• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Savoris hvala na savjetu to sam sve bio rastavio al taj vijak nisam vidio bilo je piljevine a ja se baziro na karburator,evo sad sam sve opet rastavio taj djelić očistio i nema tu ništa posebno,gumeni čep koji ulazi u rezervar i u njemu rupa u koji ulazi obični vijak,valjda između vijka i gume ulazi zraka koliko treba da se nestvori podtlak.Upalio sam pilu ovo što je stvaralo podtlak više se nejavlja. E sad mi neće da prima gas, u leru radi, čim dam gas ugasi se ili nekako uspijem sa gasom odprilike do pola pa se ugasi.Forumaši molio bih savjet.Pozdrav!
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Puknuti zahvaljujem na informaciji moram pogledat gdje naći membrane pa da se rješi i taj problem. Pozdrav!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tak malo razmišljam da nisi negdje rignječio crijevo koje ide od filtra u rezervaru pa do karburatora ...i tako smanjio protok goriva .

Jer ove simptime si trebao imati i prije muke s odzračnikom ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Vjerojatno se poremetio omjer smjese. Prije svega najbolje bi bilo pokušati naštelati omjer smjese, pa vidjeti kako će raditi. Ako ne bude radila dobro onda tražiti daljnje uzroke.:D:
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Puknuti pozdrav nije nigdje crijevo od goriva prignječeno jedino ako nije to sa smjesom bila je štekala i prije samo ni približno ovoliko pa za ovu zimu sam sa takom pilom napraviooko 70 met. drva. Što se tiče štelanja karburatora to neznam pa bi najradije odnio u servis.Ovdje kod nas u Brodu ima Mioagrostroj pa ću vidjet a možda i povezem kod Jureca u Sesvete kad budem išo prema Zagrebu, njih sam zvao oni imaju sve što se tiče djelova.Pozdrav.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Budem ovdje pošto je u temi stihl bilo zgodni slika starih strojeva,dali je netko imao Rusku družbu motorku,onaj mali motokultivator,žao mi što sam svoju prodao u sekundarnu sirovinu,sada bi vrijedila kao muzejski primjerak
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pozdrav ljudi. Imam jedan problemcic z svojom hobi motornom pilom. Radi se o HOMELITE CSP 4518. Jako ju tesko palim. Po naski "nacukam se ko konj dok ju vuzgem." Al kad kresne radi i na leru i pod gasom normalno. Ne krepava i na gas se odziva normalno. Nema naznaka gusenja. E, sad da cujem vasa misljenja sta bi moglo biti i sta pogledati.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Karlo i moja Tanaka mene isto tak zajebava,promjenil membrane,novi list,kuplung kocnica,lanac i sad nosit majstoru bilo bi mi preskupo.Ne dobiva gorivo pa kad nalijem direkt v cilinder dela super e pa sad moja pametna glavica odlucila da ugradim pumpicu za gorivo,valjda bu sljakalo.:icon_scratch:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav ljudi. Imam jedan problemcic z svojom hobi motornom pilom. Radi se o HOMELITE CSP 4518. Jako ju tesko palim. Po naski "nacukam se ko konj dok ju vuzgem." Al kad kresne radi i na leru i pod gasom normalno. Ne krepava i na gas se odziva normalno. Nema naznaka gusenja. E, sad da cujem vasa misljenja sta bi moglo biti i sta pogledati.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
Pa kaj nema pumpice da napumpaš prije potezanja špage
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kad je mene tak srdila motorka, bil je problem u svječici. Kad sam stavil novu, pali bez greške.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Probal sam zvaditi svjecicu i ocistiti je. Iako nije bila zacadjena. I napumpal gorivo. I prvi put je kresnula skoro odma. Al sljedeci put joj je trebalo vec duze. Kaj bi trebal svaki put pumpati gorivo na tu pumpicu?

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Probaj novu staviti pa buš videl jel ima efekta !? I ja sam čistil i tak je bilo kao i kod tebe.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A onda je garant to... a kak cesto treba pumpati tu pumpicu goriva. Za svako paljenje ili?
Na njoj pise da moram stisnuti 7 put. Pa imam osjecaj da bum zalijal svjecicu.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Samo prvi put napumpaš. Jedino kad duže ne radiš, napumpaj ponovo. Provjeri da ti nije puknuta gdje ta pumpica. Hoče ona s vremenom puknut pa vuče zrak i to zna zezati !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A onda je garant to... a kak cesto treba pumpati tu pumpicu goriva. Za svako paljenje ili?
Na njoj pise da moram stisnuti 7 put. Pa imam osjecaj da bum zalijal svjecicu.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
Možeš pumpati i sto put , ta pumpa samo procilkulira gorivo preko karburatora , ne upumpava u cilindar

Ako joj u toku dana tj. rada paše pumpanje onda nešto ne štima na sustavu dobave goriva

Karlo i moja Tanaka mene isto tak zajebava,promjenil membrane,novi list,kuplung kocnica,lanac i sad nosit majstoru bilo bi mi preskupo.Ne dobiva gorivo pa kad nalijem direkt v cilinder dela super e pa sad moja pametna glavica odlucila da ugradim pumpicu za gorivo,valjda bu sljakalo.:icon_scratch:
ja ti znam jednog odličnog majstora u blizini ,


ljudi odbacite te predrasude i čitajte između redaka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ma da. Ta motorka je stvarno hobi pila. Koristim 5 put godisnje po 10minuta. I trebalo bi vec promjeniti sve te gumene dijelove a i membrane na karburatoru. Al budem prvo svjecicu to me izadje najjeftinijd ako je do toga.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ja bi krenul kak su kolege rekle. Zatim još provjeril stanje auspuha da nije začepljen. Provjeriti stanje filtera u rezervoaru i dal crijevo nije kao žvaka. Da se skužiti da obojica ne koristite te pile često. Dakle, koristite staro gorivo. Kompresija je valjda ok.
Stanje zalisaka pumpe na rasplinjaću?
Dok povlačite tak mahnito, jel vam čok cijelo vrijeme uključen. Pod čokom obično je dosta 4-5 povuči, nakon toga ga zgasiti.
Hotela, pretpostavljam da isto gorivo koristiš i za one svoje gutbrodice, kakvu mješavinu slažeš?
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Fala Hodore kaj se zmislis na moje gremlincice,sad sam bolje pogledal sta pise na tanku i to lepo velikim oznakama.2TAKT;5% jebiga prije sam od ljutnje krivo protumacil,malo sam lijen to staro gorivo hitit fkrej no bum ga sinu sipal v Xantiju,mu ne skodilo malo dvotaktola.Inace zadnji put vuzgal super i dela stiha,znaci gorivo je vrlo vazno,sad dok moj Gutbrod krene u sumsku borbu bum i slikice objavil,moram sina zamoliti ak ne moral se bum sam stem boriti.
A Tanakica super pila,mac 35 ili 30(bogme neznam napamet)i dok joj pljucnem v cilinder malo goriva, vuzge i dela super,bum jos jempot proveril membranu da neje nampak.:icon_pidu::icon_blackeye:
 

Najnoviji postovi

Na vrh