• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Upravu si kaj se tiče precjenjenosti al evo po snazi jedma i druga ista snaga,a sad jel profi ili ne za svoje potrebe 2000kn razlike pa ti vidi kaj bi kupil?

Čovjek ti je lijepo rekao, a ti po svome. Uspoređuješ bicikle i kamione. 359 vs 261 koji je profi i po cijeni 6000 kn, ali postoji 291 koji je kategorija niže, iste snage ali 4875.00 kn, dok je 359 bez akcije 4499.00kn.

Bolja je Kia, ima istu snagu kao i Mercedes, a jeftinija je. To je tvoja vodilja u ovom slučaju. Šta si za snagu zapeo kao da je to jedini kriterij. Uzmi Tomos vanbrodski motor i usporedi ga s iste snage Hondom, Mercuryem i svog ekipom u grupaciji. Tomos bleji ko tele, na istom čamcu koji Honda iste snage vozi kao iglu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma sve ok i slažem se al kaj se tiče cjena i akcija huskvarna je u prednosti,al govorim za svoje potrebe,a odradit će posao a manje novaca i netko ko nema a treba mu solidna,pa čak i dobra pila odabrat če veču i jaču huskvarnu nego manju stihl.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni se cini da kod stila se placa ime za one dobre stare pile jer ove danasnje plasticne i tome jos skupe ja da idem kupovat motorku prije bi uzeo huskvarnu ili dolmar jer ako sumari rade s huskvarnom svaki dan i dobre zasto nebi i ja za svoje potrebe i sigurno ce bit dobra!!
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
poslje 3 husgvarne 359 365 372xp kupljena stihl ms660 koja je papreno plaćena nemam nikakvih zamjerki za nju osim što voli popiti ali ide kao u sir nestaje
Moja sljedeća pila je opet HUSQVARNA bolje mi leži u rukama možda je to moje subjektivno mišljenje
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Moje mišljenje je da se stihl 290/291 ne mogu mjeriti sa huskom 359, prvensteno mislim na način gradnje. Čak bi po meni bila bliže stihlu 341.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Upravu si kaj se tiče precjenjenosti al evo po snazi jedma i druga ista snaga,a sad jel profi ili ne za svoje potrebe 2000kn razlike pa ti vidi kaj bi kupil?
Ali po snazi uzmi Stihl koji je(oko npr.4 ks 291) kako si rekao da nije profi pa usporedi cijenu sa 359 Husky tu su negdje,i istu tu Stihl uspordi sa 357XP pa pogledaj koliko je Husqvarna skuplja jel me sad razumiješ o čemu pričam?:icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po meni 291 je bezveze pila i niš posebno(šrot)
Dok 441 da i to je pila za sve,al je i cjena paprena.
I opet huskvarna u profi segmentu je jeftinija i dobra pila.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Po meni 291 je bezveze pila i niš posebno(šrot)
Dok 441 da i to je pila za sve,al je i cjena paprena.
I opet huskvarna u profi segmentu je jeftinija i dobra pila.

u tom rangu i nije neka velika razlika,a po meni je Husqvrna općenito bolja,pošto se kod mene radi o nekakvih 10-15 pila u mom posjedu,a ima i jednih i drugih pa valjda nešto znam,ali to je moje mišljenje,imam dva sjekača koji se oko pila mogu poubijat koja je bolja a svaki drži svoje.Rade se tisuće kubika godišnje pile se mjenjaju u prosjeku svake 3 god. onda se može i zaključit šta je bolje a šta ne,a mjesečno jedna pila odradi kolko ljudi ne naprave godinama.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Moje mišljenje je da se stihl 290/291 ne mogu mjeriti sa huskom 359, prvensteno mislim na način gradnje. Čak bi po meni bila bliže stihlu 341.

Ne nego se 359 ne može uspoređivati sa 290 jer je 359 po načinu gradnje najsličnija 210-250 stihlu . I po meni je Husqarna napravljena od lošijeg materijala ( mekanije plastike)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
nekome je bitna kvaliteta plastike,a nekome ono kaj je ispod plastike,a tu je husqvarna ne bolja nego kvalitetnija
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je nekima je bolje ovo bolje ono al na kraju je svaka dobra ako se održava i čuva,a i traje.
Dali BMW ili Mercedes?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ne nego se 359 ne može uspoređivati sa 290 jer je 359 po načinu gradnje najsličnija 210-250 stihlu . I po meni je Husqarna napravljena od lošijeg materijala ( mekanije plastike)

Meni se čini da ti niti jednu niti drugu nisi imao prilike vidjeti...291 kao i 271,251,231 imaju školjkastu gradnju, dakle plastični "karter", dok kod 359 je klasična Al gradnja, cilindar sam za sebe, nije dio kučišta
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
u tom rangu i nije neka velika razlika,a po meni je Husqvrna općenito bolja,pošto se kod mene radi o nekakvih 10-15 pila u mom posjedu,a ima i jednih i drugih pa valjda nešto znam,ali to je moje mišljenje,imam dva sjekača koji se oko pila mogu poubijat koja je bolja a svaki drži svoje.Rade se tisuće kubika godišnje pile se mjenjaju u prosjeku svake 3 god. onda se može i zaključit šta je bolje a šta ne,a mjesečno jedna pila odradi kolko ljudi ne naprave godinama.

ako toliko radiš dosta dugo ti i izdrže 3god.
kožu da je vijek stihl profi pile 900-1200 radni sati tko radi puno ta se natuče za manje od godinu dana
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Pitanje za profesionalce. Jel radite metricu ili na kraće?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Pitanje za profesionalce. Jel radite metricu ili na kraće?

nisam profesionalac u smislu obrta ali radim koliko neki prosječni obrtnik radim metricu za ostale neznam
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ma pitam to radi usporedbe, jer se često spominje kolko metara neka pila napravi i tako to. To baš i nije neka pouzdana mjera. Uzmimo npr trupac od 10m. Netko ko radi metricu ima 9 rezova, a netko ko radi za u štednjak(0.3) ima 29 rezova. Količina drva je ista, ali pila ne radi jedanko. Jasno da tko radi tisuće metara da mu se amater ne može približiti, ali ne baš kao na prvi pogled.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
večinom metrica,

puno lakše je na dobar cirkular ili bancek izrezati 20-30m na furke nego s motorkom

U to ne sumnjam, to je i najekonomičniji proces izrade(još ako se koristi struja:icon_razz:), ali vjerujem da dobar dio ljudi, barem oko mene, sa motorkom još u šumi spravljau drva.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
nekome je bitna kvaliteta plastike,a nekome ono kaj je ispod plastike,a tu je husqvarna ne bolja nego kvalitetnija

Baš me zanima kaj je to na husqarni kvalitetnije nego na stihlu ; a plastika je tak kvalitetna kaj šarafi od vodilice popadaju u rezervar ulja .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Baš me zanima kaj je to na husqarni kvalitetnije nego na stihlu ; a plastika je tak kvalitetna kaj šarafi od vodilice popadaju u rezervar ulja .

o kojem to modelu pričaš imam i Stihl i Husqwaarnu i Jonsored a niti jedna nema plastike na kučištima (profi modeli) i ne mogu reči da su jedne kvalitetnije od drugih a ove plastične bilo koje marke bile uopće ne gledam
 

Najnoviji postovi

Na vrh