• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

smjesa za svinje

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Razumijem ja sta ti hoces rec i ja sam takvog razmisljanja ali to su ti stvari na koje nemozes utjecat kod nas se nesmiju proizvodit GM organizmi ali se smiju uvoziti i neoznaceni drzati u prodji sto je krajnje neposteno prema kupcu!!!
Znaci nemamo pravo izbora jer nam to ne deklariraju na proizvodu!!!
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Imamo pravo izbora i možemo na njih utjecat-sijmo stoćni grašak i imamo zdrave proteine=zdravi svi budemo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To je ok.
Nije u smjesi sam soja ima tu cjeli niz vitamna i minerala a sumnjam da toga svega ima u grasku!!
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Soja je isplativa kultura relativno dobro se placa!!!
Ako ju przis onda vecinu sastojaka joj unistis ona se treba ekstrudirat a to kod nas kosta 1kn/kg.
Sto i nije jeftino!!

ja kupujem od lokalne firme sojinu pogaču s 42 %proteina po 4 kn/kg i prezadovoljan sam
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jedno jako jednostavno pitanje za one koji se bave svinjarstvom!

Prvi put sad držim krmaču (pisao sam već o razlozima) i pošto nemam svoju vlastitu hranu, ja sve kupujem pa sam si pisao trošak jedne krmače i zanima me samo dali ju možda previše/premalo hranim? Treba se prasiti 15.01.2015. i za točno mjesec dana mi je pojela 60 kg stočnog brašna, te 20 kg smjese mljevenog suncokreta, tritikala i kukuruza! Uz to još vreću starog,sušenog kruha od 20 kg, te dvije bale (kockaste) sijena!
Uz to dobiva u svakom jutarnjem obroku žlicu kostovita u hranu! I imam nekih 1000qm posijano lucerne koju zahvaljujući vremenu još kosim i dobije dnevno kantu dijeteline!
To sve za točno mjesec dana (mogao sam tek početi pisati trošak nakon svinjokolje!!
Dok sam hranio, činilo mi se malo, a sad kad pišem je prilično puno,.pa sad...
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Za krmače se u grubo računa da pojedu tijekom godine oko tonu hrane koja je prilagođena proizvodnom ciklusu krmače. Suprasnost, pred i nakon prasenja,dojenje,nakon odbića i pripusta. Sad kombiniraš sa onim što imaš od žitarica vlastite prizvodnje i kupovinom koncentrata i vit.min dodataka prehrani. Odi na ovaj link pa se upoznaj sa detaljima http://www.savjetodavna.hr/adminmax/publikacije/s_hranidba.pdf
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Milkivit piglet su pokvarili poprilično...koristio sam ga i uz onaj prašak protiv toksina, ali svejedno prasci reagiraju na toksine...i promjenio sam super, uzimam od koke (blagodar) i i dalje dajem kukuruze i malo tog praška i sad je dobro...al ne napreduju kao s pigletom u vrijeme dok je piglet bio dobar....navodno uzimaju soju iz brazila?!?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Nema veze soja skoro sva soja je ili iz Brazila ili iz Argentine. Nisam koristil piglet koristim odmah winner jel se taj mjesa sa žitaricama il je gotova smijesa.?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
i ja korstim winer,super je,probavao sam ja i druge ali ustanovio sam da na mojoj farmi od 40 krmača najbolje rezultate daje MILKIVIT.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
piglet se mješa s žitaricama i kukuruzom...mislim da ga po ps-u ide 25 % ..... jednostavno ženska prasad su počela izgurivati rodnicu iz van, i to mi veterinar šivao, i kupio sam onaj captex t2 tak nekak...uglavnom protiv mikotoksina i dalje se događalo isto.....i prestao sam davat taj piglet i jbga kupio vreću nekog supera od Koke (blagodar) i problem nestali...ali ne napreduju kao što su napredovali s pigletom...

kako se koristi taj weaner? to premiks ili?
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Slažem se sa kolegom cizmesinkinom. Ak se sijecas na postu prije sam ti rekel da taj mikofiksator bas i nije hvalevrijedan cim je na bazi zeolita. Nekaj je jeftiniji al kaj vrijedi kad ti se opet događa problem. To kaj si uzel smjesu od koke ne znaci da je uzrok napretka jer ne vjerujem da je bolja od milkivita. :(mm):
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
da premiks ide ga 7,5%,premiks nema veze sa mikotoksinima,imate loš mikofiksator.


cizmesinkin koji vi koristite mikofiksator, koji bi preporučili? nisam to do sad koristil, al mislim da bi trebal jer mi se događa problem tjeranja kod nazimica i krmača, pa mi veterinar rekel da je mogući razlog mikotoksini u kukuruzu.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
koristim od Biomina Mikofix,25 kg 1400 kn,ide 100g na 1oo kg smjese.ima i jeftinija varijanta za 600 kn al ga ide više
pa nakraju dođe skuplje.
 
Na vrh