• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ma vruće bilo ;) A i paprika mi u to vrijeme mast topi. Samo sam iz podloge orezao mladice, krošnja nije dirana. Zašto pitaš? Poz
 
F

FruitBoy

Guest
Ne znam kolika ti je površina zasada, ali u mladosti zasada jako dobro je ako se uradi zelena rezidba, tj ako se ovogodišnji mladari prekrate za jednu trećinu. Time se reguliše dužina porasta, a rodni pupoljicu za narednu godinu se bolje diferenciraju, plodovi naredne godine budu mnogo krupniji i sl! Kad se isformira oblik krune onda se hemijom može regulisati bujnost, ako se ima problema sa istom! Pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U pravu si. Bolje je da se odradi tako. Kad sad pogledam sliku taman 1/3 nema pupoljaka. To da sam skinio, ostalo bi više hranjiva za rodne pupoljke, koji bi bili bliže stablu. No tome svi težimo zar ne? Ne bi došlo do bujanja jer već polako dolazi kraj vegetacije, a opterećenost plodom u slijedećoj godini i sa balansiranom ishranom (više kalija) bi utjecalo na porast koji bi vjerujem bio minimalni a plod krupniji i slađi. A nekako u glavi skroz vrtim film da mi se krošnje što prije zatvore , pa nisam kontao u tom smjeru. Svejedno savjet je vrhunski i zahvalan sam na njemu. Drago mi je da si nas počastio (vjerujem da će i ostalima dobro doći) sa savjetima i na ovom forumu. Poz
 
F

FruitBoy

Guest
Pa zato sam se registrovao ovde, da pokušam da pomognem, da naučim neke stvari koje ne znam (ipak sam ja dosta mlad i ne znam sve), vidim kako se u mom komšiluku radi! Nova poznanstva i iskustva su uvek dragocena! Pozdrav
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Čestitam,pozdrav iz Međimurja cijeloj udruzi a posebno mag-u G.Stjepanu
 
Posljednje uređivanje:

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Što reći; Svaka čast Gorane :partyman:
p.s. Da bude što više takvih educiranih proizvođača
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Čestitam kolega za pokazano znanje i dobro vladanje.
Mišljenja sam da ovaj doktorat ne ide bez onog prvog doktorata.
I znaš onu narodnu, neće to niš valjati - ako se ne podmaže. ?
 
C

cerim

Guest
Čestitam kolega za pokazano znanje i dobro vladanje.
Mišljenja sam da ovaj doktorat ne ide bez onog prvog doktorata.
I znaš onu narodnu, neće to niš valjati - ako se ne podmaže. ?

....slažem se ....
....samo ne vidim nigdje papire za ukrajinke....
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
i ove godine udruga Slavonka u suradnji sa Savjetodavnom službom organizira pokaznu rezidbu u mom voćnjaku krajem veljače ili početkom ožujka-ovisi o vremenu,jedna nedjelja,zainteresirani neka se jave zbog organizacije klope,biti će starog kruha i slanine od zeca
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
i ove godine udruga Slavonka u suradnji sa Savjetodavnom službom organizira pokaznu rezidbu u mom voćnjaku krajem veljače ili početkom ožujka-ovisi o vremenu,jedna nedjelja,zainteresirani neka se jave zbog organizacije klope,biti će starog kruha i slanine od zeca

..e , pa prošle godine nism stigao ( mogao ) , valjda ću sad moći stić ( doći ):scratch , ali svakako hvala na pozivu
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
i ove godine udruga Slavonka u suradnji sa Savjetodavnom službom organizira pokaznu rezidbu u mom voćnjaku krajem veljače ili početkom ožujka-ovisi o vremenu,jedna nedjelja,zainteresirani neka se jave zbog organizacije klope,biti će starog kruha i slanine od zeca

pa ako se možemo samopozvat ,volio bi doći i vidjeti majstore na djelu
pozdrav
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ljepo vas pozdravnjak nao i vašu temu,
zadnjih nekoliko godina kad bi god prolazili traktorom kroz dvor i morali obići šljivu palila se motorka, a dosta smo i gradili tako da je od 30 ak sljiva ostalo možda 3.
Sada imam veliku volju napraviti uredni voćnjak koji nebude smetao
odlućio sam se većinom za šljivu koju bi koristili kao i dosad za rakiju

molio bi vas da mi kažete koja bi sorta bila ok?? čitajući ovu temu vidim da najviše ima čačanske rane i najbolje dali je to najbolji izbor??
Kad bi bilo najbolje vrijeme za sadnju 3 mjesec??
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
najbolja nije za rakiju,konzumna,možeš- č.rodnu,bistricu,top selekcije

pa ako se možemo samopozvat ,volio bi doći i vidjeti majstore na djelu
pozdrav
naravno da može:drinkers:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...čačanska rana je odlična šljiva za tržište, al nije dobra rakijska šljiva
...najbolje vrijeme za sadnju je jesen, a sada u proljeće najbolji su raniji termini tj. čim prođu ove smrzavice i tlo se "otkravi"
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
...čačanska rana je odlična šljiva za tržište, al nije dobra rakijska šljiva
...najbolje vrijeme za sadnju je jesen, a sada u proljeće najbolji su raniji termini tj. čim prođu ove smrzavice i tlo se "otkravi"

dakle polovicom veljaće?? Dakle najbolji bi mi bio izbor bistrica i čač. Rodna?? A gdje ima za kupiti dobrih navedenih sadnica??

I ako dam dobro razumio kada iskopam rupu pokrijem korjen žemljom i na to bacim 20 kg stajnjaka tako više u porukama ispred?? Dali to neće ostetiti stabljiku
 

Najnoviji postovi

Na vrh