• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
dobar dan forumasi..imam husqvarnu 365 specijal,,kupljena prije godinu ipo dana..sve je ok.,pila reze ima snage itd,,,ali problem je kada ju palim hladnu teze pali.moram 7 puta povuc starter da se javi,,onda vratim ćok i opet 5 puta povucem da upali..kada je ugrijana pali od prve.dali je to mozda svijeććica,,sta vi mislite o tome...pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo obavezno nova svjecica ak bu opet zezala uzet set membrane i promjenit na fergazeru i samo gas.
Staro gorivo ak je ostalo u njoj obavezno bacit van i novo unutra!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
ok,,hvala puno a sumljam da su membrane jer radi ovak dobro,nema nikakvih problema,,ali vidjet cu,,,nekada ali rijetko mi zna kada je na leru pocet vrtjet lanac ali onda opet stane..mozda su ipak membrane
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Svječica sa time nema apsolutno nikakve veze....ja sumnjam da ti negdje na crijevima vuče zrak, pogotovo jer si napisao da ponekad u leru ubrzava.....a sa time povezano, kad pila stoji benzin se vraća u rezervoar i onda pumpa jedno vrijeme nemože dignut gorivo, jer joj negdje zrak ulazi
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Za početak da, to te ništa ne košta..... ali nemoraju crijeva biti načeta, moguće da je crijevo oslabio i ne steže dobro na nazuvicu.....
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
ok..vidjet cu to,,,,a kada sam je kupovao prosle godine u servisu mi je rekao covjek kada je razradim da ju donesem da je dosteluje,,,ali ja sam na to potpuno zaboravio i nisam odnjeo...do sada je izrezala oko 300metara drve bez problema
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ok..vidjet cu to,,,,a kada sam je kupovao prosle godine u servisu mi je rekao covjek kada je razradim da ju donesem da je dosteluje,,,ali ja sam na to potpuno zaboravio i nisam odnjeo...do sada je izrezala oko 300metara drve bez problema

Ako ti je do sad radila super netreba stela. a motorka je nova,ja na stilovki 064 95god i 038 89god i nikad nisam mjenjal crjeva i jos su ok. Meni nije htjela palit otprve nego nakon dugog natezanja a kad upali radi super promjenil sam membrane i sve 5.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Ako ti je do sad radila super netreba stela. a motorka je nova,ja na stilovki 064 95god i 038 89god i nikad nisam mjenjal crjeva i jos su ok. Meni nije htjela palit otprve nego nakon dugog natezanja a kad upali radi super promjenil sam membrane i sve 5.

tako je isto i meni...bolje mi pali stil 044,,i 023 nego ova nova husqvarna..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
tako je isto i meni...bolje mi pali stil 044,,i 023 nego ova nova husqvarna..

Od stajanja na hladnom cjelu zimu mogu membrane otic za 1zimu ovisi o kvaliteti,kad promjenis dihtunme membranu i gumeni plovak,to dobijes u setu zda fergazer,odma druga motorka,vise snage i pali odma hladna,i naravno mora biti svjecica i i gorivo novo.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Od stajanja na hladnom cjelu zimu mogu membrane otic za 1zimu ovisi o kvaliteti,kad promjenis dihtunme membranu i gumeni plovak,to dobijes u setu zda fergazer,odma druga motorka,vise snage i pali odma hladna,i naravno mora biti svjecica i i gorivo novo.

vidjet cu,,,meni motorka radi barem 4 dana u tjednu,,,tako da se puno ne odmara.,.prvo cu vidjeti svijecicu..stavit nnovu da vidim kako ce paliti onda
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
vidjet cu,,,meni motorka radi barem 4 dana u tjednu,,,tako da se puno ne odmara.,.prvo cu vidjeti svijecicu..stavit nnovu da vidim kako ce paliti onda

Tako je kreni od nje to nije skupo pa vidi.
Al uzmi kakvu propisuje proizvodac.:icon_e_wink:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
dali odgovara NGK ili neka druga marka :icon_question:
koliko me sječanje služi to je prva ugradnja, meni se nekada događalo kada ostane bez goriva treba malo duže povlačiti dok opet navuče gorivo zato pazim i nemam više tih problema, stara je 3 godine i potrošila je 3-4 lanca (pričam o Jonsoredu 2165 koja je ista 365)
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
koliko me sječanje služi to je prva ugradnja, meni se nekada događalo kada ostane bez goriva treba malo duže povlačiti dok opet navuče gorivo zato pazim i nemam više tih problema, stara je 3 godine i potrošila je 3-4 lanca (pričam o Jonsoredu 2165 koja je ista 365)

meni kada nestane goriva,naspem povucem cok,,,i od 2 puta upali
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
meni kada nestane goriva,naspem povucem cok,,,i od 2 puta upali

Tak i stihl cok 2 puta potegnes i trzne.
Uzmi ngk i nebus pozalil,pokazale su se super i ko manje radi dugo traju a i nisu neka velka cjena mislim da je 33kn,a membrane oko 90kn ovisi di uzimas.:icon_e_wink:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
984
Tak i stihl cok 2 puta potegnes i trzne.
Uzmi ngk i nebus pozalil,pokazale su se super i ko manje radi dugo traju a i nisu neka velka cjena mislim da je 33kn,a membrane oko 90kn ovisi di uzimas.:icon_e_wink:

hvala puno na odgovorima,,.dali znate mogu li stavit na husky lanac od 32 zuba,,korak 325....sad je na njoj 32zuba i 3/8 korak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
hvala puno na odgovorima,,.dali znate mogu li stavit na husky lanac od 32 zuba,,korak 325....sad je na njoj 32zuba i 3/8 korak

Kaj fali 3/8? Super ide u drvo a neopterebuje ju,samo lanc mora biti nabrusen pod dobrim kutom i nema frke ide ko noz u maslac.:icon_keel:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
NGK svecice su mozda ponajbolje sad na trzistu kod nas. za evropu koliko sam cuo zaduzena je fabrika u francuskoj. ako nadjes japansku to je tek prava.ja ih koristim na svim benzincima i preporucujem svima. samo toplotnu vrednost moras uklopiti po oznaci za taj model koji je propisan i nemas brige. sto se tice paljenja trebalo bi pregledati prvenstveno vodove od goriva dal nisu popustili i labavi negde. ondaprobaj malo prestelovati karburator .moguce je i membrana gde vuce gorivo da se istegla pa teze povlaci. ma nista vise nije predvidjeno da sluzi , zarada fabrika je na delovima
 
Na vrh