• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

smjesa za svinje

MuGeR

Član
Tu od
30 Ruj 2013
Poruka
61
Evo slavonci tko je u prilici da dođe poslušati koju pametnu. Imamo i zastupnika za Fanon u Đakovu, ali više o tome u inbox, bez reklamiranja :) .
 

Prilozi

  • Cibo plakat 1.jpg
    Cibo plakat 1.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 161
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Pozdrav, jel mi mozete dati savjete od koga uzimati smjesu za odojke, tovljenike..??

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nije mi jasno da su mi 22 odojka težine 7-8kg u tri dana pojela oko 30kg smjese

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Evo slavonci tko je u prilici da dođe poslušati koju pametnu. Imamo i zastupnika za Fanon u Đakovu, ali više o tome u inbox, bez reklamiranja :) .

Ako smo slavonci onda imajmo svoju crnu slavonsku svinju i ne treba nam smjesa za svinje .
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
molim pomoć:kupljena Likra Supramin F4 i pišu sastojci koji idu u određenom postotku, pa me zanima Grover koji je naveden prvi i nema nikakav postotak kolko ga ide i da li je to smjesa ili nešto drugo.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ok,samo da pitam piše da ide 71% žitarica ,16% sojina sačma,4%posije i 4% F4 ,pa sam ja to sebi protumačio ovako na 71kg stavim količinu koja je u postocima preračunata u kg ili možda griješim,
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Logično da na 100kg staviš u postotcima svega kako je navedeno :mur:
Samo nekužim jel ovo za*ebancija ili ... ??? :icon_confused:
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
nije nikakva zajebancija,pisalo bi 100 kg pa onda dodaci u postocima ,a ovako piše 71% žitarica pa onda ovo ostalo u postocima, malo mi to nije jasno
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
71 kg žitarica-kukuruza
16 kg sojina saćma
4 kg posija
4kg F4


Do 100% nečega tu fali? :icon_exclaim:
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
da fali Perfekt F5-Energy 5% znači to se sve doda na onih 71% da bi dobio 100% gotove smjese
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Koliko treba od prilike kukuruza da se uhrani troje prasac tovljenika sad su po 30kg,dodam kad se melje pšenice i jecma 3 kukuruza 1 psenice i 2 jecma.?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Dečki evo pitanje :prije petnaestak dana sam dovezao prasčiće kući za hranjenje za zimu, i tako teče prilagodba, al oko hrane nikako da se dogovorimo, moja želja je bila najviše ječam i lucerna, a zatim kukuruz, zob i pšenica, jer to imam svoje, a i daje naj kvalitetniju mesnu masu, naj prije sam im davao mljevenu smjesu svega toga vidim jedu al nisu oduševljeni, bacim im fetu suhe lucerne 1 klase, ni to ih ne oduševljava, bacim im ovu smjesu ne mljevenu ajde nešto pojedu, e onda im jedan dan razmutim sirutku i stari kruh, tuča ko će više, al ja im ne želim davati stari kruh osim u iznimnim situacijama, i tako jučer odem u trgovinu stočne hrane po koncetrat za perad i opazim nekakav premiks za svinje od TSH ČAKOVEC, i kupim vreću, pomijšam pola fangle na tri fangle već navedene smjese koju imam opet tuča ko će više, jutros im dam to opet kruh i sirutku, a na drugi kraj ovu smjesu s malo premiksa, i svi jedu smjesu sirutku i kruh ne gledaju, a tamo otkud sam ih dovezao nisu imali nego kamen glođati ili jedan drugog jesti.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nemoj im stalno mijenjati hranu. Imaš svoju domaću smjesu i premiks. Premiks i polako smanjuj. Kad ga potrošiš taman se budu priviknuli na tvoju smjesu. Kod prilagodbe na novu hranu, davati manje količine i pustiti ih da se malo izgladne. Izgubili buju koju kilu, ali to je manje važno.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Hvala na brzom odgpvoru, al mi žao što nemam s čim lucernu mljet, opet i sirutku mi žao bacat, dal da im je dam da je piju bez kruha, ako je zdrava ljudima pit što nebi i njima bilo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh