• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Pa evo, zato jer npr. možeš kupiti Dolmar ps-420, koja je ranga MS240 za cijenu Ms 211:icon_hang:
Meni osobno i profesionalno je najbolja motorka ona koja ima dostupne dijelove. To se može odnositi za barem 90% korisnika.
To znači da je za tebe najbolja STEEL 440, kupiš njih 10 za cijenu jedne STIHL 440, i stalno imaš dijelova i novu pilu. :icon_pidu:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Trenutno i je tak, ali ne za 20-30 godina:icon_pidu:. Na takvu dostupnost mislim.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ipak je ljepo kad imas kvalitetu i kad te dugo sluzi bez sarafanja po njoj.
Al ozbiljnije marke imaju serije za amaterizam i profesionalizam i tu je velika razlika u kvaliteti djelova evo naprimjer kod stihla je svaka koja zavrsava na neparni broj amaterka a na parni profi a i razlika u cijeni je vidljiva.
Imaju modeli koji su posebno extra i pobrale su nagrade na natjecajnjima i najprodavanije i to je kod prodaje naznaceno.

Svaka marka koja kod nas ima servise i rezervne djelove je za mene dobra i nema se kaj dvoumiti,jer na svakoj treba ponekad nekaj zamjeniti i ako imas di kupiti to je puno lakse,a vecinom nekaj treba kad se s njom radi pa je vecinom hitno.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
To znači da je za tebe najbolja STEEL 440, kupiš njih 10 za cijenu jedne STIHL 440, i stalno imaš dijelova i novu pilu. :icon_pidu:

možda i jesu cjenom tu negdje ali njih 10 ne može napraviti posla što može 440 i tu je kraj priče,,
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ipak je ljepo kad imas kvalitetu i kad te dugo sluzi bez sarafanja po njoj.
Al ozbiljnije marke imaju serije za amaterizam i profesionalizam i tu je velika razlika u kvaliteti djelova evo naprimjer kod stihla je svaka koja zavrsava na neparni broj amaterka a na parni profi a i razlika u cijeni je vidljiva.
Imaju modeli koji su posebno extra i pobrale su nagrade na natjecajnjima i najprodavanije i to je kod prodaje naznaceno.

Svaka marka koja kod nas ima servise i rezervne djelove je za mene dobra i nema se kaj dvoumiti,jer na svakoj treba ponekad nekaj zamjeniti i ako imas di kupiti to je puno lakse,a vecinom nekaj treba kad se s njom radi pa je vecinom hitno.

Mislim da se već negdje raspravljalo o tome....to ne drži vodu, niti nikad nije

kamo spadaju ove: 041,045,051,075
jel ms 280,192, 018/180 spadaju u profi pile?
Svi novi modeli dobivaju oznaku xx1, izuzetak 362
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da u pravu si to ne vrijedi za prastare i do prije 2god mislim kad su te nove uvedene al te nove nisu neka kvaliteta jer se djelovi svuda rade.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Da u pravu si to ne vrijedi za prastare i do prije 2god mislim kad su te nove uvedene al te nove nisu neka kvaliteta jer se djelovi svuda rade.

Prerano još suditi, dajmo im šansu da se dokažu.
Mene nervira jedna druga stvar, a to je da zbog standarda koje proizvođaći moraju poštivati, pile postaju sve teže:icon_butt:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prerano još suditi, dajmo im šansu da se dokažu.
Mene nervira jedna druga stvar, a to je da zbog standarda koje proizvođaći moraju poštivati, pile postaju sve teže:icon_butt:

Da dajmo im jos vremena al nekak su poceli koristiti materijale koji se lako pojedu i potrose i nema reparature nego novi dio.
Kaj nisu povecali kolicinu plastika i nekih legura pa bi trebale biti lakse.
Moja 064 iz devedesetih ima 7.1kg.
A 038 magnum iz osamdesetih ima oko 6.4kg.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Koja je razlika (u kvaliteti) između 064 i MS 640?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Koliko ja znam nikakva, barem je nisam našao(plastični rez?, odušak rez?). Veća je razlika između 064 od početka pa do svog kraja radnog vijeka.

