• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,047
Ova prva slika je zbilja smiješna!

R

Ratarko

Guest
Uz malo sarkazma i bezdušja mogu biti smješne i druge dvije slike :wink:

R

Ratarko

Guest
Å ta je to , neki Fendt Predator :?: :lol:

Nadam se da je to isto fejk kao onaj moj fendt sa gusjenicama , ružan je do bola :wink:

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,047
Da to je Fendt, neznam dali takav postoji!

mario

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,047
Ljudi misle na prirodu pa imaju eko vozilo!

R

Ratarko

Guest
Znam da ove slike nebi trebale biti u ovoj grupi ali meni su malo smiješne pa ...

Kažu da se ovi prednji kotaèi stavljaju da se dobije ravnomjernija sjetvena površina , jel ovako ide guma do gume , širina gaza ja sigurno 3.5 metara !!!

B

Bobo

Guest
Takve prednje gume se stavljaju zbog bolje okretnosti traktora na uvratinama, i samim time se dobije manja uvratina. Na zadnjem kraju su "dual" gume zbog manjem propadanja traktora u tlo i da se povace dodorna povrsina traktora s tlom radi manjeg gazenja.

R

Ratarko

Guest
Yep , tako sam si i ja to nekako objasnio ali sviða mi se što traktor ima samo jedan gaz , znaèi nema onoga da ti izmeðu kotaèa ostane povišena zemlja buduæi da su po tome mjestu prošli prednji kotaèi.

B

Bobo

Guest
Upravo tako...

Ali, kao sto sam i rekao, prednji tockovi mu isto vuku, a i traktor se moze okrenut DOSLOVCE na mijestu, jer se tockovi mogu okrenut 180° od jedne strane do druge.

R

Ratarko

Guest
Hehe , šta taj zadnji diferencijal pretrpi ako se tako na mjestu uvijek okreæe 8)

Imam na Torpedu duple kotaèe pa znam kako cvrèi kad ga okreèem pod koènicom a kod njega se jedna strana kotaèa doslovno mora okretat unazad dok druga ide naprijed ako se okreèe na mjestu , neznam za sigurno ali nisam niti puno slagao :wink:

B

Bobo

Guest
Pa jebemu sve, ne mozes veliki traktor okretat pod kocnicom... Puci ce po pola kao sibica... Pogotovo ako ga imas pod dualkama iza...

A ovaj se na mijestu okrece baz ikakvih problema, jer se u okretanju moze ubaciti u ler i samo ga okreces na prednjoj vuci, koja je gonjena uljem tako da se nista ne moze smrdat...

R

Ratarko

Guest
@Bobo
Pa jebemu sve, ne mozes veliki traktor okretat pod kocnicom... Puci ce po pola kao sibica... Pogotovo ako ga imas pod dualkama iza...
Haha , zar nisi maloprije napisao nešta slièno za svoj IMT :wink: da je traktor tu da radi , e pa vidiš moj radi kako mu ja kažem a kad pukne , nije prvi puta , složiæemo ga nanovo i ispoèetka 8)

Najnoviji postovi

Na vrh