• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Snaga traktora pri oranju

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ZJ kaže:
Koliko se ja nrazumijem u plugove, Leopard ti je proizvodila TPS Bosanska Dubica.
tako je
 
R

ROKI

Guest
Ratarko je napisao:

Ma da , to je vaš domaći plug , iz Srbije , imam ja dva komada :mrgreen: samo jedan je u funkciji , drugi za dijelove .


Ratarko crni Ratarko, pa kako to da ti neznaš tko pravi Leoparda, Risa... E pa nemogu vjerovati! :eek: Plugovi ti u dvorištu, a ti u neznanju. Za kaznu ih sad fino ošmirglaj i ofarbaj! ;)
 
R

Ratarko

Guest
Haha , ne znam ja puno stvari , zato ste vi tu da me ispravite .
A plugovi idu u otpad , odnosno ako ih budući kupac nekog RX-a bude htio dobije ih gratis , toliko ih volim :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
Doću ja po njih, ako ti netrebaju. Meni svaka drnda treba! ;)
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Doću ja po njih, ako ti netrebaju. Meni svaka drnda treba! ;)

Ma čuvam ih kao dodatak pri prodaji RX-a . Znaš ono ...kupac se nećka a ja mu ponudim plug gratis i opla , prodam traktor i riješim se krša od pluga :mrgreen:
 
R

ROKI

Guest
A jesi škrt, a taman sam mislio za svog ferca upreć tog Leoparda da vidim kako bi to išlo!
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko kaže:
ROKI kaže:
Doću ja po njih, ako ti netrebaju. Meni svaka drnda treba! ;)

Ma čuvam ih kao dodatak pri prodaji RX-a . Znaš ono ...kupac se nećka a ja mu ponudim plug gratis i opla , prodam traktor i riješim se krša od pluga :mrgreen:

Ili obrnuto... ;) :D :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko kaže:
ROKI kaže:
Doću ja po njih, ako ti netrebaju. Meni svaka drnda treba! ;)

Ma čuvam ih kao dodatak pri prodaji RX-a . Znaš ono ...kupac se nećka a ja mu ponudim plug gratis i opla , prodam traktor i riješim se krša od pluga :mrgreen:

Ili obrnuto... ;) :D :mrgreen:

Eee ? Hoćeš ti da ja sada tražim javnu ispriku zbog toga ?
Kao kada sam rekao da popišani MF ne može nositi onaj plug , živog ste me oderali svi po redu a ti si tražio javnu ispriku , ehh .

Naravno ja vidim da si stavio smajlija koji namiguje ali gdje ima dima ... ;)
 
K

krx pozega

Guest
Naravno da je ovo šala i čak znam da su ovi veći Torpedi dobri traktori...ali eno tamo već kreće giljotinja tko je krenuo sa kakvim traktorom samo da nije IMT :roll: gdje smo?opet na početku..
 
B

BobanNB

Guest
alen28 kaže:
Svi mi se cinite neki veliki seljaci... kod oranja nije bitna snaga motora za dubinu. Bitna je potezna snaga traktora koja se dobiva tezinom traktora. Imam vladimirca i nijedan imt 533 539 540 542 549 se nemože natjecati samnom u dubini i kvaliteti oranja a vladimirac ima samo 30 ks. Asto se tice plugova... Za nase zemlje nema boljih plugova od imt 610 i 752 16" jednobraznih. :mrgreen:

Dvaput je dvaput, al Fata je fata......bolje tako.......qq jedna brazda, pa to ni ja ne vucem sa 542 a zemlja IV klasa. :mrgreen:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pa IMT-e 539 ore sa 2X10 visoki klirens,jedino je problem u kukuruzu gdje je vršio kombajm zbog polomljenih stabljika,tu zbog štopanja ide 1br,ali gdje je prošao berać i usitnio tarupom plovi sa 2X10 20-25cm 1 brzom
 
B

Bobo

Guest
Normalno da 539 ore sa 2x10" bez nekih vecih problema 20-25cm dubine u na vecini hrvatskih njiva...

Sto se vladimireca tice, imam u selu jedan T-25 i to je traktor za koji moras ici u skolu voznje, jer je procedura paljenja kao da palis avion sa 8 motora, a ne traktor... Ima mnogo minusa taj traktor, ali mu je najveci los hidraulik, koji je vrhunski neprecizan, i u ovoj lakoj zemlji taj traktor bez dubinskog tocka na plugu ne moze u njivu... Toliko o ruskoj tehnologiji... 539 u poranju radi krugove oko T-25, tako da ne znam kakav je taj sto ti imas, ali znam da je ovaj los. Kud je bucan, kud je neudoban, kud ima rucica kao 3 najkompliciranije bagera zajedno, a da o praznom hodu volana niti ne pricam...
 
B

BobanNB

Guest
zvona kaže:
pa IMT-e 539 ore sa 2X10 visoki klirens,jedino je problem u kukuruzu gdje je vršio kombajm zbog polomljenih stabljika,tu zbog štopanja ide 1br,ali gdje je prošao berać i usitnio tarupom plovi sa 2X10 20-25cm 1 brzom

Dodji kod mene na njivu da ores u toj kombinaciji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zoki

Guest
Kod mene tako nebi nista izoral i za 15 minuta bi mogao traktor vozit na generalku
 
B

Bobo

Guest
Sve ovisi o tipu zemlje i o stanju traktora...

Cinjenica je da su LTZ traktori losi, koliko god ti to nijekao. Imam u selu t-25 i nije sa 2 brazde bez kotaca mogao nikako...
 
Na vrh