• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Meni se čini da ti niti jednu niti drugu nisi imao prilike vidjeti...291 kao i 271,251,231 imaju školjkastu gradnju, dakle plastični "karter", dok kod 359 je klasična Al gradnja, cilindar sam za sebe, nije dio kučišta

Ne ja nisam imal prilike ništ vidjeti .:(giggle):
Neznam kaj ste svi napeli na husqarne i to na 359 ?????? Ja bi onda rađe kupil jonsereda 2259 .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Ne ja nisam imal prilike ništ vidjeti .:(giggle):
Neznam kaj ste svi napeli na husqarne i to na 359 ?????? Ja bi onda rađe kupil jonsereda 2259 .

ista stvar jeftinija 100-200 kn, osobno imam i 2165 blazanac H365
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
To ti je to kad ljudi gledaju u par kuna . Ja osobno nikad više nebi kupil novu pilu jer ne radim profesionalno . Doma nikad nisam bez dvije pile , a profi husqarnu si ne bi slagal ni da ju badava dobim neispravnu .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E nisam imal prilike slagat ni jednu huskvarnu,kaj su joj djelovi jako skupi?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
To ti je to kad ljudi gledaju u par kuna . Ja osobno nikad više nebi kupil novu pilu jer ne radim profesionalno . Doma nikad nisam bez dvije pile , a profi husqarnu si ne bi slagal ni da ju badava dobim neispravnu .

nemoj lupetati razmisli drugi puta prije nego nešta napišeš:icon_butt:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne ja nisam imal prilike ništ vidjeti .:(giggle):
Neznam kaj ste svi napeli na husqarne i to na 359 ?????? Ja bi onda rađe kupil jonsereda 2259 .

Pa to je očito, onda bi znao kak je građena ms290, a kak 359. Jon 2259 je ista pila kao i 359, a trenutno je 359 na akciji i jeftinije je od jona:cool2:
Još jedanputa velim, 90% vas nije objektivno, i svrstali ste se svaki na svoju stranu i ne popuštate makar bili u krivu. Koliko puta je upravo ova tema otišla k vragu zbog toga. I ja ima svojega favorita, ali to se iz moga pisanja ne može odrediti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja imam favorita a nije opče pila nego moja sjekira,koja me jača i čeliča.:(rofl)::icon_axe:

Meni je stihl super i stvarno su super,al ne serem po drugim markama i mislim da se trenutno najviše isplati huski.:icon_thumright:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pa to je očito, onda bi znao kak je građena ms290, a kak 359. Jon 2259 je ista pila kao i 359, a trenutno je 359 na akciji i jeftinije je od jona:cool2:
Još jedanputa velim, 90% vas nije objektivno, i svrstali ste se svaki na svoju stranu i ne popuštate makar bili u krivu. Koliko puta je upravo ova tema otišla k vragu zbog toga. I ja ima svojega favorita, ali to se iz moga pisanja ne može odrediti.

Nije stvar tko je u pravu tko u krivu,ja radim sa obje marke po par tisuća kubika godišnje,cca moja malenkost odradi 5000kubika ali ja radim isključivo sa390xp što neznači da nešto drugo nevalja:icon_razz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
To ti je to kad ljudi gledaju u par kuna . Ja osobno nikad više nebi kupil novu pilu jer ne radim profesionalno . Doma nikad nisam bez dvije pile , a profi husqarnu si ne bi slagal ni da ju badava dobim neispravnu .

:icon_scratch: zašto :icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
a profi husqarnu si ne bi slagal ni da ju badava dobim neispravnu .

Ako ju ti dodijes badava javi ja te pocastim jelom i pilom ja cu ju slagat ja bi ju sigurno slago!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
:icon_scratch: zašto :icon_scratch:

Zato jer sam pital za djelove za 357 xp i ispalo je da klip , cilindar i radilica , bez ležajeva i semeringa , dihtunga košta oko 70% nove pile .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa nije to samo kod huskvarne slučaj , kod većine ti je tako
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel misliš da bi recimo na MS361 prošo puno jeftinije. sklop i radilica zajedno su od 2000 do 2500kn. Al srećom postoji internet pa se uvijek nešto iskemija.
Kod Huskvarne najisplativije je ulagati u npr 61, i sve pile na tu šemu(262, 365), a kod Stihla 038,051,026 pa čak i Contru(070,090)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne izgleda mi loše još ak je japanska onda bi trebala biti ok.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dobra cijena, a pila je Dolmar Hamburg, japanci su samo vlasnici.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: Motorna pila STEEL

Šogor je kupil tri kineza na ebayu za neku siču. "TIMBERTECH" takozvani.

