• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

R

Ratarko

Guest
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Uz malo sarkazma i bezdušja mogu biti smješne i druge dvije slike :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Å ta je to , neki Fendt Predator :?: :lol:

Nadam se da je to isto fejk kao onaj moj fendt sa gusjenicama , ružan je do bola :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Znam da ove slike nebi trebale biti u ovoj grupi ali meni su malo smiješne pa ...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Kažu da se ovi prednji kotači stavljaju da se dobije ravnomjernija sjetvena površina , jel ovako ide guma do gume , širina gaza ja sigurno 3.5 metara !!!
 
B

Bobo

Guest
Takve prednje gume se stavljaju zbog bolje okretnosti traktora na uvratinama, i samim time se dobije manja uvratina. Na zadnjem kraju su "dual" gume zbog manjem propadanja traktora u tlo i da se povace dodorna povrsina traktora s tlom radi manjeg gazenja.
 
R

Ratarko

Guest
Yep , tako sam si i ja to nekako objasnio ali sviđa mi se što traktor ima samo jedan gaz , znači nema onoga da ti između kotača ostane povišena zemlja buduči da su po tome mjestu prošli prednji kotači.
 
B

Bobo

Guest
Upravo tako...

Ali, kao sto sam i rekao, prednji tockovi mu isto vuku, a i traktor se moze okrenut DOSLOVCE na mijestu, jer se tockovi mogu okrenut 180° od jedne strane do druge.
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , šta taj zadnji diferencijal pretrpi ako se tako na mjestu uvijek okreče 8)

Imam na Torpedu duple kotače pa znam kako cvrči kad ga okrečem pod kočnicom a kod njega se jedna strana kotača doslovno mora okretat unazad dok druga ide naprijed ako se okreče na mjestu , neznam za sigurno ali nisam niti puno slagao :wink:
 
B

Bobo

Guest
Pa jebemu sve, ne mozes veliki traktor okretat pod kocnicom... Puci ce po pola kao sibica... Pogotovo ako ga imas pod dualkama iza...

A ovaj se na mijestu okrece baz ikakvih problema, jer se u okretanju moze ubaciti u ler i samo ga okreces na prednjoj vuci, koja je gonjena uljem tako da se nista ne moze smrdat...
 
R

Ratarko

Guest
@Bobo
Pa jebemu sve, ne mozes veliki traktor okretat pod kocnicom... Puci ce po pola kao sibica... Pogotovo ako ga imas pod dualkama iza...

Haha , zar nisi maloprije napisao nešta slično za svoj IMT :wink: da je traktor tu da radi , e pa vidiš moj radi kako mu ja kažem a kad pukne , nije prvi puta , složičemo ga nanovo i ispočetka 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh