• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,191
Ovo za masu mi je jasno, masu od cilindra motorke bi spojili na zeljeznu bacvu od 100 l (ona je 3/4 ukopana u zemlju i iz nje rokamo :biggrin: ) Danas smo palili sa zeljeznom sipkom duzine 5 m na kojoj je bila omotana goruca krpa, ali to je pre blizu i ovaj koji pali bi mogao oglusiti na par sati, hehe.. I tak smo se sjetili ovoga sa iskrom od svjecice.. A inace jel bi ta iskra mogla upaliti taj plin ili imate neke druge alternative kako da iz daljine palimo plinovitu smjesu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Nemaš brige, svječica igra.
Našel sam video da ne objašnjavam kak da složite sistem platina i bobine.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9qfy2DhB1RU[/YT]
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,191
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A to vi pucate kod deda mojega na vrtu????

Veli baka jučer da su krave dobile živčani slom od toga pucanja, veli da 10 litri mleka fali :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,191
Mi smo se k njima isli samo ucit, al danas smo kod nas u ulici zakopali bacvu i deri..Samo nam je to paljenje bilo problem, ali stilovka to bude resila, hehe.
Stvarno to kaj gruva z ovih zeljeznih bacvi, cudo jedno.. Jos mi i sad pisti u glavi..
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
što bi bila dobra ovakva pila
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=T5WO9nulOXc[/YT]
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Neka dođu na naš standard pa neka se zajebavaju sa takvim glupostima,a neka neko od njih odradi naš dnevni posao ja mu se poklonim.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,191
Koju pilu bi mi preporucili samo za moje potrebe, znaci godisnje bi porusila i ispilila na metar 20-25 metara drva? Zanima me nesto od Stilha ili Husqvarne..
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja imam husqvarnu 359 i sve godišnje odradi tu količinu sama kod mene i još nešto kod kuma i prijatelja,znači minimalno 30 m godišnje ispili na kratko,do sad nisam sa njom obarao il rezao deblje od nekih 50-60 cm al na toj debljini ponekad manjka snage al da se i to odradit uz malo pameti,pila tak radi oko 10 godina i nikakvog kvara nije bilo do sad. Znači ak uzimaš husqvarnu nemoj uzimat slabiju nikako od 359 ak če to bit glavna pila,preporučam nešto jače od tog modela,a kaj se stihla tiće to ti nek neko napiše ko ju ima jer ja baš nemam sa njom nekog iskustva,doduše imam od nedavno malu 017 i dušu da za sitno,lagana i dovoljna za tanje komade,danas baš ispilio 3 m drva na kratko sa njome do 10 cm debljine i potrošio dva rezervara benzina a rezervar mali da manji nemre bit
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,191
Imam Stihl 038 staru 30 g i neku Husqvarnu Tomos isto toliko staru.. Ova stihlovka mi je vec pocela pomalo trositi zivce jer stalno nesto odlazi na njoj, jednostavno je izraubana i nemam volje vise se zezati s njom..
A ova Husqvarna je od oca, i s tom motorkom necu imati veze, a ta je jos i gora od ove 038-ice..
Nakanio sam da si kupim novu pilu i mislim da za mojih cca 20 m godisnje morala bi me sluziti narednih 20 g bez greske.. I to bi mi bila jedina pila, znaci nista veliko, a ni premalo, da je dobra i za rusenje i za obradivanje vrhovine..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Koju pilu bi mi preporucili samo za moje potrebe, znaci godisnje bi porusila i ispilila na metar 20-25 metara drva? Zanima me nesto od Stilha ili Husqvarne..
Pa koji god model uzmeš mislim da će zadovoljiti , malo ti zavisi od debljine drva odabir
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Dobio sam od prijatelja neku motorku kinesku.
Imam jedan problem, trosila je preradjeno ulje (prijatelj joj sipao), i pocelo joj curit ulje na dnu motorke. Da li se moze zaustaviti to curenje ili da radi tako?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ivan ja imam husqvarnu 61 vec desetak godina i radim sa njom sve moguce i nemoguce i nikad nikakvih problema. Prosle godine prvi put promjenio svijecicu. Godisnje rezem oko 30 m drva za peci,plus razrezivanje,a da ne govorim sta je samo balvana osijekla. Zadnji put sam oborio hrast debljine oko 160 cm na panju,7 traktora natovario.

Gdje tacno pusta?
Mozda ti je zacepljena rupica na plati ili ti ga macu kako ko kaze pa ne podmazuje skroz lanac i pusta ulje vani.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Kak i čime očistiti motornu pilu od jelove smole?

Naslov sve govori.
Prednja ručka je jakooo ljepljiva, a zadnja je crna. Spremnik ulja je isto izvana pun smole, a poklopac vodilice me je strah i otpreti.

Ima li tko kakvo iskustvo i rješenje toga problema?
Hvala :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,246
Ostavi ju na suncu da se smola posuši, samo bu otpalo.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
ZJ smolu mozes ocistiti benzinom,krpu i benzin u ruke i lagano cisti. Za desetak min bude kao nova.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
@dongfeng Lanac podmazuje super iako mu fale 2 zuba.

Danas sam je naostrio i izrezao sa njom 5 metara. Nsam znao da moze izdrazati, jeste da se odmarala dok zbacim drva, i dospem joj goriva, ali radi super za kineza.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Nema veze to sto fale dva zuba za podmazivanje,jedino se malo osjeti da trese pila.

I Kinezi znaju napraviti nesto da valja(bar donekle da sluzi covjeka).
 
J

joco

Guest
imam problem kod pilenja drva
usred drva pila vrti ali lanac ne reže...??!!
novi lanac , nova zvijezda, vodilica god. dana...da li možda širina kanala vodilice lanca utječe na to
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh