• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Uspio sam nekako upaliti kineskinju i opet mi okrece lanac, bez pritiska gasa,ali sam primjetio dok mi je kratko radila pod saugom, da normalno radi. Tako da je sigurno uzrok okretanja na prazno to sto dobija zraka, zna li neko kako da to podesim da ne dobija puno zraka. Imam ona 2 sarafica L i H, ima rupica za 3 saraf, ali sarafa nigdje. Ako neko zna kako da to rijesim, neka napise.Hvala unaprijed.
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Prvo ako nisi strucnjak za motorke ne diraj ta dva sarafa jer ces ju rastimati i onda nositi majstoru! Treci saraf ili t ti je za nastimavanje br okretaja motorke na ler gasu njega slobodno sarafi! Ali svaka skoro motrka kad je hladnije a prije nek se zagrije na ler gasu ima vise okretaje! Mako ju ostavi da radi pa bus videl!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nema treči šeraf vrti L u ljevo dok ne počnu padati okretaji ..pa probaj tako namjestiti ler gas
 

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Za to nema potrebe kad je sam napisal da nakon rada sve ok! Trebaju zagrijat i onda ce ler gas biti ok!
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Danas sam rezao sa njom i nije prestala se okretati, treceg sarafa nema nikako, ima samo L i H, probat cu sutra okretat L. Ta 2 sarafa sam vec okretao i nastimao, tako da sad super pali, ali opet okrece na prazno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ak se to dogodilo onak, vise iznenada, onda se vrlo moguce negdje nest otpustilo ili puklo. E sad, o tome smo puno pisali, al ukratko, provjeri sve spojeve rasplinjaca sa cilindrom, impulsni sistem(koji vec ima), semeringe i kuciste.

Prvo ako nisi strucnjak za motorke ne diraj ta dva sarafa jer ces ju rastimati i onda nositi majstoru! Treci saraf ili t ti je za nastimavanje br okretaja motorke na ler gasu njega slobodno sarafi! Ali svaka skoro motrka kad je hladnije a prije nek se zagrije na ler gasu ima vise okretaje! Mako ju ostavi da radi pa bus videl!

To je samo znak da je L vijak previse otpusten, odnosno smjesa je prebogata.
Evo situacije: pila pali ko grom(i choke je obogagacena smjesa, jel), prima gas kak spada. Kak mi radimo pila se ugrijava i ta smjesa joj postaje prebogata u leru. To se manifestira tak da joj padaju okretaji, a moze i krepat. Onda mi lijepo na La vijku malo pojacamo gas i tak odradimo posao. Sve super, sve pet do trenutka kad je iduci put palimo na hladno, onda nam se lanac opet vrti u leru dok se ne zagrije. Na to se tak naviknemo i mislimo da to mora tak biti.:cool2:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kopri

Novi član
Tu od
2 Stu 2014
Poruka
26
Ja na poslu svaki dan radim sa husqvarnom 365 xp i ujutro kad ju upalim isto vrti lanac kad se ugrije sve 5! Kad je vani hladnije zrak je gusci i vise ga dolazi u smjesu i to je normalno zato se u aute stavlja interculer da i kad je vruce u masinu dolazi uvjel hladniji zrak za optimalnu smjesu! Ja tu ne vidim problem osim ako i kad je topla ne valja ler gas!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nema to veze sa markom pile i koliko radis s njom, a najmanje sa intercoolerom. To su termodinamicki zakoni i to tak mora biti. Servisi po defaultu prije nego prodaju pilu vole malo obogatiti smjesu. Racunaju da bude manje stete nego kad je pila na rubu.
Druga je stvar kad kod paljenja hladne pile, pila par trenutaka ne lovi gas.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ak se to dogodilo onak, vise iznenada, onda se vrlo moguce negdje nest otpustilo ili puklo. E sad, o tome smo puno pisali, al ukratko, provjeri sve spojeve rasplinjaca sa cilindrom, impulsni sistem(koji vec ima), semeringe i kuciste.

Dogodilo se iznenada, rezali smo drva i onda je samo pocela okretati u leru, istina nesto trese u njoj kad se drma, isto kao da je neki saraf otpao, vidjet cu sutra. Da je detaljno gledam nemam vremena, jer to nije neka motorka da moram mjenjat semeringe i ostale djelove. Ionako joj curi ulje nenormalno, pa sipamo preradjeno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kažeš drma , da nije slučajno nešto prslo u kvačilu ?
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav forumašima,posjedujem Dolmar pilu 111 od 1988i do sad je vjerno služila odnosno crko je elektronik prije 6-7 godina al sam novi naručio iz servisa Brodarica kod Šibenika zamjenio i sve dobro do prošle godine, napominjem prosječno radim 30 met. drva.Sad je neki problem sa rezervarom, u radu počne gubit snagu odnosno slučajno sam otvorio čep rezervara goriva i onda vidim da mi povuče zrak u rezervar ,odnosno stvara se podtlak u rezervaru. Pitam poznanike šta bi moglo bit kažu čep mora imat rupicu za zrak da može vući zrak u rezervar prilikom rada. Dobrim pregledom čepa nigdje se nevidi nikakva rupica pa mi nije jasno gdje povlači zrak u rezervar prilikom rada . Molio bih ako netko zna da mi odgovori.Inače rastavio sam ju svu crijevo od goriva je u redu u rezervaru ima filter kojeg sam zamjenio novim, crijevo dolazi na karburator kojeg sam također rastavio membrana u redu iglica koja regulira protok goriva u redu sve čisto blista, sastavio i opet isti simptomi kad je pun tank moram često odvrnit čep da može radit a kako se gorivo troši sve manje odvrtanja čepa. Pozdrav.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Promjeni cep, taj je svoje vjerovatno dao. Istu stvar smo imali na staroj huski, promjenjen cep i rezi dalje bez problema.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da ako je odzračnik na čepu , neke pile imaju odzračnik na rezervaru , obično bude utaknuto crijevo pa na kraju crijeva odzraka ..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije bi bilo ovo kaj je puknuti rekel.
Vjerojatno se ozracnik zastopal ili zastekal.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Puknuti ima praf. Gore na rezervoaru ima odzracnik.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Znam da je na huski na cepu.Dolmarku smo imali kratko prije desetak godina pa se i ne sjecam kako je kod nje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ako se dobro sjećam u moje 109ke ispod one plastike koja štiti karburator sa donje strane ima jedan gumeni čep koji je dosta nalik nekom amortizerčiću , e on je ozraka
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Forumaši hvala na savjetima čim budem stigo pogledat taj dio ispod karburatora javit ću se, Pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh