• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

D

davpetri20

Guest
Re: Motorna pila STEEL

do koliko mislis dati novaca za pilu,,i kolika drva sjeces..Koji je precnik,,dali su krupna ili tanja..........Ova mi se necini lose za te novce

Uglavnom su lipe tanje.

Bukve i hrastovi nešto "glomazniji" ..

Uglavnom do nekih 3000 kn (više manje)

Ovo sam postavio iskljucivo da vidim ima li za tu cijenu nesto bolje za "amatere",odnosno meni treba uglavnom za par puta godišnje za po šumi i ništa više.. :(hi):
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: Motorna pila STEEL

kada bi se mogao protegnuti i dodati jos 900kuna,mogao bi uzeti husqvarnu 450e,,ona je 3,2ks..nije puno teska,a ima konja...za tvoj posao bi bila sasvim ok..Dodas malo vise novaca i miran si...to je moje misljenje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Motorna pila STEEL

Uglavnom su lipe tanje.

Bukve i hrastovi nešto "glomazniji" ..

Uglavnom do nekih 3000 kn (više manje)

Ovo sam postavio iskljucivo da vidim ima li za tu cijenu nesto bolje za "amatere",odnosno meni treba uglavnom za par puta godišnje za po šumi i ništa više.. :(hi):

Za tu cijenu, mislim da ovo nema konkurencije:cool2:....to ti je ujedno zamjena dcs 401.
http://alatimilic.hr/shop/Makita-motorna-motorka-benzinska-lancana-pila-DCS350-35-akcija
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Motorna pila STEEL

Prvo se raspitaj u vezi dostupnosti dijelova pa onda razmisli oko kupovine takve, dosta rijetke marke. radije dobru rabljenu stihlovku ili husqvarnu, a za te peneze se bogami more kupiti lijepa pila.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Motorna pila STEEL

Čini mi se, a i imam neko iskustvo da je po pitanju dijelova najslabiji igrač Husqvarna (dok čekaš za stroj star 3 godine dijelove nekoliko mjeseci:icon_butt:). Posebice ne vidim problem sa Dolmarom od kad ga je Makita pruzela. Imaju najširu servisnu organizaciju i nemaju bezbroj modela kao husqvarna.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Dobro vece.Ja znam za dve H 350 u mojoj okolini,ali nista dobro.Dakle jednu je novu kupio moj komsija i od samog pocetka je imao problema sa njom,a pre par meseci mu je zaribala.Kaze i da je klip izgoreo i da je doslo do havarije.
Drugu je kupio covek u obliznjem mestu,nije mnogo radio sa njom i prosle godine menjao klip i karike.Medjutim ove godine je opet morao da menja,a onda mu je se istopio klip.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Ma ja imam u ponudi povoljno 350husqvarnu ii 340,,,pa zato pitam
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
E pa vidis,tu H 340 ima moj prvi komsija i sa njom je sasvim druga prica.On radi za sebe i nesto jako malo usluzno,ali sluzi ga bez greske sigurno 10 godina,a mozda i vise.Ove dve H 350 su se lose pokazale,a mladje su od nje.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
E pa vidis,tu H 340 ima moj prvi komsija i sa njom je sasvim druga prica.On radi za sebe i nesto jako malo usluzno,ali sluzi ga bez greske sigurno 10 godina,a mozda i vise.Ove dve H 350 su se lose pokazale,a mladje su od nje.

tu su sve "male, lagane" pile i one imaju svoju namjenu to je isto kao da sa Ursusom 335 ili Imt 533-539 tjeraš berač, silo kombajn i slično,, za krupnije stvari postoje veće sve ima svoju namjenu
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
U pravu si kolega svaka ima svoju namjenu..Ja imam tri veelike profi I jednu malu stihl 018..E sada mislio sam uzeti novu husqvarnu450,ali imam ponudu za H340 I H350 koje su u vrlodobrom stanju..Trenutno radim sa mekim drvetom koje je vec poruseno samo ga treba izmetrati..Ove 3su mi prevelike I teske za to jer drva nisu bas krupna,radi se naj vise o vrbi I topoli..Ja mislim da bi H340 odraditi taj posao...Usput Sretan I Blagoslovljen Bozicc
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Evo kolege ipak sam uzeo husqvarnu 350,,bila mi je u boljem stanju nego H340,,,na njoj je novi mac I lanac od 32zuba...Jucer je bila na probi cijeli dan I zadovoljan sam njenim radom...pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ovako, zanima me nesto u vezi paljenja na pilama tj bacanje iskre na svjecici.. Da li bi iskra bila iste jacine kad bi se svijecica spojila kablom duzine oko 10 metara za paljenje na motorki? Nadam se da kuzite moje pitanje, znaci da je svjecica udaljena 10 metara od motorne pile, a opet da baca iskru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
Kaj susedova ne pali pa bi mu ti dal malo struje?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ne, tako bi palili smjesu plinova od karabita. El bi to sljakalo tako i el bi iskrica od svijecice mogla upaliti plin od karabita? Vi stariji to sigurno znate.. :icon_e_biggrin:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Visoki je to napon, tak da bi trebalo komot baciti iskru+ uzemljenje. Čekaj to sa običnom žicom? e to ne znam. A da si bunker iskopaš i onda samo ruku sa upaljačem van:icon_weed:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Bez mase -pola nema iskre.Trebaš još jedan kabal za masu pa da između preskoči.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
U tom slučaju im je jednostavnije aparat za švasanje zeti i spojiti klješta i masu, jednoga na šalter i ožeži.
ko bog bu svaki čas kurblal
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
358
Prije dosta vremena sam napravio "top" sa sviječicom za karabit i uredno palio sa motorkom, par metara žice i spojiti sa lulice na sviječicu i buum
 

Najnoviji postovi

Na vrh