• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
NGK svecice su mozda ponajbolje sad na trzistu kod nas. za evropu koliko sam cuo zaduzena je fabrika u francuskoj. ako nadjes japansku to je tek prava.ja ih koristim na svim benzincima i preporucujem svima. samo toplotnu vrednost moras uklopiti po oznaci za taj model koji je propisan i nemas brige. sto se tice paljenja trebalo bi pregledati prvenstveno vodove od goriva dal nisu popustili i labavi negde. ondaprobaj malo prestelovati karburator .moguce je i membrana gde vuce gorivo da se istegla pa teze povlaci. ma nista vise nije predvidjeno da sluzi , zarada fabrika je na delovima

Tesko je nac ngk da pise japan mislim ove male za motorke i flakserice naci ces najvise brazilke ngk ili spanjolske al isto su dobro i nema frke.
Danas je svuda losa kvaliteta pa kad je svuda losa onda bolje od 3 govna kupit najkvalitetnije gov*o.
Mislim da je bolja kupnja huskvarna nego stihl jer ista snaga a puno manje novaca a traju dugo i jedna i druga ak ih se umjereno koristi.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Tesko je nac ngk da pise japan mislim ove male za motorke i flakserice naci ces najvise brazilke ngk ili spanjolske al isto su dobro i nema frke.
Danas je svuda losa kvaliteta pa kad je svuda losa onda bolje od 3 govna kupit najkvalitetnije gov*o.
Mislim da je bolja kupnja huskvarna nego stihl jer ista snaga a puno manje novaca a traju dugo i jedna i druga ak ih se umjereno koristi.

da stvar je ukusa,,,ja imam husqvarnu dvije stilovke,,i razmisljam o kupnji jos jedne husqvarne
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
da stvar je ukusa,,,ja imam husqvarnu dvije stilovke,,i razmisljam o kupnji jos jedne husqvarne

Da u pravu si,ja imam samo tri samo stihl pa danas da kupujem novu neznam jel bi stihl jer love je sve manje a one su sve skuplje!
Tak da bi mi drugi odabir bil huskvarna.:icon_e_wink:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Da u pravu si,ja imam samo tri samo stihl pa danas da kupujem novu neznam jel bi stihl jer love je sve manje a one su sve skuplje!
Tak da bi mi drugi odabir bil huskvarna.:icon_e_wink:

je istina stil je malo pre skup za moje misljenje...a vremena su sve teza i teza
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Da u pravu si,ja imam samo tri samo stihl pa danas da kupujem novu neznam jel bi stihl jer love je sve manje a one su sve skuplje!
Tak da bi mi drugi odabir bil huskvarna.:icon_e_wink:

je istina stil je malo pre skup za moje misljenje...a vremena su sve teza i teza

možete li vas dvoje meni ovako nepismenom,što se tiče pila,objasniti kolika je to razlika u cijeni između stihla i husqarne da vi tvrdite da je stihl puno skuplji...naravno, usporedba cijena dvije pile slične snage...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
možete li vas dvoje meni ovako nepismenom,što se tiče pila,objasniti kolika je to razlika u cijeni između stihla i husqarne da vi tvrdite da je stihl puno skuplji...naravno, usporedba cijena dvije pile slične snage...

pa recimo husqvarna 372xp kosta 7059kuna,,,a stil u tom rangu ms440 7250kuna....nije neka pre velika raazlika ali opet je stil skuplji
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa recimo husqvarna 372xp kosta 7059kuna,,,a stil u tom rangu ms440 7250kuna....nije neka pre velika raazlika ali opet je stil skuplji

Moj stric je kupil huskvarnu 5ks neznam koji je broj platil ju je na nekoj akciji prije 2god 4500kn dok stihl od 5ks nema ispod 6500kn.
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
pa recimo husqvarna 372xp kosta 7059kuna,,,a stil u tom rangu ms440 7250kuna....nije neka pre velika raazlika ali opet je stil skuplji
znači razlika je dvjesto kuna a ti tvrdiš da je stihl preskup....po meni ta razlika nije presudna...
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
Moj stric je kupil huskvarnu 5ks neznam koji je broj platil ju je na nekoj akciji prije 2god 4500kn dok stihl od 5ks nema ispod 6500kn.

