• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šljivarstvo

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
503
Računam isto ovih dana fungicid + kristalon prihrana + aminokiseline + neki slavol, alge ili nešto takvo
Kako koristiš kristalom. Zalivaš li njime ili prskaš
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Prskam. 1g po litri vode

A po lugošu koji mi je uz kuću. Znam pred kišu uzet kristalona i posipati malo oko loze.
 

hajduk

Dobro znana faca
Tu od
19 Velj 2018
Poruka
503
Ja sam lani Misec dana prije branja nacija kristalom oko šljiva zalija ,ali čini mi se da nije bilo nekog efekta, osim što sam potrošio 2.000 kuna
 

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Ja nemam iskustva, pa ako moze komentar, da li je dobra kombinacija koju su mi preporučili u poljoprivrednoj trgovini, merpan+mospilan+slavol? Napalo mi je bilo mlade listove na posađenim top taste od jesenas. I još jedno pitanje, vidim da na vrhovima novih mladica i izraslim vrhovima na starijim granama raste list koji je crvene boje? Jel to normalno, nemam iskustva.....?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Samo prskaj.. S time da bi ja na to dodao okvašivač.


Crveni vrhovi mladih listova su nedostatak sunca..
 

ipiipi

Novi član
Tu od
27 Svi 2022
Poruka
25
Pitanje za iskusne. Smije li se sada odsjeći provodnica i prevesti na neku nižu i slabiju u cilju ojačavanja donjih i nižih grana?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Čekaj sredinu/kraj mjeseca pa se pravi da je to zelena rezidba.


Smije se, ali sačekaj još koji tjedan
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Jel imate problema sa savijačem? Sada bi trebala druga generacija krenuti. S čime tretirate?
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
94
špricam samo zimsko prskanje i protiv osice u precvjetavanju i onda ubacim teldor i to je sve od zaštite.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Onda imate sreće kolega. Oko mene šikara i zaraslih šljivina koliko hoćeš.

Dok nisam počeo 2x protiv osice i 2x protiv savijača nisam ni imao šljiva
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Evo ja sam ove godine tretirao uljem neema. 2 puta u razmaku 7 dana. 150ml na 15l prskalicu + mikrobiološko gnojivo

Pa ću javiti kroz mjesec dana jel uspjelo.

Lisne uši uspješno rješava.
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
158
Koliko kg sljive treba za 100ljitara koma za kazan kad preradi? 150kg sljive 100litara koma ili?
 

adusper

Novi član
Tu od
15 Ruj 2023
Poruka
3
Pozdrav. Novi sam na forumu i opcenito u vocarstvu. Nedavno sam se vratio na selo gdje imam sljivik u kojem su stare bistrice. Vocnjak je opcenito u losem stanju jer je zapusten i godinama nije odrzavan. Pricao sam malo s gospodinom u poljoprivrednoj ljekarni koji mi je rekao da su se bistrice pomalo pocele oporavljati od sarke. Jel ima netko vise saznanja o tome? Razmisljam da ih probam vratit u zivot pa bi mi dobro doslo par savjeta iskusnih vocara. Unaprijed hvala.
 
Posljednje uređivanje:

SljivikS23

Novi član
Tu od
15 Ruj 2023
Poruka
2
Pozdrav dobri ljudi
Imam uzan plac (Vojvodina je u pitanju i u blizini Dunava je):
Širine je 14m a duzine oko 120m i na njemu ću da sadim šljive - sad u jesen.
Planirao sam sadnju 4 reda voćki na tih 14m: međuredni razmak bio bi po 3.5m i tako bi ostalo prema susedima levo i desno po 1.75m, a u okviru reda razmak bi bio isto 3.5m ili 3m.
Planirane sorte Požegača i(li) Crvena Ranka - kao stare autohtone sorte.
Uzgojni oblik - za sada nemam pojma.
Pa ako neko ima neku sugestiju ili savet - jedva čekam da čujem.
Živi bili
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
3 metra je malo premalo pogotovo u panonskoj nizini gdje je bolje tlo i vjerojatno su šljive bujnije. Kod mene je na ilovači prvi dio nasada bio 4m pa mi je i to sada preusko za malčiranje, košnju. Drugi dio sam sadio na 5m i ima više prostora za mehanizaciju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh