• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slike

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
slikano danas na Krndiji
DSC03911.jpg
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
šta mislite o ovoj seriji john deere-a 5425 65 ks. ( tzv. meksikanac) el ima ko kakvog iskustva s tim traktorom
i678073_remoteimage.16193.0.jpg

i678071_1575td3b.jpg

i678072_johndeere5425a847fdc3.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Svašta pričaju o njima...
Al mi teško povjerovat, jer da si ugledni brand ruši reputaciju :roll:

Al prednje gume su mi prva stvar koja mi je upala ko slon u oko... Izgledaju kao da su kućna radinost majku mu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,250
Nisu ti Meksikanci prva liga, no svakako nisu loši ako se prodaju u USA. Mali JD-i se ne rade u USA, već okolo, iz dijelova skupljenih po svijetu (vidi se Carraro prednja osovina).
Vjerojatno su lošijih specifikacija nego Europski (Carraro) modeli.
 
B

Bobo

Guest
Kako citam po internetu da su dosta dobri strojevi...

JD si ne rusi ugled, vec je napravio "istocnu" verziju svog traktora koja je pristupacna sirokim masama, Isto je napravio i CASE, samo je manje vike i galame oko toga. Cak i claas ima kombajn koji je manji od mog zmaja, koji je pravljen za istocna trzista, a to nitko ni ne spominje...

Dajte se uozbiljite. Sjedio sam u njemu (nisu mi dali da ga kresnem) i kako sam mogao vidjeti da se bas radi o jeftijijoj verziji "originala" i to meni nista ne smeta. kabinu zatvaras, usi se cepe, dobro dihta, klima uredjaj u serijskoj opremi, od elektronike samo prednja vuca na prekidac i eventualno powershift na najboljoj izvedbi mjenjaca.

Osnovni mjenjac je 9+3 s time da su sve brzine sinhronizirane, kao i "rangovi" brzina i ima mehanicki reverzer u vidu de je prijelaz iz drugog stupnja i rikverca sinhroniziran.


Petre, sto se prednjih guma tice, to su "americke" gume za rad po prasini, ripne nisu pod 90°kao kod nas, vec je taj kut veci, posto nema glata, a u suhom imaju bolji grip, posto ima vise, bolje postavljenih ripni za suhe uvjete. Kod nas se isporucuju s normalnim gumama na kakve smo navikli.


Ako se na nasem gospodarstvu ikada bude kupovao jaci traktor, to ce svakako biti JD iz ove serije.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Bobo kaže:
Petre, sto se prednjih guma tice, to su "americke" gume za rad po prasini, ripne nisu pod 90°kao kod nas, vec je taj kut veci, posto nema glata, a u suhom imaju bolji grip, posto ima vise, bolje postavljenih ripni za suhe uvjete. Kod nas se isporucuju s normalnim gumama na kakve smo navikli.
Hm, te gume sam vidio u OS na sajmu, ima višlje i slika, neko je uslikao... Na oko se čini ok, al mi je ta sitnica upala u oko...
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
u vezi tih guma el ti traktori za naše tržište imaju isto takve gume ili su sa normalnim ripnama, el zna netko otprilike koliko košta JD 5425
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
stvarno mi se sviđa ovaj JD moram sad kad budem išo na sajam u Gudovac malo se raspitat o tome traktoru
evo još par slika:
i679560_img1951.jpg

i679559_fotentec54.jpg

i679558_12909531.jpg
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
bole kaže:
stvarno mi se sviđa ovaj JD moram sad kad budem išo na sajam u Gudovac malo se raspitat o tome traktoru
evo još par slika:
i679560_img1951.jpg

i679559_fotentec54.jpg

i679558_12909531.jpg


nemoj krivo svatit,ali jedan od mojih profesora ima 5825,kaže troši goriva kao nenormalan,usporedio je sa landinijem ghibli 95 u tanjuranju,johni je vukao manju tanjuraču a troši više goriva...ako tebi to ne smeta,onda nema veze
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
pa neznam kako se ponašaju, a nebi uzeo velikog zanima me 5425 ( 75ks) ili možda još manjeg 65ks treba mi traktor za sijanje, kultiviranje .....itd pa neznam šta bi uzeo a ovaj JD mi je onako zapeo za oko kao i cjena za razliku od nekih kineza ovo je barem JD.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Ali ovo za potrošnju je istina, ko pijanac je. Moj susjed ga ima, i ja ga jednom posudio za tanjuranje, potrošio je od 9 ujutro do 6 navečer 180 litara goriva, da sam sa velikim McCormickom tanjural, nebi toliko potrošil goriva. u traktoru imaš skalu koja pokazuje gorivo, i gledaš kako gorivo nestaje na očigled.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
daniel2356 kaže:
Ali ovo za potrošnju je istina, ko pijanac je. Moj susjed ga ima, i ja ga jednom posudio za tanjuranje, potrošio je od 9 ujutro do 6 navečer 180 litara goriva, da sam sa velikim McCormickom tanjural, nebi toliko potrošil goriva. u traktoru imaš skalu koja pokazuje gorivo, i gledaš kako gorivo nestaje na očigled.
ta potrošnja me ništa ne zabrinjava pošto imam JD-a pa znam kakav je, al kolko je posla (ha) on napravio s tih 180 litara to me zanima,i kako ti je susjed zadovoljan s john deerom el imo kakvih problema, kojega točno ima kolko (KS)
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ima 5820, 2004 godište, 90 ks, zadovoljan je dosta (i on malo prigovara na potrošnju), ima malih nadostataka, a ja sam potanjural blizu 20 ha, lagana tanjurača 32 diska, da je teška, nebi ni pola jer mu je i ova bila do grla. al njemu je svejedno, jel on tanjural ili bio u prevozu, on jednako guta.
 
Na vrh