@oficir..koja je to nasljednica 064? isto tako i za 038. kod pila za rušenje nit nije tolko bitna težina, ali za kresanje je već druga priča. Konkretno mislim na 260/261 ili 361/362
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Koja je razlika (u kvaliteti) između 064 i MS 640?

Nema razlike po izgledu izvana a iznutra neznam a mislim da je super jer je profi samo nasljednica.

Postoje hobi motorke poluprofi i profi i tu je je puno modela pa trebatmalo prouciti al cjena govori i o kvaliteti pojedinih modela.

Ovo su po njihovom katalogu najbolje i profi pile i te kostaju i vrijede,to su najnoviji modeli.

MS 660 STIHL Magnum® A professional chain saw with one of the best A professional chain saw with one of the best power-to-weight ratios in the industry. power-to-weight ratios in the industry.

MS 880 STIHL Magnum® MS 880 STIHL Magnum® This heavy-duty chain saw offers maximum This heavy-duty chain saw offers maximum power for the most demanding cutting conditions. power for the most demanding cutting conditions.

MSE 220 MSE 220 Heavy-duty electric chain saw for professional Heavy-duty electric chain saw for professional users. users.

MS 441 C-MQ STIHL Magnum® MS 441 C-MQ STIHL Magnum® Heavy-duty, fuel-efficient and professional chain Heavy-duty, fuel-efficient and professional chain saw with an additional chain braking feature. saw with an additional chain braking feature.

MS 362 MS 362 An optimal combination of torque, power and An optimal combination of torque, power and weight – all in one chain saw. weight – all in one chain saw.

MS 362 C-Q MS 362 C-Q The MS 362 chain saw, with the addition of the The MS 362 chain saw, with the addition of the Quickstop® Plus Chain Braking feature. Quickstop® Plus Chain Braking feature.

MS 362 R MS 362 R The MS 362's optimum combination of torque, The MS 362's optimum combination of torque, power and weight, with a wrap-around handle (R). power and weight, with a wrap-around handle (R).

MS 660 R STIHL Magnum® MS 660 R STIHL Magnum® All the professional power of the MS 660 STIHL All the professional power of the MS 660 STIHL Magnum® chain saw, with a wrap-around handle Magnum® chain saw, with a wrap-around handle (R). (R).

MS 880 R STIHL Magnum® MS 880 R STIHL Magnum® All the maximum power of the heavy-duty MS 880 All the maximum power of the heavy-duty MS 880 STIHL MAGNUM® chain saw, with a wrap-around STIHL MAGNUM® chain saw, with a wrap-around handle (R... handle (R...

MS 261 MS 261 A high power, high fuel-efficiency chain saw for A high power, high fuel-efficiency chain saw for professional users and homeowners with large professional users and homeowners with large jobs. jobs.

MS 261 C-Q MS 261 C-Q Same features as the MS 261, but with STIHL Same features as the MS 261, but with STIHL Quickstop® Plus – an added chain braking Quickstop® Plus – an added chain braking feature. feature.

MS 441 C-M STIHL Magnum® MS 441 C-M STIHL Magnum® Powerful professional chain saw with STIHL M-Powerful professional chain saw with STIHL M-Tronic™ engine management system. Tronic™ engine management system.

MS 441 R C-M STIHL Magnum® MS 441 R C-M STIHL Magnum® The intelligent engineering of the MS 441 C-M The intelligent engineering of the MS 441 C-M STIHL MAGNUM® chain saw, with a wrap-around STIHL MAGNUM® chain saw, with a wrap-around handle (R)... handle (R)...

MS 201 C-E MS 201 C-E A lightweight, low-emission chain saw with STIHL A lightweight, low-emission chain saw with STIHL Easy2Start™ that packs the power pros need. Easy2Start™ that packs the power pros need.

MS 461 MS 461 A well-balanced, professional chain saw that is A well-balanced, professional chain saw that is fuel efficient and low maintenance. fuel efficient and low maintenance.

