• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

snow blower

B

Bobo

Guest
E, dobro si se sjetio da motas puznicu oko cjevi.

Mislio sam da ces tu i tamo zarezivat brusilicom, pa povariti spiralu. mislim da bi trebala puznica biti visoka bar pol metra, da moze i vislji snijeg gutati.

Sretno vam u daljnjim pohodima, jer stvarno treba se odluciti na samogradnju nekog stroja, a pitanje je hoce li uopce raditi ili ne...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Jel si ti pužnicu kasnije pričvrstio za onu cijev??? Jel mislim da bi se to moglo možda pomaknit kad peitisne snijeg??? :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Obrisan neispravan link.
ovako izgleda cijela puznica za vrijeme zavarivanja
da moguci propust je da je cijela maloga precnika ali to je lako rjesivo samo po ivici ove savijem jos jedan flah malo uzi
inace nisam ni mogao odjedanput saviti toliki flah i ovo je bilo pretesko

a kako rece puknuti bice jos bolje ako se dogovorim za ciscenje trotoara i cesti
naime dobio sam poziv iz jedne lokalne firme da dodjem da se dogovorimo o preuzimanju dijela posla ciscenja snijega
e to ako opali bice :partyman: i svi ste pozvani hehe

inace ima li ko orjentaciju kako bi se ova usluga mogla naplacivati na sat na dan na kvadrat nemam pojma imam vikend za razmisljanje :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedva čekam da vidim kad bude namontirano na stroj!!!!

Eeeee to bi ja na Same naprijed metnuo, fino 1000 okr/min kardana, 4 transportna i lagano gas, eh što bi snijega bacalo ljudima u dvorišta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
tesko onima koje ne volim ima da im prozori budu zatrpani hehe
jaooo sto ce biti sranjaaaa :mrgreen:

a one prodavnece sto iznese robu pa da ne kazam direkt na cest ali bogami stavljaju na sami rub-pa njih ima da silujem :x

a za dobre ljude ima da bude do samoga praga ocisceno ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na vrh cijevi kud če izbacivat snijeg moraš si stavit onaj mali usmjerivač, ko na vrhu izlaza silokombajna, i komandu staviš u traktor i da vidiš, ko ti se ne sviđa tog siluješ, a ko je uredu..... ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
da naravno to ce da bude

i taj cijeli izlaz moci ce da se zakrece u krug od nekih 270tak stepeni
a mozda i cijeli krug videcemo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Okreneš ga preko kabine, naprijed zakačiš prikolicu sa extra povišicama i trpaš snijeg u nju :lol: :lol: :lol: :lol: , bilo bi to pravo ''zimsko siliranje'' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
slatky kaže:
ipak mislim da predstoji najteži dio posla, pogon za puž

Mislim da to Savi nece predstaviti neki veci problem... Ipak se radi o covjeku posebne vrste; MAJSTOR ZA SVE!

Nadam se da ga samo snjeg nece zeznut, pa past prije nego dovrsi stroj ;)

Savo, samo naprijedi ne daj se!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
slatky kaže:
ipak mislim da predstoji najteži dio posla, pogon za puž
to je vec rijeseno ;)
samo slike mi ostale na mome kompu zaboravio sam prebaciti na USB :oops:

pogon i sve vezano za puz je rijeseno ostaje samo da se dorade sitnice kajle na zupcanicima i izduvni usmjerivac
i farbanje naravno :idea:
 
B

Bobo

Guest
puknuti kaže:
Ako preskociš farbanje (kao i uvjek), ostacemo razocarani

A ja sam mu bas htio napomenuti da ne farba dok ne proba, a kad proba, nece mu se dat farbat, kad vidi kako lijepo radi... moze se dogoditi da neki var popusti, da se nesto slomi... pa po obojanom variti i pojacavati neke spojeve... mislim da treba prvo proci "vatreno krstenje" pa tek onda boja.
 
B

Bobo

Guest
Ovo izgleda dovoljno ludo da bi radilo... mislim da ce s obzirom na visinu "daske" puznica biti mala... Da je veceg promjera, ne bi skodilo, no nece valjda biti toliko snijega da nece moc progutat...


Da si ovo samo prije vidio:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ddo3tkg9uUg[/YT]


ovakav stroj bez vantilatora se zove snow thrower, i koliko se s clipa vidi da radi sasvim OK...

Prije bih se za ovakav odlucio, nego za ovaj s turbinom. Na pola se vidi na koji princip radi.


A evo ga i Savo u akciji ;) ;)

Obrisan neispravan link.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
i meni se isto čini da če pužnica biti premala..kako sam malo gledao slike po netu svi snow bloweri imaju velike pužnice :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
nije mi problem rijesiti to sa puznicom samo dodam jos jedan flah na "kant" po ovome i rijesena stvar

@ bobo kod mene je izduv nagore a ne nazad tako da :roll: :mrgreen:

a gdje ti je video nema provjeri
a da video sam to prije ne svidja mi se
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Bobo kaže:
Da si ovo samo prije vidio:
1. ova pužnica je kompliciranija ,ima dva navoja i od šireg je flaha
2. brzo se vrti pa je obavezno treba balansirati
3. ovo je široko cca 1 m . :scratch Savina 1,6 ?
4. treba getribu pod 90 * možda cak i multiplicirati
 

Najnoviji postovi

Na vrh