• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Služenje vojnog roka

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
M

Miško 007

Guest
Kad se več spominju kojekakvi podzemni vojni kompleksi bivše JNA...
Za ovo ste valjda čuli.
Titov podzemni grad...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZFcbeFjw51Q[/YT]
Vojni objekti JNA na Velebitu...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=I9A4CmhLkBo[/YT]
Aerodrom Željava u Plješevici...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=X455wiHCCac&feature=related[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7mPDECLLxzU&feature=related[/YT]

U vezi ovog na poligonu Cerovac ne mogu ništa naći, ima li netko nešto o tome više, nisam čuo za to, a baš me zanima.
Uglavnom, silne milijarde dolara bačene u vjetar...

To što je Yuga imala nikad više nećemo imati to su bili pravi vojni kompleksi .
A sve je izgrađeno radi nacizma i fašizma njima sličnima...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Evo informacije iz prve ruke u vezi poligona Cerovac i podzemnog grada na istom. To su samo priče, čovjek sa kojim sam sada o tome razgovarao je u tom skloništu bio i istražio ga je. Nikakav kompleks pod zemljom ne postoji, tuneli također ne postoje. Postoji sklonište koje je služilo samo za osobe koje su se nalazile na poligonu.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To što je Yuga imala nikad više nećemo imati to su bili pravi vojni kompleksi .
A sve je izgrađeno radi nacizma i fašizma njima sličnima...

Miško, opet čorak....to je tito gradio u strahu od svojih, čitaj sovjeta.....i hvala bogu da se na takve gluposti više ne lupa novac..***** ti ja državu koja se boji svakog unutarnjeg i vanjskog neprijatelja.....a fašist ti se, da bog da, noću zavuko pod pokrivač....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Evo informacije iz prve ruke u vezi poligona Cerovac i podzemnog grada na istom. To su samo priče, čovjek sa kojim sam sada o tome razgovarao je u tom skloništu bio i istražio ga je. Nikakav kompleks pod zemljom ne postoji, tuneli također ne postoje. Postoji sklonište koje je služilo samo za osobe koje su se nalazile na poligonu.

onda je to hebeno veliko sklonište, također od onoga što sam vidio je da se nalazi na 3 nivoa a u šumi ima dosta bunkera koji su povezani direktno sa tim skloništem, jedino mi nije jasno -iznad ulaznih vrata je ogromna betonska ploča(2x3m) a debela sigurno metar te ju drže 2 betonska stupa ništa jača od onih za vinograd i kad se to zapečati-kako ponovno van :mrgreen:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma jel moguće da nitko ni dan danas nezna nista o tome, da se to ni istrazilo... i di se nalazi taj cerovac :D:mrgreen:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ma sve je to istraženo. Inače čovijek sa kojim sam o tome razgovarao je brigadir u mirovini, služio je i u bivšoj JNA a sad se bavi uređenjem onog vojnog muzeja na Turnju pored Karlovca. Čovjek je hodajuća enciklopedija i stvarno ima jako puno informacija koje se tiču vojnih objekata bivše JNA. Za one koji neznaju Cerovac se nalazi jedno 12-tak km južno od Karlovca, rodno mjesto bivšeg ministra obrane Branka Vukelića.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ee tako je rekao i moj prijatelj da je to blizu karlovca... a nemojte da mu moram reći da je čuvao brdo i ništa drugo dok su svaki dan pucale mine oko njega ... :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
To što je Yuga imala nikad više nećemo imati to su bili pravi vojni kompleksi .
A sve je izgrađeno radi nacizma i fašizma njima sličnima...

Zato tad nismo vozili fendtove, jer su svi novci torseni za te stvari, pod opravdanjem da neprijatelj nikad ne spava, hehe.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Zato tad nismo vozili fendtove, jer su svi novci torseni za te stvari, pod opravdanjem da neprijatelj nikad ne spava, hehe.

Drek se trošilo na te stvari, već se na račun toga mažnjavala lova..
Neboder se izgradi za par godina, a di ne bi ove fantazije. Ekipa donese projekt i izmisli neprijatelja da splaši prdonje, gradnja traje par deset godina dok god netko ne posumnja da se previše love dalo za nešto što nikad nije gotovo, a nitko to ne smije vidjeti jer je vojna tajna.. :rolleyess:
Idealan način da si financijski osiguraš cijelu familiju..8)
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Ja sam bio u Djakovo (Hrvatska) zadnja generacija pred raspad. Lepo sam prosao tamo. Bio sam cak i zarobljen ophodili su se prema meni korektno jer nisam napravio nikakvu stetu da bi me neko optuzio za nesto. Inace do pre raspada u lepom mi je secanju ostalo Djakovo sa onom predivnom i ogromnom Katedralom. Nisam ja kriv sto me je neko poslao da sluzim vojsku u jos celoj zajednickoj drzavi. Imao sam 19 godina i sta sam ja mogao da promenim.
 
Posljednje uređivanje:

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Željava je debelo prenapuhana i bilo koji današnji cestovni tunel je svemirska tehnologija prema Rupi .Ožbukana i ofarbama ko štala , sa curenjem vode ,lošom rasvijetom ,se skupa nije moglo doći milijardu dolara pa da je i HAC radio troškovnik sa Skladgradnja farbom .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bilo je svega i svačega na ovim prostorima unazad 50 godina ugrubo ali SVAKA država bi morala imati svoju vojsku,malu ali dobro obučenu a stvar pojedinca je dali voli ili ne voli oružje,jer oružje može stajati godinama ,čovijek je taj koji stisne okidač ili neki gumb,meni osobno nije ničeg žao iz mog služenja i da treba opet sam tu ali samo kad je dobra ekipa a ne jeboši radi kojih netko strada bez veze,svim bivšim pripadnicima HV-a,profi brigada,sretan vam dan Oružanih snaga RH, SEMPER FI:heart::heart:
 
M

Miško 007

Guest
Drek se trošilo na te stvari, već se na račun toga mažnjavala lova..
Neboder se izgradi za par godina, a di ne bi ove fantazije. Ekipa donese projekt i izmisli neprijatelja da splaši prdonje, gradnja traje par deset godina dok god netko ne posumnja da se previše love dalo za nešto što nikad nije gotovo, a nitko to ne smije vidjeti jer je vojna tajna.. :rolleyess:
Idealan način da si financijski osiguraš cijelu familiju..8)

A srećom nas nije Sanader opljačkao i HDZ lopovski .
Tako da svagdje ima lopova ali zapamti komunisti nisu bar sve rasprodali.
Ppogotovo naša velika brodogradilišta sramota.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Je! Ovi su samo prekopirali model..:D

Bogami, kriza je i u svijetu...


:lol:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
todos pokupili su vas tada sa autobusom i doveli u kino,u kojoj kasarni si bio
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
todos pokupili su vas tada sa autobusom i doveli u kino,u kojoj kasarni si bio

Tacno tako! Bio sam u gradskoj kasarni kraj silosa. Vrlo cesto na Nabrdju i neko vreme u magacin blizu Nabrdja. Samo da napomenem da su jako korektni bili prema nama. I jeli smo i gledali filmove. Inace sam jedan od retkih koji je bez straha izlazio van i opijao se u prodavnicama i kafeima koje su blizu kasarne. Osijecko pivo je bilo bez premca. Tada je Djakovo imalo jako dobrog gradonacelnika koji nas je pa da kazem ispratio iz Djakova. Odveli su nas autobusima preko mosta u B. Samac. Jos se secam kafica gde nam je zabranjeno bilo da idemo a mi smo isli. Trinestica, Dalmacija...
 
Posljednje uređivanje:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Znači bio si u vojarni-kasarni Dračice , vojno skladište Gaj u Satnici Đakovačkoj.
Ukucaj na YouTube Rat u Đakovu ima dosta snimaka pa se možda i pronađeš
 

Najnoviji postovi

Na vrh