MS 461 R MS 461 R Fuel efficient and low maintenance, now with a Fuel efficient and low maintenance, now with a wrap-around handle (R). wrap-around handle (R).

MS 150 C-E MS 150 C-E One of the lightest gasoline-powered chain saws One of the lightest gasoline-powered chain saws on the market and includes innovative STIHL on the market and includes innovative STIHL features...

038 magnum je jako slicna kao sadasnja 441 magnum a slabija od nje bi trebala biti 362
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ms 660 je pila stara preko 20 godina, to što ima novu nomenkalturu ništa ne znači. nasljednica 056.
038/380 su pile sa početka 80tih i nisu kategorije 441, prije sa 361. Stvar je u tome da im se kubikaža kretala od 61.5 do 72,4ccm. Pila pod oznakom 380 je pila koja se prizvodi u Brazilu
880 je nasljednica 084 koja je isto ohoho stara
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moja 064 je 72cm3 i 6.5ks
A 038 i 038magnum je razlika u kubicima i snazi oko 1kw.
I 038magnum je po snazi i tezini oko 441, oko 5.5ks i 6.5kg.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
064 ima 84.9ccm i nju je naslijedila 650, razlika zanemariva
038M ima 72,4ccm i ima 4,8-4,9ks, dok 441(tehnološki svetlosne godine ispred) ima 5,7ks, ali iz manje kubikaže(magnum i 380 su gotovo identične pile, s time da se 380 ne prodaje u EU) Zanimljivo je da je kinezi obožavaju kopirati
 
G

Gorki

Guest
Bok društvo,

Zanima me ima li neko iskustva sa Shindaiwa pilama?
100% japanska proizvodnja nema kopija.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Ja imam doma 4 štilovke 070, 051AV, 041 i MS170 najstarija je 65godiste al po videnom stanju huskvarna nije losa i ima decki koji se bave drvima a huskvarna sve radi a manje upotrebljavane marke homelitka za manje poslove me odlicno iznenadila mala cijena a super sve odradila (imo ju nije prezivila pad drva)

HOMELITE = Husqvarna... Neznam da li za sve modele al neke nove jesu sigurno..

Imao sam prošli tjedn 3 kom po veličini u rukama, detaljno sam ih analizirao :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Da strava,stvarno nenadjebiva pila.
Sutra brusim lance i čistim motorke i od ponedjeljka idem radit drva,jedna bukva i tri brka hrastova šumarija dodjeljuje i dobio sam parcelu,oko 25m
bude.
Bez položenog ispita za motornu pilu nema parcele!
E sad se bu vidlo jer ovisi od šumarije do šumarije.
Bit če oko 100kn metar možda i jeftinije ovisi pod koju če mi klasu pisat drva.
:drink::icon_keel:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Evo huskvarna 4ks,4000kn
Stihl 4ks,6000kn
huskvarna 6.5ks 7400kn
stihl 6.5ks 8200kn
S tim da huskvarna ima akcije dok stihl ima samo popust 5% na keš i cjene iznad 1000kn.
pa ti računaj razlike i pristupačnost i cjenama.

Sad računaj http://www.husqvarna.com/hr/products/professional-chainsaws/357-xp/#specifications.Uspoređuješ profi Stihl sa pilama koje nisu u istoj kategoriji od Husqvarne usporedi profi pilu sa profi pilom :(y): osim kako sam negdje i rekao da su MS 660 i 650 opako precjenjene.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

HOMELITE = Husqvarna... Neznam da li za sve modele al neke nove jesu sigurno..

Imao sam prošli tjedn 3 kom po veličini u rukama, detaljno sam ih analizirao :)

Moja je bila 3314 i napilila se cudo jedno par godina je samo suhu hrastovinu rezat za granje obrezivat bila je odlicna!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Upravu si kaj se tiče precjenjenosti al evo po snazi jedma i druga ista snaga,a sad jel profi ili ne za svoje potrebe 2000kn razlike pa ti vidi kaj bi kupil?
 

Najnoviji postovi

Na vrh