naj jeftinija je stil ms362 4,6ks,,6875kuna ili stil ms 440 5,4ks 7250 kuna
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
naj jeftinija je stil ms362 4,6ks,,6875kuna ili stil ms 440 5,4ks 7250 kuna

Moj stric je kupil huskvarnu 5ks neznam koji je broj platil ju je na nekoj akciji prije 2god 4500kn dok stihl od 5ks nema ispod 6500kn.

to je priča od prije dvije godine...otiđi sutra u trgovinu pa provjeri kako je danas....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,642
sjećam se da su do lani slovenci kod nas kupovali husqarnu koda je badava...jer u odnosu na njihove cijene je i bila..:wink:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
981
sjećam se da su do lani slovenci kod nas kupovali husqarnu koda je badava...jer u odnosu na njihove cijene je i bila..:wink:

e da,,,ja razmisljam o kupnji jos jedne motorne pile,,nez dali stihl ili husky,,,ali mislim da cu doci u hrvatsku kupiti,jer ovdje kod nas cijene su malo zaj*bane
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ponovio sam se sa novim mačem (Husqvarna) i lancem (fabrički). Ovakav lanac još nisam video, valjda me pomalo uhvatila hrđa. Čitav santimetar dugačak zub i nekako ceo lanac deluje kvalitetnije od starijeg modela. Pošto sam kupio 8m drva koji su mi ispred kuće, lagano, sam bez ičije pomoći sa gomile istružem po malo to iscepam i odma spakujem u šupi. Mala prolećna zanimacija.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Razgovaram danas sa kolegom,kupio je Dolmar 7900 ,(valjda je tako rekao nisam upućen u Dolmar oznake)kaže čovjek da je pila odlična i da je oduševljen.Mislim da je rekao da ima oko 6.5KS i da će ju donjet kod mene na lager da probam pa kad bude vidjet ćemo,ipak čovjek nije neko ko se ne razumije pa valjda zna šta priča.Inače radi sa Stihl pilama cca 20 go i veli da ne zaostaje ni najmanje,pa vidjet ćemo.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Razgovaram danas sa kolegom,kupio je Dolmar 7900 ,(valjda je tako rekao nisam upućen u Dolmar oznake)kaže čovjek da je pila odlična i da je oduševljen.Mislim da je rekao da ima oko 6.5KS i da će ju donjet kod mene na lager da probam pa kad bude vidjet ćemo,ipak čovjek nije neko ko se ne razumije pa valjda zna šta priča.Inače radi sa Stihl pilama cca 20 go i veli da ne zaostaje ni najmanje,pa vidjet ćemo.

Glupost.

Renomirani svjetski proizvođač šumarskog alata, opreme te alata i opreme za održavanje krajolika, i nekadašnji vrlo cijenjeni proizvođač iako u manjem opsegu, a današnji prepakirani proizvod, prepakiranih dijelova, proizvođač podlijegao globalizaciji koja koristi njegovo ime za prodaju za prodaju prikupljenih komponenti.

Valja poštivati ali ne treba pretjerivati.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Glupost

Dolmar je dio globalnog korporacijskog poslovanja, al daj mi reci tko nije....:icon_rolleyes:
Dolmar u klasi iznad ps3410 je isklučivi prizvođač glavinih komponenti za svoje pile(koje su zaista Made in Germany), napominjem pile, u
ostalim proizvodima naslanja se japanske proizvode Robin i Maruyama. Upravo u tome leži prednost jer japanci za razliku od drugih razvikanaca još uvijek koriste gradnju koja se kod ostalih očekuje u višim kategorijama. Kod njih ćeš teško pronaći plastična kučišta, štancane klipnjače itd....itd. Kod Dolmara vidim jedini nedostatak mogući problem sa rezervnim dijelovima i to je to....Po meni spada sigurno u "best buy" u nižim kategorijama:icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zasto u nizim kategorijama?
Po cemu znate da je stihl ili huskvarna bolja od dolmara ili nekih japanskih marki???
To kaj kod nas je zastupljen stihl ili huskvarna ili solo ne znaci da su najbolje ili bolje od drugih nama nepoznatih ili nedostupnih marki pila.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pa evo, zato jer npr. možeš kupiti Dolmar ps-420, koja je ranga MS240 za cijenu Ms 211:icon_hang:
Meni osobno i profesionalno je najbolja motorka ona koja ima dostupne dijelove. To se može odnositi za barem 90% korisnika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh