• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,178
Žalosno je to što crkve nemaju svoj pravac, već se okreću sa vjetrom (čitaj politikom) i usmjeravaju svekoliko pučanstvo zna se, a stoje ispod nekakvog križa!
Roditelji su mi bili vjernici, ali poslije 2.s.r. nije više bilo križa u kući. Kitio se bor, spominjao se Uskrs (i tu mi je familija bila skeptična "da kako se ne zna kad je uskrsnuo, nego se datum šeta") i na grob se išlo na Dan mrtvih, a ne na Svi sveti!
Zašto su mi odustali od vjere? Rekli su da ono što su vidjeli od svećenika, popova....to ne može biti od Boga!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Nekako su jako čudni današnji načini očuvanja naroda i kulture, na djelu.

Bio sam na potresom pogođenom području Siska i Petrinje u listopadu prošle godine. Kroz cijelo to područje vozio me i sve je pokazivao meni i supruzi naš uvaženi forumaš Lee. Vidio sam "neprocjenjive štete" na svemu pa i na crkvama. Neka me netko razuvjeri, ja budem sretan, da su tamošnje crkve sve redom obnovljene i funkcionalne za vjersku službu.
U ovo vrijeme, dakle u to post potresno vrijeme, kod nas se na "novoj crkvi" izvode koje kakvi novi građevinski radovi. Ne želim ih sada specificirati. (Nepotrebni)
Neobično je u svemu tome da nije palo na pamet župniku, biskupu, pa ni nadbiskupu da promisle i vele: OK, sada je hitnije i bitnije obnoviti crkvu ili crkve na potresom pogođenom području, a o renovaciji ove nove crkve budemo razmišljali dok tamo uspostavimo normalne uvjete za život. Kako to?

Župnik prije toga kad je došao na službu je izbacio sve zatečene svete slike i "križni put", kupljene novcem župljana i postavio nekakvu novu apstrakciju. Sve su to naravno morali ponovo financirati župljani.
 
Posljednje uređivanje:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,178
Ček malo! :unsure: O ćemu to trkeljaš? Kak je potres mogao srušiti crkve? Gdje je bio On?:eek:
Aaa, znam! I Njemu su se zamjerili!:cry:
O da sve crkve su obnovljene, misa se služi u plastenicima! :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Da se razumijemo na početku: Ovo nije pitanje tko vjeruje ili ne vjeruje, tko ide u crkvu ili ne ide...

Kolega @plus, to kaj vaš (i naš i mnogi drugi župnici) ulažu u nekretnine (održavaju i obnavljaju crkve), Križne puteve i slično, ne bu ostalo njemu, nego vama (župi) i da dalje ne nabrajam...no niste shvatili poantu...

Koliko se samo bespotrebnih milijardi potrošilo na plandemiju npr. (koliko stotina tisuća "nečega" treba baciti, a samo to je plaćeno nekoliko mil €), i nitko se ne pita zakaj mi svi to moramo platiti?

Zakaj svatko od nas ne može odabrati kome želi dati svoj porezni novac?

Ak ste vi protiv da se vaš dio dade crkvi, ja sam protiv da se moj dio dade pederskim i raznim "nevladinim udrugama", odnosno svim parazitima koji žive na proračunu. Ali, ne pita se niti vas niti nas...

Smeta me da se svaka kuna dana crkvi gleda pod povećalom, a o onima drugima se ne govori...i zato sam napisal prethodnu poruku, jer me na njoj smeta veliko licemjerje.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Da se razumijemo na početku: Ovo nije pitanje tko vjeruje ili ne vjeruje, tko ide u crkvu ili ne ide...

Kolega @plus, to kaj vaš (i naš i mnogi drugi župnici) ulažu u nekretnine (održavaju i obnavljaju crkve), Križne puteve i slično, ne bu ostalo njemu, nego vama (župi) i da dalje ne nabrajam...no niste shvatili poantu...
Napisao sam da se izvode građevinski radovi obnove - na novoj crkvi. Novoj.

Ljudi su se složili i kupili "križni put" došao je iz Rima, ne bilo kakav. Došao je novi župnik, nova metla, baci to, to je staromodno, nove slike koje je postavio teško bi razumio i Pikaso. Što nije prvo pitao ljude s oltara jeste za to ili niste, želite novi trošak ili ne. Svršeni čin.

Ništa ne valja, kao ne valja mu raspored stana, ne valjaju podovi, ne valja stolarija, čekaj, stani malo. Sve je po odobrenim projektima građeno i skupo je nije jeftino.

Poanta je da je crkva sve praznija i praznija, nešto ipak izgleda odbija narod da ne dolazi svaki dan u sve večem broju.
Prijašnji naš, sada pokojni župnik, je oko sebe uspijevao okupljati "bez prisile" svu djecu, išli su s veseljem i veliki i mali u crkvu, a tek se kao objekt gradila. Crkva se građevinski gradila od nule, iz temelja. Gradili su ju svi ljudi zajednički i duhovno. Bezbroj puta su iza vjeronauka srednješkolci lupili disko u vjeronaučnoj dvorani. Mladi su čitali na misama, pjevali, svirali - rasturali, u pozitivnom smislu. I onda postahu dolaskom novog župnika razočarani.
Sada "dok sam na misi" slušam nekakav "splet novih pjesama" koje zna samo "elitni pjevački zbor" i župnik. Gdje nam je nestalo pučko, narodno pjevanje u crkvi. Nemojmo gurati glavu u pijesak, ili neka ju gura tko želi, ja gledam i vidim, slušam i ćujem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Ma već je otišla... jer se ne želi shvatiti poanta...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Ma već je otišla... jer se ne želi shvatiti poanta...
Najbolje izreži to van i amen. Svoje, moje, naše, vaše. Ukakili smo temu slika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Može, ako i ti makneš onu podrugljivu sliku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh