• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Smjesa stočnog graška i žitarica

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Koliko kila ozimog stočnog graška ide na jednu ral ,htjeo bih ga posijati zajedno sa tritikaleom treba mi za zrno sa kojim ću hraniti stoku.Dali je bolje tako sijat ili neku sortu graška koja ide sama i dali je bolje sijati ozimi ili proljetni Molim savjet koje sorte kada , koje količine, vaša iskustva ,jer ja nemam nikakvog iskustva sa time a htjeo bih posijati
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Fali kiša,slabo raste sve,a trebalo kosit več :)

Naš grašak i zob,sijano 16.3:
tQFdI2v.jpg
 
Posljednje uređivanje:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Samo nemoj puno čekat,to kosi čim prije... a fore čekat pojavu zrna pa imaš i zrno i stabljiku zaboravi.... ja sam prije dve godine imao i bio super kosio oko 20.5 i već bilo kasno,biljka dobije gorčinu i neće ga onda baš najbolje konzumirat... eto moje neko iskustvo.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
potkraj 5.mj budem kosio i silirao silokombajnom.
Imal sam i ja pred par godina. Silirali smo 12.6 i bile su lude za tim, drugo niš nisu htjele jest.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
sijan je 25.10.
Valjda je ozimi :D
inace sam sjeme kupio između bjelovara i križevaca domače upola jeftinije nego novo iz poljoapoteke.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
spremanje sjenaže graška
jedan dio smo silirali gdje je bio slabiji(šudrane parccele)
a drugi dio koji je na slikama sam vozil samoutovarnom jer silokombajn nije mogel gutati i štopalo se na ulazu( previše mase)
Zadovoljan sam prinosom samo da sam posijal s pšenicom i malo manje graška.










 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Dosel on tjerat.
Islo je super gdje se grasak malo prosušio, a na toj parceli kaj su slike je bil pre mokar i preegust i prevelik i previse je bilo silokombajnu dok je to povukel u sebe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
I kak se ponaša taj mali motor na "velikom" Štajeru?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Rekel je da ne pozna da tjera silokombajn, a silokombajnu je bilo tesko. Zvuk on znate vruum dok izleti nadjedanput kup silaze. To traktor nije ni poznal. A i potrosi malo visr od mog steyra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Samo kaj nebu trajal koliko tvoj. Motori praktički iste zapremine, a 40ks jači.
 

Najnoviji postovi

Na vrh