• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

zmijaizladuca

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
16
Ovaj frajer je serviser iz kanade(donyboy73).
Ovdje priča o benzinu i etanolu.

[YT]www.youtube.com/watch?v=v3bXpgOgo98[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Slažem se . ali kad govorimo o mješavini rokovi su mjesec dana , a kod benzina je to 5-6 mjeseci
 

zmijaizladuca

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
16
Mislim da sam vidio negdje da prodaju ulje za mješavinu + aditiv u jednom. Pretpostavljam da če i drugi krenut u tom smjeru. Inače u Husqvarna servisima i trgovinama nude B&S Fuel Fit aditiv za gorivo/mješavinu.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Dobio sam elektricnu neku motorku, ali joj je lanac labav, a nije da se doteze lanac kao u obicne motorke, vec kao neki krug. Probo sam ga zavrnuti ali nece, nece ni da se odvrne. Nikad nisam imao elektricnu pa molim, ako neko zna kako da dotegnem lanac. Evo slika kako je kod mene za dotezanje, lanca i skidanje vodilice.

81944589328233477485.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
o je automacki zatezač, radi tako akd je labav lanac okrečeš u desno prvo nateže lanac a onda steže vodilicu ..ako ne radi može je krivo montirano ili je nešto slomljeno
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Srednji crveni odviješ i sa crnim nastaviš i opet sa crvenim fiksiraš.Probaj pa češ videt da je jednostavno.:icon_thumright:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Puknut problem je sto nemoze da se okrene desno,a slika nije moje motorke vec sam je nasao na netu, kod mene je isti princip za zatezanje lanca, ovaj kotac.
Abarth hvala znam na koji crni kotac mislis, probam sutra.
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Povečo sam ali ima crni obruč,ne vjerujem da bi u tom cjenovnom razredu bilo rešenje kao kod pravih motorki.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
mali savjet
NIj porebno unutranji kotač jako otpustiti jer se onda mehanizam smakne i opet ništa od natezanja , dovoljno je toliko da je vodilica labava ,( probaš rukom) .
Ispod bude opruga koja daje privid da je jako napeto ali ustvari nije
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Te bau bau elektro sam več dve vratio i dobio nove,uzrok neče da podmazuje lanac.Trgovcu i reklamantu je vrlo težko meni dokazat da nisam u pravu,a ja svejedno dobijem novu sa novim lancom.:mur:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Podmazuje ali minimalno-ekologija-samo reklamantu je težko meni kao stranki dokazat da maže,lakše mu je odobrit drugu-ja hepy opet nov lanac.Uvek padnu na foru sa čepom kao pumpica pa ne radi.:icon_fU:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Opet ja, pila je radila nekih 20minuta i onda nece lanac da se okrece, motor radi ali nece lanac, nisam jos rasklapo prvo da vidim sta bi mogao biti problem? Kocnica nije to sam odmah provjerio. Evo slika pile

63499176152399408668.jpg
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja sam davno imal sličnu. Isto nije dugo radila i isto mi se dogodilo ko i tebi. Motor radi lanac ne vrti. Nema ti druge nego cijela širom. Meni je poluga od kočnice rajbala plastični pogonski zupčanik. Na vrijema ja stala kaj nije dokraja poglodalo. Rastepi ju pa buš videl. Nema ti druge.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
i obavezno izbaci sve elemente kočnice

Ako ima plastični zupčanik vjerojatno je odjebo
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Tak je, to sam pozabil reći. Čupaj sve od kočnice van.
@Puknuti
Kaj pa da je zupčanik plastični. Čekaj da kinezi naprave plastične elektromotore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh