• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Tko se bavi sa motorkama, po defaultu nemože imati ukusa:tongue:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

onda prodaj husqvarnu i kupi stihl
to je kao kad bi ja usporedio stihl ms 660 i husqvarnu 365 i reko ma husqvarna nevalja stihl je bolji a razlika u snazi duplo nažalost mnogi na ovom forumu to tako uspoređuju osobno kad budem kupovo novu pilu opet husqvarna iako imam i jedno i drugo[/QUOTEslazem se hrvoje sa tobom,,ja imam 2stihl i jednu husqvarnu,,sada opet trazim neku srednju i razmisljao sam dali stihl ili husqvarna,,naravno odlucio sam se za husqvarnu samo jos nisam izabrao koji model..ako naleti nesto polovno da je u dobrom stanju uzimam to

Koliko vidim niste me razumjeli,:icon_scratch:eek:ve dvije što imam ne prodajem i ne kažem da su slabe ili dobre, one mi trebaju za druge poslove.
21156146.jpg

21156147.jpg

Ja sam samo postavio pitanje za forumaše koji imaju iskustva sa STIHL MS361, polovna rabljena ili nova SOLO 665. = koje je bolje uzeti, potrebno samo za desetak metara drva godišnje, ali da radi po cijeli dan pošto sam ograničen sa vremenom. Ja u SLO šuma u BiH a malo godišnjeg odmora za sve poslove.
LP.
 
I

iksi

Guest
neka je sa srecom da istruze stotine metara drva mozes mi reci koliko si je platio posto i ja planiram uzeti neku motorku
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Vidil san na njuškalo prodaje se Husqvarna a nanjoj piše Tomos.Može obijašnjenje.
Daj si truda pa dogovori manju cinu,to ako je od kolege i ako je pravi če spustit.
Ima utom istine da ime plačaš,mada san jednom radil sa jednom sasvim drugom motornom pilom i bia san nemalo iznenađen,imala je sve, i snagu i bila je bez mane.

Nekada davno su u tomosu sklapali husqvarnu. Ja imam Tomos-Husqvarnu 61ff i prezadovoljan sam sa njom.
 
I

iksi

Guest
i ja je imam samo husqarnu 66 placena 1000maraka 85god isekla hiljade metara drva
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
e kod mene danas kvar na viligeru. otisao zupcanik [prsten ] za pogon lanca. razdvojio se u dva dela. ali nikakvo cudo sta je izdrzao. sekao obalu ,debelo korenje u zemlji .a to su uslovi sto nijedna testera nevoli nikako. ali sta cu kad se drugacije nemoze. ovaj uzas koji sam odradio nikako drugacije se nebi mogao uraditi.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Motorna pila STEEL

jedine marke koje za mene danas valjaju su stihl i husqvarna. sve ostalo si morete deti za škrljak.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna pila STEEL

svaka je dobra za koliko je novaca i ako se vodi racuna. kad bi sa stihlom i huskom radio ovo sto radim napravio bi stete koliko cela moja viliger kosta.seci obalu i korenje od panjeva je smrt za bilo koju .ali bolje unistiti 150 eur nego 600-1000. zato sve ima svoje prednosti i mane. nehvalim kinesko ili slicno ali su jako jeftine i odrade sebe jako brzo. da su previse dugotrajne nisu ali nije vise nista toliko kvalitetno i dugotrajno.
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Re: Motorna pila STEEL

svaka je dobra za koliko je novaca i ako se vodi racuna. kad bi sa stihlom i huskom radio ovo sto radim napravio bi stete koliko cela moja viliger kosta.seci obalu i korenje od panjeva je smrt za bilo koju .ali bolje unistiti 150 eur nego 600-1000. zato sve ima svoje prednosti i mane. nehvalim kinesko ili slicno ali su jako jeftine i odrade sebe jako brzo. da su previse dugotrajne nisu ali nije vise nista toliko kvalitetno i dugotrajno.

Pozz prijatelju , ako nije tajna koji vileger posjedujes ja sebi mislim uzet vgs 33s ili husqvanu 236 Sad se dvoumim. Vileger ima snage , a husqvana kvalitet. Pila bi mi trebala da okrcim voćar. Promjer drveta ima različitih od 5 cm do 30 cm vocar ima nekih 5000 m2
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod mene je VGS 30 viliger. nije los ima snage.mana je kod pojedinih da se hoce grejati previse.kod mene se ovaj pregrejao iz cista mira nista tesko nije radio. ali fabricka greska u karikama jer je bio tesan na karikama. trebalo ga je muski potegnuti da se upali. kad su ga odradili u servisu pod garancijom sasvim druga prica. otada nikakvih problema vec 7 god. tako da za te potrebe i te precnike je super. mozda bih ti preporucio i VGS24 posto koliko vidim bolje se pokazao i nema problema sa grejanjem nijedan. sve im je isto sem sireg sklopa u motoru.
 

digital26

Član
Tu od
8 Tra 2013
Poruka
30
Aha ok hva li ti ja namjeravam ovaj vgs 33s kažu da su sa njim rješene neke dječije bolesti od vgs 30 , a razmišljam o husqvani 236 ili stihl 180d
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to je u principu ista testera. i jako mnogo delova je isto bez obzra koji je tip. moja je svasta sekla a najmanje lepog drveta. delovi su kod nas pristupacni servisa ima i sluzi ako se iole vodi racuna. ali necu da preporucujem nek ipak svak odluci sta je za njega najbolje. ja sam je prvenstveno uzeo sto je jeftina i ima garanciju 2 god. bas zbog krcenja i svacega sto sece jer bolje je nju da sahranim nego mnogo skuplju. ali i dalje sluzi dobro a cetvrti lanac dere.sekao sam do 70 cm precnika i na kladice isekao i jedino je netreba gasiti odmah ako se zagreje nego ostaviti da radi. ipak su to hobi testere
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo da i ja dam ocjenu svoje zujalice, pošteno sam je stiskao i mogu reći da vrijedi svakog plaćenog €ura, bukovinu, hrastovinu i grabovinu reže ko sir. Kad je dobro založiš ljepše zuji. Ja prezadovoljan):icon_winkle:
21214677.jpg
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Re: Motorna pila STEEL

do koliko mislis dati novaca za pilu,,i kolika drva sjeces..Koji je precnik,,dali su krupna ili tanja..........Ova mi se necini lose za te novce
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,656
Re: Motorna pila STEEL

malo konjića...sam imam štil sa 2.3 konja i uvrh glave joj je ona vodilica od 30 cm...i tanki lanac...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Re: Motorna pila STEEL

To je odlična amaterska pila, odlična za kresanje, e sad baš za rušenje i nije...Iz oglasa ne mogu skužiti jel nova, ali po cijeni bi trebala biti, jer se po toj cijeni do nedavno prodavala
 

Najnoviji postovi

Na vrh