• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Slobodna diskusija o motornim pilama

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma i ja to velim, al najde se i jeftinije 🙂al ak kupim novu pilu moram i kanister novi, sad imam onoga od tekučine za šajbe prati 🤭
Znaš kak je na selu, sve snimaju na plotu, ko kam ide, kaj ko vozi.
Pa buju rekli novu pilu je kupil a stari kanister ima 🤭😇🤔
Samo si probleme nakopaš bezveze 😂
 

vicmaher

Novi član
Tu od
9 Kol 2018
Poruka
10
Imam onaj kanister samo za gorivo i mogu ga preporučiti, debela stijenka, zatvarač drži odlično i gorivo ne hlapi te ima i onaj "pištolj" pa je lakše sipati gorivo. Sve u svemu vrijedi te novce imat ćeš ga skoro pa doživotno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Dal neko koristi ovakav kanister 2u1?nekak mi se zgodan i praktičan čini.

Imam ja. Ne koristim. Koristim starog sa šarafom, jer mi je praktičniji.
Za benzin je OK, ali za ulje baš i nije jer skuplja prašinu na ventilu za točenje ulja, pa je više posla nego kaj treba. I na kad ga nosiš treba okrenuti (prašan) venitl unutra i postaviti pravi čep.
Inače odličan, jer nemreš prepuniti rezervoar.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Kolege jedno pitanje.
Komso ima ms 361 skoro nova.
Izrezala je oko 100m drva.
Ima ponudu da proda nju i kupi novu 372 xp po snizenoj cijeni..Dali je 372 puno jaca os 361.
Dali se to isplati.
Radi do 200m drva godisnje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Svje je stvar preferencije, a ponajviše koliko može dobiti za 361.

Na njegovom bi mjestu kupil 372XP, pa onda odlučil koju zadržati. Ak radi 200m, možda bi mu bilo dobro da ipak ima dvije pile.
Sa Stihlovim strojevima nemam iskustva, pa ti ne mogu dati nikakav pametniji savjet...osim da mi je Husqvarna ljepša na oko, ali to nema veze.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Motorka je kupljena 1.6.2021g.
Ima racun garanciju.
Dobija za nju 3600kuna.
Stim da ima jos jednu ms 260 za tanja drva
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
H 372 je 70ccm 4,1kw a stihl je 59ccm 3,4kw sad jbg husky je jaci po specifikaciji.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,635
Mislim da je premalo 3600 kuna za pilu koja je 8 mjeseci stara, ms362 nova je 7400 kuna, Znači, HQ372xp jest veća i jača pila ali za 200 metar drva godišnje i 361 je sasvim dovoljna, opet ovisi kakva su to drva sli svejedno...sve u svemu mislim da je ovih 3600 pre niska cjena za nju.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,635
Ja sam takva drva radio sa ms260 godinama dok nisam prešao na husq.
Po meni, ja tu pilu ne bih dao bez 4500-5000.
Za svoju HQ555 koja je bila godinu dana stara sam dobivao 4000...opet svatko svoje zna, ja samo iznosim svoje mišljenje.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
518
361 je idealna pila, ni premala, ni prevelika, a dovoljno jaka. Šteta ju je prodati, da imam mogućnost odmah bi mijenjao svoju h365 za s362, samo je razlika u cijeni dosta velika.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kupujem pilu za granje, za debelo imam stihl 661 i odlična je, imam i kraću vodilicu, no bole ruke :). No ovu manju bi uzeo iz nekog drugog branda, Stihl ima bezobrazne cijene.... pogotovo sad je bilo neko gadno poskupljenje, ušao u Stihl u Krapini i vidim 661 10 tisuća kuna plus neki popusti... ja to platio prije tri godine 7200 kn, pa jesu oni normalni?

No bilo kako bilo, okrenuo sam se protiv tog branda i ko ih jeb.,... gledao sam husq 440 II, a to ko neka igračka, idem pogledati danas i makite...

Koju preporučate na kraju? Ovi ozbiljniji dečki preporučaju jedino Stihl 261C, ali to je bezobrazno skupo... košta nova kao i nekad 661
 

Najnoviji postovi

Na vrh