Br.1. Je zagzil slučajno s fergičem, ona je služila ond kao donator za Br.2 i Br.3

Br.2 Je radil 2-3 mjesca u tom vremenu su se lagano menjali dijelovi koji su se skidali sa BR.1

Br.3 Je sad zadnji izdahnul jer više nema dijelova za skidanje (radila je isto 2-3 mjeseca) sa Br.1 i 2....

Uglavnom su odlazili anlaseri, uljne pumpe, fergić, neki dijelovi su se deformirali od temperature.

Da još napišem da su sve tri radile sa oregon garniturom koju je kupil isti dan i montiral jer original lanc i vodilica su bili čista repa.
Na kraju je ostala ta oregon garnitura na kojoj nije ni za pola potrošen lanac....


Sve u svemu..... smeče!!!
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Motorna pila STEEL

Delam na skladištu građevinskog materijala, pa trebamo motornu pilu za tu i tam prerezat neku građu. Imali smo stihl 023 ali je neki bilmez provalil i zdrmal ju je. Prije par mjeseci su kupili neko Timberwood gov*o. Danas je riknula bobina. Ne vjerujem nikakvom jeftinom kineskom smeću niti želim to kupovat. Zgleda ko da jede bukve za doručak a nebre prerezat gredu 14x16 da se ne pati. Jednostavno su te kineske šklopocije kolko para-tolko muzike al baš puno ne svira. Neko tu i tam ima sreće pa mu dela dugo, nekome rikne odma a mene je danas tak rasrdila kaj bi ju najrađe primil za vodilicu pa jedno pet-šest put po asfaltu! Neču to na dvorištu ni da z neba opadne. obično smeće i smrdi na kinesku plastiku:mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Motorna pila STEEL

vilager se sklapa kod nas a cija je tacno marka neznam. jedni kazu italijanska drugi kineska. ima prilicno slicnosti sa kinezima i mislim da se otuda delovi donose. kako koja ali vecinom solidno se pokazale.i delovi su da kazem bagatela. sem prve havarije sa uljem kad je uradjena generalna posle 5meseci dosad nisam imao problema a i nestedim je uopste.iako je vodilica prevelika za ovu snagu teram je pun mac veoma cesto i trpi.da je neureknem nijedan vise kvar . vodilicu sam novu tek zamenuo i tri lanca dosad i to je sve. ali i to je mojom krivicom vecinom sem original lanca sto nije nizasta bio.vec 7 god sluzi i otplatila je sebe davno. za 200 eur koliko sam je platio tad ni priblizno nista nisam novo mogao kupiti a da ima garanciju i delova .a ovo sto nam prodaju na pijacama i internet prodaji je obicno smece. tast je kupio stihl kopiju kineza vala je smece neopisivo. niko je nije uspeo upaliti i kupi je skoro za dzaba za 40 eur. e onda muke moje dok nisam karburator ustelovao. to je van svakog stelovanja i uputstva. ali radi solidno zasad a dokle videcemo. za njega i netreba bolje jer malo sta ima za seci. koje drvo u obali i to je to
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Re: Motorna pila STEEL

Ljudi molim vas da malo usporite sa špotancijom "kineskinja", ja sam svoju popljuval prije neg sam ju kupil ( i ovom prilikom velim puj, puj), ali kad mi je izrezala 10 m3 drva za 90 europskih novčića plus tri litre mješanog benzina, nemrem joj prigovorit.

Išla bude ona još ovih dana i zime na probu uz međe i međake pa javim kak sam se provel sa kosookom (radije bi da je njemica i plavuša).
vica, jurek, puki22 lijepi pozdrav i hvala za komentare, čitamo se.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh