• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Huska 61 je jedna od rijetkih starih modela za koje nema brige oko dostupnosti dijelova. I po meni se isplati uložit. Situacija sa kineskim sklopovima je takva da mogu biti odlični i loši, međutim više vuče ka solidnim. Neće se sigurno raspast nakon 2 tanka i ako se ne koristi profesionalno tada večinom potraju dugo. Po meni veća je stvar odgonetnuti zbog čega je zaribao postoječi klip, jer ako se ne otkrije uzrok, tada niti original neće dugo potrajati. Generalno je pravilo kad se stavlja novi sklop, uz uvjet da je radilica dobra, mjenjaju se svi ležajevi i semerinzi i sve brtve koje ima na pili. Tada bi i taj kinez mogao biti pouzdan.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ja sam na mojoj polomio kocnicu. Ne znam kako trenutno je u servisu.

Vodilica najvise strada prilkom kresanja stabala jer se najvise reze vrhom i tako nastaju ivice na vodilici. Zatim ljudi sipaju izgorelo ulje,da je valjalo ne bi se ispustalo iz motora,zatim ne podmazivanje zvijezde na vodilici ako je ima itd...

Ja stavljam verovali ili ne Castrol GTX2 turbo - tested kupljeno negde krajem sedamdesetih godina u Francuskoj. Imam jos 7 -8 litara. Pakovano u konzerve.:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Dobar dan drage kolege..imali od vas netko jonsered 2165,,ikako se pokazala ta motorka...dali je bolja od husqvarne 365 ili su podjednake...hvala puno...pozdrav
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav, imam problem sa motorkom. Motorka je neka kineska dobio je od druga radila 3g super i prije 2 dana samo stade. Odvrnem svjecicu vidim da je sva od preradjenog ulja, inace preradjeno sipamo za lanac, tako mi je i drug sipo pa i ja. A i curi joj ulje za lanac negdje ispod, ali posto je preradjeno nije mi bilo bitno. Da li je moguce da je nekako u cilindar uslo preradjeno ulje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije to preradeno ulje,nego je sve crno od cade koja se skupila i u dodiru sa benzinom djeluje kao preradeno ulje.
Ovo kaj ne pali,prvo sve ocisti i sipaj frisku mjesavinu,ako je stara unutra baci van.
Pogledaj dali svjecica ima zazor od 0.5mm i dali baca iskru.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
A prvo je istrzaj bez svijecice da izbaci benzin,jer ce ti ponovo zamastiti svjecicu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prije naljevanja nove mjesavine izvuci nekom zicom filter goriva iz rezervara i operi ga i ispusi ako je pun naslaga.
Naravno i filter zraka ocisti.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Nije to preradeno ulje,nego je sve crno od cade koja se skupila i u dodiru sa benzinom djeluje kao preradeno ulje.
Ovo kaj ne pali,prvo sve ocisti i sipaj frisku mjesavinu,ako je stara unutra baci van.
Pogledaj dali svjecica ima zazor od 0.5mm i dali baca iskru.

Skoro identican problem.
Da nisam procitao ovaj i drugi tekst ne bi ni znao o cemu se radi. Ne mogu da verujem da je gorivo propalo. Kada sam ocistio i izduvao svecicu, ocistio filter nije htela da upali i tek kad sam video u ovoj temi da treba i gorivo da se zameni upalila je iz prve? Zasto je propalo gorivo kad je sve zatvoreno i nije imalo kud da ispari? Do sada nisam imao problem sa njom cak i gorivo koje je cele zime bilo u testeri nije pravilo problem pri prvom prolecnom paljenju. Ovo gorivo koje je bilo sad u njoj i nije bilo toliko staro, mozda par meseci.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Prijatelju to gorivo koje ti tako dugo stoji u pili pod obavezno prospi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Todos,
Benzin kad je izlozen zraku isparava i nema ili ima malu mogucnost explozivnosti i naravno kad stoji par mjeseci u rezervaru polako ispari jer svaki rezervar na strojevima mora imat odusak zraka radi vakuma koji se stvara kak se gorivo trosi.

Druga jako bitna stvar zasto MJESAVINA nesmije ostat izmjesana i koristit se nakon par mjeseci je zato kaj ulje u benzinu izgubi svoja svojstva viskoziteta i time ostecuje pokretne djelove dvotaktnog motora,a on se podmazuje upravo sa uljem u benzinu.

E da i nemojte ostavljat benzin u prozirnom karnisteru na suncu,jer propada benzin i gubi svoja svojstva.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
@oficir ....
Nikada u zivotu ja nisam sa bilo kojeg svog stroja, na kraju sezone, izlijao mjesavinu van, a isto tako niti sa karnistera ! U Proljece, normalno palim i radim, a mjesavina izgleda potpuno isto kak je bila i prije Zime !
Tko vjeruje, vjeruje, tko ne .... bas me briga... ja znam da je tak :8):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zac tak sam ucil u skoli i tak struka veli,sigurno nije bezrazloga.
A i siguran sam da ako pazis na takve stvari da bus produzil vjek cilindru klipu karikama i lezajima,ja znam da je najlakse u proljece potegnut strik pa kak bude bude,jer rjetko kome se da vadit staro gorivo van i ocistit i namjestit zazor na svjecici.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Znas kak se veli: "vrc ide na mlin dok se ne razbije". Valjda 50% popravaka se vrsi na proljece. Ljudi dolaze ko muhe, vele nece raditi.:icon_hang:
Sreca dok se samo mora zamjeniti gorivo ili membrane, veci trosak dok se mora dati par sto kuna za rasplinjac:(sweat):. Nisam upucen koliko su nasa goriva "europska", ali sam sumnjam da se dodaje etanol. A etanol je veliko zlo za stabilnost goriva. Stajanjem se razlaze, izmedju ostalog i na vodu. A kaj voda moze napraviti, ne treba puno objasnjavati. Naravno, veliku ulogu igra i ljudski faktor. Ima ljudi kojim se nebi smjelo dati niti nacrtane ovce cuvati, a kamo li da koriste strojeve. No takve obozavam...:(giggle):
Zao mi je kaj nemam slike takvih rasplinjaca npr, navika mi je vracati dijelove vlasniku.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sve ok .... ja samo velim da je tak kod mene ! I nikada niti jedna moja motorka, flakserica ... da ne nabrajam, nisu bili na servisu, ili remontu !
Videl sam kak izgleda mjesavina koja odstoji ( ulje se zgusne i dobiva kremastu boju ), ali se to meni nikada nije dogodilo. Barem ne do sada, a jel bude kad .... nemrem to znati !?
Bedasto mi je da bacate mjesavinu, ako je dobra - o tome ja pricam. Razmes ??
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Svaki radi kak misli da je dobro....ima puno nacina kak potrositi visak goriva.
Do pred, kaj ja znam, 10godina, to se nije desavalo, no danas je to ozbiljan problem. Zadnjih godina sve vise. Po meni, preporuka bi bila nabaviti aditiv za gorivo, staviti ga u karnister, i to koristiti za zadnji tank. Naravno, to vazi za one koji sezonski koriste strojeve. Trosak nekih 40kn, a ak se koristi na opisani nacin, traje 5-10godina:icon_wink:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kaj je s gorivom na manjim benzinskim crpkama koje su sretne ako cisternu mjesečno prodaju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh