jpg
 
Na vrh