• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Obrusi one ivice na vodilici , znači usled trenja između lanca i vodilice stvore se dva oštra ruba po ivici vodilice koji su širi od lanca i jednostavno ne prolaze kroz širinu reza
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije stvar u pili nego urukovaocu pilom.
Drvo ti zacvika vodilicu jer je napeto na jednu stranu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da su rubovi poderani opet je zub lanca stariji.
Kod poderane vodijice se lanac grije jace i moze ukoso bjezat rez ili krivo nabrusen lanac(zubi).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Izvili ali moraš se ti još mnogo svjećica namijenjati dok shvatiš njegov problem
Ili je dobio ''porube'' na vodilici ili je ona kriva , čovjek je napisao da je lanac uredan
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pusti ti kaj ja jos moram to nema veze s njegovim problemom.
Kak uopce dode do pola pa dalje nejde?

Ja ne spominjem da lanac nevalja nego starije znaci deblje....:icon_e_wink:
 
J

joco

Guest
vidim komentare, hvala, kupio novu vodilicu, bio u servisu procijenili da je vodilica kriva..
a što se tiče kak dojde do pola ..nisam ni ja znao..Vas sam pitao..pa..bili ste blizu rješenja..hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Obično kad se promijeni lanac, promijeni se i mač. Utori na maču se potroše pa i kad se stavi novi lanac. Pili da polovice a onda krene u jednu stranu (naglo i ako je drvo malo deblje, zapinje mač u krivini reza). Ovo što sam napisao je iz iskustva, ali sam i ja zajebao jer sam koristio staro motorno ulje za podmazivanje lanca. Onda sam kupio novi mač i lanac, da naravno i lancol ! Svaka škola se plaća. Sve u svemu već ste i to riješili.:(clap)::mad::
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad bi meni netko drugi kupovo vodilice bi i ja menjo kod svakog potrošenog lanca.Ali po mojoj hobi praksi menjam vodilicu kad se potroši a to je sigurno 4-5 lanca.Novčanik i trezan razum mi nalažu da radim tak a i drugi koje poznajem.:(angel):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Dobro ! Malo sam pretjerao. Napisao sam taj post tako da se lakše shvati u čemu je problem, i kako ga riješiti. Bitna je poanta stvari. Iz prve ruke, u čemu je problem, i kako ga riješiti ! Ja sam, čini mi se nakon 3 potrošena lanca mijenjao mač i kadinu.:icon_e_geek:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
neki unište vodilicu a na njoj još bijela boja, a moje stare ovak izgledaju
 

Prilozi

  • MS 660.jpg
    MS 660.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 114

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Vodilica najvise strada prilkom kresanja stabala jer se najvise reze vrhom i tako nastaju ivice na vodilici. Zatim ljudi sipaju izgorelo ulje,da je valjalo ne bi se ispustalo iz motora,zatim ne podmazivanje zvijezde na vodilici ako je ima itd...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas dopodne otvorio od bližnjeg suseda tomosku 61 i vidi vraga cilindar i klip kaput. Sad je na vagi dal menjat -garnitura klipa i cil.je 87 eur kina ili če ič u odpis i delove.Klipnjača i ostalo je još u solidnom stanju.Dal je ko več montiro kinesku garnituru i kak se pokazala ili su to samo bačene pare za poluproizvod.
pic upload
free photo hosting
image url
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Kaj je papala čistaka? Ja osobno ne bi kineza gore metal. Del sam ga na svoj skuter, jedva je godinu dana zdržalo. Strošil se ko da ima 200 hiljada kilometri. Novi originalni klip i cilindar su oko 1100-1300kn. Za te peneze kupiš drugu takvu ispravnu žagu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vidim dvije svječice na stolu , pak kontam ili si ko komadant pilu popravljal promjenom svječivce ili pak ima dva cilindara .

vaš velečasni
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Od viličariste nikakve koristi po pitanju kak idu zajedno slo husq. i kinez.:icon_hang:
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Vidim dvije svječice na stolu , pak kontam ili si ko komadant pilu popravljal promjenom svječivce ili pak ima dva cilindara .

vaš velečasni

ak vidiš dvije svječice i jen cilindar onda je logičnije da je twin spark neg dva cilindra:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh