• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
To otvara neku novu raspravu, bojim se i pandorinu kutiju:(rofl):
Al, pitanje na mjestu. Razgovarao sam sa jednim starim gosponom, velika picajzla po struci:(rofl):, izmedju ostalog gdje tociti gorivo. Veli on meni: sinek, najbolje gorivo je na najnovijoj benzinskoj......:icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Još mi samo reci kakve aditive preporučuješ?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad stavljati taj aditiv,i cemu on zapravo pomaze?
Jel znas kaj ima u sebi,sastav?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Nisam kemicar, tak da ne znam sastav. Pise napred, preporucam za zadnji karnister goriva prije pauze. Sprecava da gorivo "stari". Ajmo rec, neka vrsta aditiva za konzervaciju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Neznam, ja nekak tome ne vjerujem.
Imaš kakva iskustva s tim da je to korisno?

Siguran sam da bilo koja tvornica goriva raspolaže s večim laboratorijima nego ovi kojekakvi proizvođači aditiva.
To me podsječa na vreme kad su izbacili bezolovni pa prodavali tekuče olovo za ove starije motore ....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Jasno, nisam u mogucnosti napraviti nekva specialna istrazivanja. Znam kolegu koji je imal "cedevitu" u kosilici i koji koristi aditiv. Ima tome vec nekoliko godina i veli da vise nema problema. Ja sam osobno primjetil da vise nemam taloga na dnu kanistra kak mi znalo prije biti. E sad, zadnju membranu sam kod sebe promjenil pred jedno 8-10 godina. Na proljece, da kucnem, sve krese od suba. Mozda je stvar koincidencije pa si utvaram. :^):. Uglavnom, ne smatram to nekim troskom, pa budem i dalje tak. Inace na zapadu, se velike diskusije vode oko E10 goriva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
U pravu si, prolječe je najstresnije razdoblje u mom životu kad moram pokušati te uspavane ljepotice probuditi, ali kak veli Zgzac, ja za sad problema nisam imal pa ni ne razmišljam o aditivima. Nije on skup, ali za sad problema nisam imal pa zato.
imal sam na flakserici, za godinu dana otišle membrane ali evo ove su sad gore več tri godine a postupak je isti ko i sa onima prije. Natočim gorivo po potrebi i kad sam gotov gasim i pospremam. Gorivo gledam tek na prolječe i po potrebi otačem i onda
1453687176.gif
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Mješavinu je najbolje izmiješati kad ti treba i koliko ti treba, po mogućnosti sa svježim gorivom. Ako se ne potroši sva mješavina u roku od 30 dana. Onda je najbolje tu mješavinu isprazniti i napraviti novu, onda malo razraditi pilu (ili bilo koji stroj), a ostatak starog goriva može se miješati sa novim u manjim postocima. Jednostavno, zar ne! Pogotovo kad se radi mješavina sa sintetičkim uljem. To je jedna varijanta da si olakšate i smanjite probleme sa alatom nakon dužeg vremena ne korišćenja.:^):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Sad ja malo sroljim ali recimo moj stari godišnje spraši otprilike rezervar do dva benzina na autu.
Kaj bi on nakon 30 dana moral napraviti s gorivom????
Nevjerujem da je tehnologija proizvodnje goriva otišla tolko napred da bi bila uz korak s novim motorima koji su osjetljiviji, a s druge strane da stare rage taj bučkuriš nebi progutale :icon_scratch:
Ok, da mogu stradati membrane i karburatori, to mogu shvatiti mada ja nisam imal tih problema, a posjedujem par strojeva koji bi trebali biti osjetljiviji.


Opet nudim da to sve gorivo koje na prolječe ispustite iz svojih pila pošaljete meni, imam ja pilu i pilota koji ga budu spalili sa zadovoljstvom
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
To je samo jedna obična preporuka. Svatko može raditi kako ga je volja, i kako misli da je bolje i na kraju svatko sebi kupuje i mixa gorivo iz svoga đepa i po svom nahođenju. Isto tako svatko plaća održavanje i servisiranje svojih pila, trimera, kosilica, mtk i itd...
Ovdje je čini mi se bilo riječi o "MJEŠAVINI" iliti "mišeli" !!!:(think):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovdje je čini mi se bilo riječi o "MJEŠAVINI" iliti "mišeli" !!!:(think):
Tak je, ja sam se samo htel malo osvrnuti na dio komentara iz tvog prethodnog posta :icon_wink:

Mješavinu je najbolje izmiješati kad ti treba i koliko ti treba, po mogućnosti sa svježim gorivom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ko ju više razvodnjuje od tebe?
Kakva mješavina 30 dana, kakvo friško gorivo i kojekakvi aditivi?

Ja i kolega Zgzac imamo očito ista iskustva. Točimo i nakon upotrebe parkiramo. Kad nam opet treba nadotačemo i teramo dalje.
nekoristimo aditive ni friško gorivo ali nam možda zato budu trebali sedativi :(giggle)::(giggle):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Kod mene je na motorka na brenti(husqvarna) dva puta crkavala za godinu dana zbog loseg benzina,a ne stoji duze od pet dana. Majstor mi je rekao da kada natocim dvotaktol da natocim jos malo motornog ulja u smjesu.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Drage kolege onda je najbolje da koristite masine cijele godine kao i ja i necete imati problema sa skladistenjem goriva
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha i zac osvrnul bi se na vase postove o gorivu u proljece,
Vecina ljudi tak radi,al ima jedna stvar,a to je da vi nalijete frisku mjesavinu u proljece i to im puno znaci i zato nemate vecih problema.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Muha i zac osvrnul bi se na vase postove o gorivu u proljece,
Vecina ljudi tak radi,al ima jedna stvar,a to je da vi nalijete frisku mjesavinu u proljece i to im puno znaci i zato nemate vecih problema.

Vis vis kak si ti nas procital .... pa ni ja nisam bil svjestan da mjesavina kaj mi odstoji preko zime, u Proljece propupa i pomladi se pa zato nemam problema ....
Hvala stari @oficiru sto si mi otvorio oci :(think):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zakaj treba paziti jel gorivo staro ja kad prestanem piliti nabrusim lance i pospremim pile a gorivo kaj ostane ostavim iduče godine napravim novu mješavinu nadotočim koliko fali goriva i ulja i u šumu a pile su 050 , 056 ,310 i jedna novija Stilovka neznam broj napamet i nikad problema pa zakaj da se sa tim mučim ?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Todos,
Benzin kad je izlozen zraku isparava i nema ili ima malu mogucnost explozivnosti i naravno kad stoji par mjeseci u rezervaru polako ispari jer svaki rezervar na strojevima mora imat odusak zraka radi vakuma koji se stvara kak se gorivo trosi.

Mogućnost eksplozivnost je neki stručni termin ili ?

APN6, stroj koji je relativno zastario za današnje doba, zadnji puta ga vozio još u školi, a to je bilo pred puno let, parkiran u šupi i tako stajao do prošle godine, sa postojećim gorivom unutra upalio od prve ( iz trećeg pokušaja) nakon 15 godina stajanja...tako da teorija o maloj mogućnosti eksplozivnosti je kao teta Violeta.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh