• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SMIJEŠNE SLIKE

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Da se nadovežem na #2735!
Ako ona pobjedi (HDZ) onda siščani idu u vrtiće, a ne u crkavališta tj. staračke domove
IMG_20210513_094037.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Meni je jasno na kaj si ti ciljal s tim kamen, krš i maslina, a znam i da je slika iz dalmacije, a ne hercegovine ;)

A u pjesmi ima jedna strofa pjesme koja glasi DIO TEBE PONIO SAM.
Udomi ga cjelog, spasi ga od propadanja 🤭
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Nebi se složil uopće. Kupljenec je posekel trsje i za dvije godine bu tam rasla ambrozija. Da je trsje ostavil, zatražil poticaj za njega, imal bi vina za suseda, dobil bi par litri plave nafte za raketu, a sused bi mu zato posudil vitlo ke ga nebi moral kupovati u Sloveniji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj se tiče poticaja, nitko sretniji od pravih poljoprivrednika da se ukinu, ali svima na svjetskoj razini. Uzrokovalo bi to korekciju mnogih cijena, nekih na više, nekih na niže. Hrana bi sigurno poskupjela i najviše bi bili pogođeni oni koji po svaku stvar idu u dućan.

Ti o kojima pišete nisu poljoprivrednici nego mafijaši, njih su stvorili političari ne zaslužuju poticaje. Nije lijepo njih nazivati poljoprivrednicima jer to nisu. Na taj način vrijeđate poljoprivrednike. :( Oni uredno obrađuju svoju zemlju i nije im svejedno jel bu neka njiva ostala neobrađena, jer si to, neovisno o poticajima, ne mogu dopustiti. Žive od zemlje i za zemlju. (y):)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Logički je da se lakše živi s poticajima. Isto tak je logicki da se na poljoprivrednom forumu gleda na poticaje u poljoprivredi.
Ja sam misljenja da bi trebalo i neke druge grane proizvodnje poticati koje su na koljenima ili potonule, ali to je več neka druga priča.

Nažalost, u ljepoj našoj je tak kak je i mnogi (znam dosta njih i sa ovog foruma) uzimaju poticaje a ne bave se poljoprivredom.
Mislim da to nije u redu pa makar me forumaši razapeli na križ ja mišljenje nebum promjenil.
Kaj se Kupljenca tiče on nije poljoprivrednik, možda ima manje zemlje i od mene i u redu je da mi poticaje za tih par kvadrata zemlje ni ne tražimo mada bi najvjerojatnije imali pravo na njih.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,514
Naravno da nije u redu da se uzimaju poticaji a da se ništ ne radi. Al to nisu krivi poljoprivrednici nego država koja to tolerira.
Od zemlje koju radim, na 1/3 ne dobivam nikakav poticaj nego ga uzimaju vlasnici zemlje jer oni prijavljuju da su posijali a jedva da znaju kaj je posijano na zemlji.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Nebi se složil uopće. Kupljenec je posekel trsje i za dvije godine bu tam rasla ambrozija. Da je trsje ostavil, zatražil poticaj za njega, imal bi vina za suseda, dobil bi par litri plave nafte za raketu, a sused bi mu zato posudil vitlo ke ga nebi moral kupovati u Sloveniji.
I mogao je konzumirati mjeru 6.2.1.🙂
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Sve izreceno stoji, al nije uredu izjednačavati lopovluk sa ljudima koji posteno rade i neznaju što je godišnji odmor.
"tema je smiješne slike, ali dao bi mali komentar na stav od kolege"

Slažem se sto posto sa stavom od kolege forumaša Perko.

Važno je poštivati svačiji "pošten rad i trud".

Žalosno je što među nama, u našem društvu, egzistira previše prevaranata i lopova. Ima onih koji kradu i otimaju od društva "sve što im dođe na dohvat". Tako na našu zajedničku žalost mnogi uzimaju i uživaju poticaje za nešto - na čemu niz godina nisu prstom pipnuli. (A nadležni za to žmire li ga žmire, na svih sto ili čak i više pari očiju 😖)
Ne slažem se nimalo s jednim našim kolegom forumašem, koji je prije više tjedana na ovom forumu napisao nešto u smislu: da je njemu samo važno da on dobije što smatra da njemu od poticaja pripada, a da pritom ga nije nimalo briga ako oko njega ima prevaranata. E dragi moj i svi takvi, onda kada te bude imalo briga da prevaranti ne dobivaju jednako za njihov nerad - kao ti za svoj teški i mukotrpni rad, u kojem rintaš na zemlji cijele dane, onda ti prevaranti neće više dobiti, a ti budeš imao od čega dobiti i više.

Dok se pošteni ljudi ne trgnu i ne pokrenu iz "letargije" kasica prasica za dodjelu poticaja im bude sve manja, sve tanja...

Nisu svi projekti koji su dobro zamišljeni - provedeni na dobar i pošteni način, tako ni projekt poticaja. Kod nas - niti u ludilu. Kod nas prije nego se donese nekakav zakon, več se uvelike razmišlja o načinima kako da ga maksimalno izigramo. U tome smo prvaci svemira i bliže okolice.

Premalo nam je ostalo poštenih, marljivih i znalaca.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mogli bi i moderatori ovih par postova preselit u temu isplata poticaja, pa da vidimo kaj tam vele.
Možda bi dobili neke konkretne odgovore.
Jer tam ima puno ljudi kaj samo tu temu prate i ne vide niš drugo.
Isto zanimljivo zakaj ju tak prate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh